6 Aralık 2023 Çarşamba 16:56

Divan Kurulu Aralık Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi

Divan Kurulu Aralık Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Aralık Ayı Olağan Toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı başlamadan evvel Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatan için canını feda etmiş olan kahraman şehitlerimiz, kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları ile yakın zamanda yaşamını yitirmiş olan üyelerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Başkan Dursun Aydın Özbek’in kürsün konuşmasının ardından Divan Kurulu Üyelerimizden Sedat Doğan, Taner Aşkın, Serol Acarkan, Reşit Ömer Kükner, Erdal Günsel, İbrahim Göknar, Serhat Özalemdar ve Seçkin Koç gündeme dair görüşlerini dile getirdi.

Başkan Dursun Aydın Özbek’in kürsü konuşması şu şekilde:

Sayın Divan Başkanım, kıymetli heyeti, değerli divan kurulu üyeleri, saygıdeğer hanımefendiler beyefendiler, değerli Galatasaraylılar… Hepinize saygılarımı ve selamlarımı gönderiyorum. Bugün yine divan toplantısında birlikteyiz. Şimdi siz değerli divan üyelerimizi kulübümüzdeki son dönem gelişmeleri hakkında bilgilendirmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Cumhuriyet’in 100. Yılı vesilesiyle düzenlemeyi planladığımız ‘Yüzyılın Gecesi’ etkinliğimizi ulusal yas nedeniyle ertelemiştik. Bu etkinliği 12 Kasım günü gerçekleştirdik. Lisemizin bahçesinde gerçekleştirdiğimiz bu gece her anıyla Cumhuriyet'in yüzü Galatasarayımıza çok çok yakıştı. Ben bu etkinlikte emeği geçen herkese buradan bir kez daha teşekkürlerimi gönderiyorum. 

Bildiğiniz gibi 6 Şubat depremi ülkemizin %15'e yakın kısmını hasar altında bıraktı. Burada yaşayan kardeşlerimiz evini barkını kaybetti. Coluğunu çocuğunu, anasını, babasını kaybetti. Büyük bir dram yaşadık. Bu yaraları sarmak için de Galatasaray Spor kulübü olarak Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olması sebebiyle konuya el attık. Birinci günden itibaren acil yapılması gereken şeyler vardı. Sosyal yardımları bölgeye en süratle yetiştiren kulüp gene Galatasaray. Bu yeterli miydi? Hayır. Yaptığımız konteyner kenti devreye soktuk. Hepsi açıldı. Şu anda insanlar içinde yaşıyor; fakat değerli Galatasaraylılar… Konteynerde yaşamın ne olduğunu anlamak için oraya gidip görmek lazım. Bu yüzden bölgenin hem sosyal manada hem de ekonomik manada ayağa kalkması için ihtiyaç olunan şey, kalıcı konut. Galatasaray Spor kulübü olarak bu manada da devletimizin yanında yer aldık ve onlarla hazırladığımız protokol çerçevesinde 300 tane kalıcı kontu yapmak üzere siz değerli Galatasaraylılardan ve Galatasaray’ı sevenlerden bu felaketin yaralarını sarmaya yardımcı olmak isteyenlerden yardımlar toplamaya başladık. Epey de topladık. Buna bağlı olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’yla ve TOKİ ile beraber yaptığımız bir protokolü yarın bakanlık nezdinde imzalayacağız. Yarın Ankara'dayız. Galatasaray'ın her zaman iftar edeceği, Türk insanına, Türkiye Cumhuriyeti'ne ne kadar sahip çıkan bir sosyal kurum olduğunu ispatlamak üzere yarın arkadaşlarımla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bu protokolü imzalamak için oraya gideceğiz. Bunu çok önemsiyorum; çünkü bu deprem felaketi 6 Şubat'ta oldu. Bu felaketin ilk yaralarını sarmak için oluşan hava yardım gönderme, yardım toplama havası giderek dağıldı ve unutulmaya başlandı. Halbuki şunu şuna dikkat etmemiz lazım. Maalesef Türkiyemiz bir deprem kuşağı içinde bugün hala televizyonlarda ve kamuda tartışılan konu bir İstanbul'da ve ülkemizin başka bir yerinde meydana gelecek depremin meydana getireceği hasarlar. Bu manada ne yapılması gerektiği konuşuluyor. Onun için biz Galatasaray Spor Kulübü olarak bu manadaki çalışmaları her zaman destekleyeceğiz ve bu konunun unutulmaması için de elimizden geleni yapacağız. 

Yarın sayın bakanla beraber imzalayacağız. Bu protokol ve yardım için topladığımız paranın bu işte kullanılması üzerine kendilerine takdim etmeye oraya gidiyoruz. Bunu bütün Galatasaraylılar iftiharla telafuz edebilir, söyleyebilir değerli Galatasaraylar.

Futbol takımımız her zaman olması gerektiği yerde. Yani Şampiyonlar Ligi mücadelesine devam ediyor. Önümüzdeki hafta oynayacağımız maçta yine son dakikaya kadar mücadele edip tarih yazacağımıza yürekten inanıyorum. Galatasarayımız her zaman Türkiye'nin gururu olmuştur. Öyle olmaya da devam edecektir. 

Şimdi biraz da devam eden projelerimiz hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Bildiğiniz gibi 2022 Haziran'da seçim çalışmalarımıza sizlere defaatle yapacağımız projeleri ne olduğunu neler olduğunu, Galatasaray’a ne faydalar getireceğini sürekli anlattık. Divan toplantılarında ve genel kurullarda da anlatmaya devam ediyoruz. Bu projelerin hepsi şu anda yürüyor. Tek tek üzerinden geçeceğim. Size son gelişmeler hakkında bilgi vereceğim. 

KEMERBURGAZ

En önemli projelerimizden bir tanesi Kemerburgaz'da hayata geçirmeye çalıştığımız futbol akademi, altyapı ve takımın istifade edeceği tesisimiz. Bildiğiniz gibi yaklaşık 130 dönüm üzerinde, 130 dönüm civarında olan bir arsamızı Galatasaray kulübüne çok önceden gene benim başkanlığım döneminde kazandırmıştık. Sizleri de davet ettim. Oradaki faaliyetlerimizi gördünüz. Buna gerek var mıydı, yok muydu? Bunu defalarca tartıştık. Buna gerek vardı. Hem de öyle bir gerek vardı ki bu gereği ne kadar büyük olduğunu bugün ne kadar elzem olduğunu anlamak için Florya'ya gidip gezmek lazım. 40 sene evvel yapılmış yapanlardan Allah razı olsun. Yapanlara, buradan abilerime büyük bir teşekkür gönderiyorum. O gün itibarıyla en modern tesis olarak Galatasaray hizmet vermeye başladı; ama değerli Galatasaraylılar… 40 yıl geçti. 40 yıldan beri taş taş üstüne koyulmadı. Hiç kimse demedi ki ya bu tesis, yani bu Galatasaray, bir dünya markası haline gelmiş, başarıdan başarıya koşuyor. Bu başarının en büyük etkenlerinden bir tanesi de dünya yıldızlarını bu kulübe getiriyorsun. Bunlara nerede idman veriyorsun? Nerede konaklıyorsun diye de sormamış. Şimdi biz bu eksikliği yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber tespit ettik ve çalışmalarımıza başladık. Bildiğiniz gibi geçmişte bir divan toplantımızı da kaba inşaatı bitmiş olan Kemerburgaz Tesisleri’nde yaptık. Buradaki faaliyetlerimiz son derece hızlı bir şekilde yürüyor. Şimdi içerdeki iç kısmı tefrişe soyunma odaları fitness odalarını ofisleri yapmak üzere şu anda hareket etmiş vaziyette ve en kısa sürede burayı bitirmeye çalışıyoruz. Sahaların imalatında yağmur nedeniyle birkaç gün geri etkilendik. Onun imalatına da hemen başlıyoruz. Niyetimiz bu sezon bitmeden oraya taşınmak. 

FLORYA

Değerli Galatasaraylılar. Diğer bir projemiz Florya. Kemerburgaz'ın bitirilmesinin aciliyeti var; çünkü bir an evvel Florya’daki yerleşkemizi buraya taşımak istiyoruz ve en süratli, en çabuk şekilde taşımak istiyoruz. Çünkü daha önce de anlattım. Florya, Galatasaray çıkış projelerinden bir tanesi. Hatırlıyorum 2022 yılındaki Divan'da zaman zaman konuşurken hep şu ifadeler kullandı. Bildiğiniz gibi Galatasaray Spor Kulübü konsolosluğuna ait, konsolosluğun içinde bulunan Ziraat Bankası ve DenizBank’la bir yapılandırma anlaşması yaptı. Borçlarını erteledi. Sıcak paralar aldı. Ne kadar yapılandırdık? Takribi 2.200.000.000 TL mertebesinde bir borcumuzu yapılandırdık. O gün ben seçildiğimiz birinci günden itibaren dedim ki, hatta genel kurulda ve önceki toplantılarda da şunu ifade ettim. Bizim behemahal bu yapılandırma anlaşmasından çıkmamız lazım. Bunu sadece sizlere söylemedim değerli Galatasaraylılar. Aynı zamanda ilişkili bankalarda her gittiğimde masaya oturduğumda, biz bu anlaşmadan çıkacağız kardeşim, bütün çalışmalarım ona göre yapıyorum. Bütün projelerimi ona göre geliştiriyorum diye kendilerine de söyledim. O gün hatırlayacaksınız. O günün koşullarında borçlanma faizimiz TLREF artı 1,5 şeklindeydi. O günkü şartlarda TLREF yüzde 8,50-9 mertebesinde devam ettiği için bir çok arkadaşım, sizlerin içinde de var… Niye çıkıyorsun anlaşmadan. İşte 2030 yılına kadar bir anlaşma %10 faiz bile değil. Bunu kullan dediler. Dedim ki arkadaşlar. Bu, bugün böyle böyle olmasına rağmen senede 300-350 milyon TL faiz ödüyoruz. Ben, faizler böyle kalsa bile buradan çıkacağım. Çünkü bu sadece faizle ilgili bir şart değil. Yapılan anlaşma çerçevesinde eliniz kolunuz bağlı. Yapacağınız bütün hareketler bankaların kontrolünde. Dolayısıyla kulübün lehine ve faydasına olabilecek bir çok şeyi yapıp bugüne geldik. Bugün %40’ı aşkın, 41-42 mertebesinde faiz ödüyoruz. Borcumuz da ortada. Faizin nerede duracağı da belli değil. Şu anda bugün itibarıyla yaklaşık 900 milyon TL faiz ödeyeceğiz arkadaşlar. Ya bir düşünün. Ödeyeceğimiz faiz miktarı 1 milyara dayanmış. 

RİVA VE MECİDİYEKÖY

Galatasaray Spor Kulübü ne yapmalı ki önce bu faizi ödesin. Sonra spor faaliyetlerine ayıracak parayı bulsun. Kulübü yönetsin, belgelerini ödesin… Onun içindir ki Florya projesine bugüne kadar verdiğiniz desteğe çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da el üstünde tutmamız ve önümüzdeki 20-25 yıla damgasını vuracak bu projeyi desteklememiz gerekiyor. 

Riva projemiz var. Riva projemizde hala 130 tane satılabilir villa Galatasaray'a aittir. Bunu da takribi geliri yaklaşık olarak 3 milyar TL mertebesinde. Maalesef satışlarda bir durgunluk var. Bildiğiniz gibi konut kredilerine bağlı. Bu bölgede konut kredileri şu anda bankalar tarafından verilmiyor, verilse de faizi çok yüksek. Ona bağlı olarak satışlar yavaşlamıştır. 

Mecidiyeköy projesi için de size anlatırken demiştim ki, bu Mecidiyeköy projesi Galatasaray motor projelerinden bir tanesi. Daha önce benim başkanlığım döneminde binanın kabasını yapmıştık ve cephesini kapattık; fakat öyle kaldı. Arkadaşlarınla beraber seçildikten sonraki ilk hareketimiz buranın Galatasaray'a faydalı olabileceği bir projeyi geliştirmek oldu. Onun içinde 180 adet 1+1, 1+0, 2+1 gibi muhtelif ebatlardaki rezidans yapımına karar verdik. Yaptık ve bunların geliştirilmesi ve satılması çerçevesinde de büyük bir fon elde ettik. Florya'nın satın alınması ile ilgili bildiğiniz gibi 40 dönüm bize ait değildi. 40 dönümü de Galatasaray'ın tapusuna kavuşturduk ve buraya ait olan almış olduğumuz 18 aylık krediyi altı ay bir sürede Mecidiyeköy’den oluşturduğumuz fonla kapattık. Yani şu anda elimizde 60 dönüm borcu harcı olmayan bir Florya arsamız var. Üzerinde titriyoruz ve Galatasaray’a faydası büyük olacaktır. Onun için de çalışmalarımız bu manada devam ediyor. 

GALATASARAY ADASI

Galatasaray Adası ile ilgili gelişmelerimiz var. Ada’yı bildiğiniz gibi iki senedir yazın hizmete soktuk. Yapılması gereken, arkadaki küçük havuzun da üzeri kapanmasını ve bir etkinlik alanı haline getirilmesi lazım. Kazıklar çürümüş, yeniden orada faaliyete başlıyoruz. Şimdi arka tarafı da gerektiği gibi yapıp, kapatıp 1000 metrekare civarında bir etkinlik alanımız oluyor. Gene Galatasaray'ın işleteceği, yine Galatasaray’a fayda sağlayacak bir mekan. Bu arada bu kışta size hizmet vermek üzere yukarıdaki restoran çevresini kapatıyoruz. Kışın bile kullanmak üzere on günlük bir ara verdik. Bu değişikliği yapıyoruz. Kışın da Adamız açık olacak ve sizlere orada hizmet vermeye devam edecek değerli Galatasaraylılar. 

En önemli projelerimizden bir tanesi de bildiğiniz gibi stattan Cendere Caddesi’ne doğru inen 60 dönümlük bir araziyi 49 yıllığına Galatasaray Spor Kulübü'ne kazandırdık. Bu arazideki amacımız daha önce yapmamız gereken taahhütümüz olan bir kapalı spor salonu ve spor salonu salon sporları. Yüzmesinden tutun voleyboluna kadar toplandığı bir spor kompleksi şeklinde yapıyoruz. Buna gerek var mıydı derseniz evet. Bizim tesis eksiğimiz bir tek futbolda değil ki! Burhan Felek'te yüzme yapıyoruz. Allah aşkına gidin bir bakın. Gerçi şimdi içine girdik, düzenlemeye çalışıyoruz. 

Hepimiz Galatasaray Spor Kulübü'nün üyeleriyiz. Dünya markası haline gelmişiz. Bunu daha iyi ileriye götürmenin nasıl olacağı konusunda sizin fikirlerinizi de istifade etmek üzere mevcut tesislerin gidip gezilmesi lazım. Galatasaray'ın, Galatasaray Spor Kulübü'nün yüklendiği misyon olarak olimpik sporları Türkiye'ye getiren bir kulüp olarak büyük bir görevimiz var. Büyük bir görevimiz var. Bu misyonu yerine getirmek için bu sporları Türkiye'ye getirdik, tamam; ama bunların yaşaması gelişmesi ve büyük dünya çapında bu branşlarda da başarılı olmamız için eksiğimiz tesis. 

Bugün kara kara düşünüyoruz. Basketbol Florya'ya da. İnşaata başladığımız zaman orada istifade ettiğimiz bir kapalı salonumuz var. Zaten yetmiyor. Altyapıya yetmiyor. Bugün dahi fellik fellik salon arayış içindeyiz. O belediyeye gidiyoruz, bu belediyeye gidiyoruz… Bize salon kiralayalım diyor. Galatasaray'ın böyle mi olması lazım? Son dönem amatör şubeleri üzerinden yapılan eleştiriler üzerine sizlerle bu konuyu da paylaşmak istiyorum. Biraz önce izah ettim Kemerburgaz'daki yaptığımız tesis tamamen altyapı ve A takımla beraber altyapı akademiye futbolcu yetiştirmek üzere, gençlerimizi orada eğitmek üzere yapmaya kalktığımız bir tesis. Stadın yanındaki kısımda basketbol maçlarını oynayacağımız, voleybol maçlarını oynayacağımız, antrenmanları yapacağımız bir yer olarak daha efektif bir yönetim planlaması içindeyiz.Jjudoyu Anadoluhisarı'nda bir yerde oynuyoruz. Yüzmeyi karşı tarafta, Altunizade'de bir yerde yapıyoruz. Bu konuda size sunduğumuz projelere dikkat ederseniz Kemerburgaz, stadın yanındaki yer itibarıyla amatör sporlara ne kadar önem verdiğimizi anlamanızı rica ederim. Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından misyon olarak hedeflenmiş konu benim de yönetim kurulu arkadaşlarımın birinci önceliği. Onun için profesyonel ve amatör ayrımı yapmadan bütün spor dallarında en başarılı en iyisini yapmak üzere hareket ediyoruz ve yönetim kurulu arkadaşlarımla elimizdeki bütün şartları kullanmak suretiyle bu spor dallarını Galatasaray Spor Kulübü’ne yakışır bir şekilde yapılması için hareket ediyoruz.

Bu şubelerde, buralarda spor yapan Galatasaray kültürü ve aidiyeti ile yetişen pırıl pırıl Galatasaraylı gençlerin her birine karşı çok bir soru büyük bir sorumluluğumuz var. Örneğin Taç Spor Tesisleri’nde  her sene yaklaşık 500 lisanslı 6000 civarında kursiyer evladımıza spor yapma imkanı tanıyoruz. Zamanında bu tesisin Galatasaray’a kazandırılmasında verdiğim katkıyı bilenler benim için bu tesisin ne kadar önemli olduğunu da hakimdirler. 

Kadın futbol Takımımız liginde liderliğini devam ettiriyor. Judoda geçen hafta hem kadın hem de erkekte Türkiye şampiyonu olduk. Başta Semih Hocamız olmak üzere buradan bir kez daha judo takımlarımız için sizlerden kuvvetli bir atış istiyorum. Sutopu takımımız geçen sene finalde bizi geçerek Türkiye şampiyonu olan Enka’yı eleyen Valetta’yı Malta'da yendi. 9 Aralık'ta bir kez daha kazanarak namağlup yarı finale Avrupa'da ulaşacağımızdan da şüphem yok. Voleybolda Avrupa'da yolumuza devam ederken Türkiye'de üçüncü sıradayız. Yüzmede seneler sonra kazandığımız şampiyonlukları kalıcı hale getirmek için Burhan Felek’te demin ifade ettim restorasyon çalışmalarını yapıyoruz. Gerçekten Burhan Felek’in durumu bize yakışmıyor. Onun için çalışmalarımız başladı. Orada kadın voleybolda beklentimizin gerisinde kaldık; ancak gerekli yol planımızı yaptık ve ilerliyoruz. Ben tüm bu şubelerimize görev yapan arkadaşlarıma sporcularımıza bu şubelere destek veren sponsorlarımıza buradan büyük bir teşekkür gönderiyorum.

BASKETBOL

Erkek basketbol takımı bundan yaklaşık iki sene önce Erden Timur kardeşimin dahil olmasıyla bir yeniden yapılanma sürecine girdi. Takım bu sene de bu yapılanmayı devam ettirerek sezona başladı. Bu sene Galatasaray Ekmas adıyla yeni sponsorumuzla yola çıktık. Sağ olsun Erden kardeşim her ne kadar futbol tarafına ciddi mesai harcasa da elini basketbol üstünden hiç çekmedi. Ben sevgili Erden’e ve markası Nef’e bize verdikleri destek için de teşekkür ediyorum.  Hedefimiz ligi ilk 4 sırada bitirmek ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde final four oynamak üzere belirledik. Bu hedefle belirlediğimiz bütçeyle kurduğumuz kadro, bizi özellikle Türk oyuncu kalitesiyle Türkiye'nin en önemli kadrolarından birisi haline getirdi. Yabancı oyuncularımız yine aynı şekilde potansiyelleri ve takım içindeki görevler ile büyük katkı sağlayacağına inandığımız basketbolcular arasından seçildi. Bu kadronun, kağıt üzerinde vaat ettiği potansiyeli bugüne kadar sahada bize sunduğunu söylememiz mümkün değil. Bu sorunu çözmek amacıyla idari bir takım değişikliklere gitme kararı aldık ve genel menajer olarak Ömer Yalçınkaya'yı göreve getirdik. Bu karar basketbolla ilgili hepimizin, ilgili yönetici arkadaşlarımızın uzun zamandır üzerinde istişare ettiği tümüyle performansa bağlı idari bir karardır. Ömer Yalçınkaya, tecrübesi Galatasaray kulübünü ve kültürünü tanıması şu an ihtiyacımız olan takımdaşlık ruhunu takımımıza getireceğine inandığımız ve kendisine güvendiğimiz için bu göreve getirilmiştir. Ben de kendisiyle daha önceki başkanlığım döneminde çalıştım. Hatta beraber EuroCup şampiyonu olduk ve bir sonraki dönemde de Euroleague’de mücadele ettik. Kendisi erkek ve kadın basketbol takımımızla ayrı dönemlerde Avrupa şampiyonluğunu kazanırken idari kadroda görevde yer almıştır. Ben bu konuda her yapıcı eleştirinin dikkate alınması gerektiğine inanıyorum; ama eğer konu bu insanın Galatasaraylılığını, dürüstlüğünü sorgulamak noktasına geldiyse burada öncelikle siz değerli üyelerimizin sonra tüm Galatasaraylılara buna bir dur demesi gerektiğini düşünüyorum. Bu değişiklik üzerinden liseli lisesiz söylemiyle bizleri ayrıştırma gayretinde olan kişileri gördüğümü üzülerek söylemek istiyorum. 

“GALATASARAY’I AYRIŞTIRAN HER KONUNUN KARŞISINDA DİMDİK DURMALIYIZ”

Değerli hazirun. Göreve geldiğim birinci günden beri söylediğim bir şey var. Galatasaray'ı ayrıştıran her konunun karşısında dimdik ayakta durmamız lazım. Her konuyu fırsat bilip her konuyu gündeme getirip Galatasaray'ı bölmeye ayrıştırmaya çalışanların biz yönetim olarak karşısındayız. Sizlerin de karşısında durmasına büyük ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu çalışmalar içinde olanlara verilecek en güzel cevap ilk günden beri ifade ettiğimiz sevgi ikliminin ve tek yumruk olarak korunmaya, tek yumruk olma durumumuzu korumaya devam etmemiz gerekmektedir. Biraz önce detaylı şekilde anlattığım ve belki önümüzdeki 25-30 yılımızı güvence altına alacak projelerimizin ancak bizlerin bir bütün olması durumunda hayata geçebileceğini ve bu hedeften asla vazgeçmememiz gerektiğini de bir kez daha ifade ediyorum. Gerçekten bu projelerin yapılması, bu projelerin hayata geçmesi önünde bir tek engel var. O da topluluğumuz içinde, camiamız içinde oluşturmaya çalıştığımız ve büyük ölçüde sizin katkılarınız da başarılı olduğumuz bu sevgi ikliminin ve barışık olmanın devam etmesi lazım. Aksi taktirde değerli Galatasaraylılar, yönetim kurulu, ben, arkadaşlarım, biz ne yaparsak yapalım eğer bu huzuru sağlayamazsak eğer bu huzur devam etmezse bir çekişmeler bölünme çalışmaları bunlar devam ederse bu projelerin hiçbirisi olmaz. Sizler de bizler de yönetim olarak bu projeler için büyük emek sarf ettik. Sonuna geldik. O kadar her şey hazır  ki bunun hep beraber gururunu taşımalıyız. 

Bugün inanın, spor kulüpleri ile yaptığımız toplantılarda veya kamuya gittiğimiz zaman, ilgili bakanlarla, yöneticilerle konuştuğumuz zaman onlar ve rakip takımımızın başkanları da söylüyor. Galatasaray bir araya geldi, bir tek yumruk oldu demiyorlar mı arkadaşlar! Camiamızın iftar edeceği bir durum, camiamızın memnun olacağı bir durum bu. Ne pahasına olursa olsun bunu korumamız gerektiğini düşünüyorum. Başarıya giden yolun anahtarı bu. Sizlerin de desteğiyle en kısa zamanda projelerimizi tamamlayarak finansal özgürlüğümüze ulaşacak ve başarılarımıza süreklilik kazandıracağız. 

Yine şu noktaya işaret etmek istiyorum. Amatör sporlarla ilgili hatırlarsanız 2022 seçim döneminde hep size bu projelerden gelinecek edilecek fonların, paraların nasıl kullanılacağı konusunda bilgiler aktardık. Bir an önce o şemayı gözünüzün önüne getirin. Ne diyordu orada? Gelen para fona konacak. Sadece getirisi kullanılacak. Çünkü önemli para getirisi ile beraber işte voleybol yüzde şu kadar, basketbola şu kadar, su topuna bu kadar diye anlattım. Hedefimiz böyleyken yaptığımız projeleri yeni arsa edinilmesi, yeni tesis yapılması konusunu anlattık. Amatör sporlara ne kadar önem verdiğimiz, amatör sporların uzun yıllar Galatasaray'a kupalar getirmesi için bu gerekliydi. Hiç kimse tereddüt etmesin. Biz bu projeleri yapacağız ve size de vaat ettiğimiz gibi bu amatör sporlarla ilgili büyük bir desteği de getireceğiz. Yaptığımız işleri yaklaşık 1.5 seneden beri  gururlandığımız görevi bize verdiniz. 1.5 seneden beri size verdiğimiz sözleri yerine getirdik, size verdiğimiz sözlerin arkasında hep durduk. Birinci amacımız sizlere mahcup olmamak. Bize verdiğiniz emanetin o kadar büyük değeri var ki, o kadar önemli bir emanet ki bunun farkındayız ve emanetiniz başımızın üstündedir. Hiç merak etmeyin. Galatasaray emanetini en iyi şekilde koruyan bir yönetim kurulum ben ve arkadaşlarım var ve bir senenin sonuna geldik. 2023 yılında umarım sağlığınız ve sıhhatleriniz iyi geçmiştir. Yeni gelen 2024 yılının Galatasaray'a sizlere ve camiamıza huzur, barış ve sevgi getirmesini diliyorum. Hepinize saygılarımı sunarım.

Toplantının tamamını YouTube kanalımızdan seyretmek için tıklayın!