22 Temmuz 2019 Pazartesi 17:03

Çifte kupaya Fethiye'de coşkulu kutlama

Çifte kupaya Fethiye'de coşkulu kutlama

2018-2019 sezonunda uzandığımız 22. Süper Lig şampiyonluğu ve 18. Türkiye Kupası bu kez Fethiye'de coşku ve sevinçle kutlandı.

Galatasaray'ın Süper Lig'deki 22. ve Ziraat Türkiye Kupası'ndaki 18. şampiyonluğu Fethiye Galatasaray Taraftarlar Derneği'nin düzenlediği etkinlikle kutlandı.

Şampiyonluk balosuna Galatasaray Spor Kulübü'nü temsilen Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Okan Böke, Özgür Savaş Özüdoğru, Erol Özmandıracı ve eski yönetim kurulu üyelerimizden Nejat Güney katıldı. Gecede sarı kırmızılı taraftarlarımızın yanı sıra Fethiye Belediye Başkan yardımcısı Güzide Özkaya, Galatasaraylı eski oyuncular Evren Turhan, Emre Aşık, Turgay Kazancı, Cihat Aksu, Turgay Aksu ve Sabit Sır da yer aldı.

Çifte kupa ile taraftarlarımız bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmezken etkinliğin açılış konuşmasını Fethiye Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Emrecan Arıkan gerçekleştirdi. 

Yoğun programı dolayısıyla etkinliğe katılamayan Başkanımız Mustafa Cengiz gönderdiği video mesajla davetlilere hitap etti.

Daha sonra Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Okan Böke, Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Erol Özmandıracı ve Özgür Savaş Özüdoğru ile eski yönetim kurulu üyelerimizden Nejat Güney de kürsüye gelerek konuşma yaptı.

Grup Coverman'ın söylediği marşlar, şarkılar ve yakılan meşaleler eşliğinde taraftarlarımız büyük coşku yaşadı. Plaket takdimi sonrası gecede son olarak şampiyonluk pastası kesildi. Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Okan Böke, Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Erol Özmandıracı ve Özgür Savaş Özüdoğru ile eski yönetim kurulu üyelerimizden Nejat Güney Galatasaray Televizyonu'ndan Alican Baykın'a geceye ilişkin açıklamalar yaptı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik şu ifadeleri kullandı:

"Geçen sene de buraya gelmiştim, bu sene de iştirak ediyorum. Özgür'le beraber bu sene çok yeri gezdik, burada da çok iyi Galatasaraylı arkadaşlarımız var. Emrecan başkan, Yusuf başkan yardımcısı... Şenol Düzemen basketbol şubemize çok katkıları olan bir kulüp üyemiz, hepsi bizimle beraberler. Fethiye’yi çok seviyoruz, burada çok güzel bir topluluğumuz da var. Umarız seneye tekrar burada olacağız. Şimdi önümüzde 7 Ağustos'ta bir Süper Kupa maçımız var. İnşallah o kupayı da alacağız. Bu son iki gündür taraftarlarımızın YouTube kanalımıza gösterdiği yoğun bir ilgi var. 840 bin aboneden bugün itibariyle 1 milyon 100 bine geldik, çok daha güzel şeyler olacak. Elbette daha iyi içerikler olacak. Bir de çok önem verdiğimiz aplikasyonumuz var, bir ay içerisinde aplikasyon taraftarımızın kullanımına açılacak."

Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Cansever yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

"Fethiye bizim en iyi taraftar derneklerimizden bir tanesi. Geçen sene de, ben katılamamış olsam da, çok güzel bir kutlama gerçekleştirdiler. Bu sene de 2 şampiyonluk sonrası bizi çok iyi ağırladılar, çok güzel bir kutlama yaptık. Bu şampiyonlukta emeği geçen başta başkanımız olmak üzere tüm Galatasaraylı taraftarlarımıza, Fatih Hocamıza ve futbolcularımıza ben teşekkürlerimi iletiyorum.

Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke şu açıklamaları yaptı:

"Çok mutluyuz, bize bu mutluluğu yaşatan başta hocam Fatih Terim'e, sonra futbolculara çok teşekkür ederim. Yönetim Kurulu Başkanımız öncülüğünde bu çorbada bizim de bir nebze tuzumuz varsa, ne mutlu bize. Daha önce de söylediğim gibi futbol Türkiye’de 18 takımla oynayıp sonunda Galatasaray’ın şampiyon olduğu bir oyun gibi gözüküyor. İnşallah böyle şampiyonluklarla devam edeceğiz. 22, 23, 24, 25...  5. yıldızı olana kadar devam edecek. Tekrardan Fethiye Derneği Başkanı Emrecan’a çok teşekkür ediyorum."

Yönetim Kurulu Üyemiz Erol Özmandıracı şu ifadeleri kullandı:

"Benim ilk şampiyonluk kutlaması yaptığım taraftar derneği Fethiye’dir. Bunu ikinci sefer yapmak benim çok güzel bir duygu, bizler bunu bir alışkanlık haline getirmek istiyoruz. Nice kutlamaları, nice şampiyonlukları burada Fethiye’de böyle coşkulu bir taraftar derneğiyle kutlamaya umarım devam ederiz. Başkan Emrecan Arıkan ve Yönetim Kuruluna çok teşekkür ederim."

Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş Özüdoğru ise geceyi şu sözlerle değerlendirdi:

"Bizim bütün taraftar derneklerimiz şampiyonluk kutlaması organizasyonlarını çok güzel yapıyorlar, Fethiye de onlardan bir tanesi, burası da inanılmaz güzel hazırlanmış. Buraya birçok yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız geldiler, Okan Bey, Mahmut Bey, Ömer Bey, Nejat Bey ve Erol Bey burada. Hep birlikte olmak çok güzel ve çok keyifli. Burası bize çok uğurlu geliyor. Geçen sene 21 Temmuz’da yaptıkları etkinlikte 21. Şampiyonluğumuzu almıştık. Bu sene de yine aynı tarihte çok güzel bir gece geçiyoruz. Emrecan Bey'e, tüm yönetim kurulu üyelerine, Fethiyeli bütün Galatasaraylılara çok teşekkür ediyorum."

Eski Yönetim Kurulu Üyemiz Nejat Güney şu sözleri söyledi:

"Çok güzel bir gecede çifte şampiyonluk kutluyoruz. Umarım önümüzdeki yılda 23.cü şampiyonluğumuzu yine Fethiye’de bu coşku ile kutlarız. Fethiye Galatasaraylılar Derneği’ne bu organizasyon için çok teşekkür ederim.

Fethiye Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Emrecan Arıkan ise coşkulu geceyle ilgili şunları söyledi:

"Biz dernek olarak açılalı dört sene oldu. Üç senede iki lig şampiyonluğu, iki Türkiye Kupası, iki Süper Kupa, bir Avrupa Kupası kazandık. Galatasaray’a çok uğurlu geldik, geçen sene de 19.05’te şampiyon geldik bu sene de aynı şekilde şampiyon olduk. Totem bozulmadı. 21 Temmuz’da şampiyonluk kutlamamızı yaptık. Seneye de şampiyon olacağımıza inanıyoruz, 23. şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz."