25 Mayıs 2022 Çarşamba 18:19

Divan Kurulu Mayıs Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi

Divan Kurulu Mayıs Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi

Galatasaray Spor Kulübü Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Yönetim Kurulu adına Başkanımız Burak Elmas, İkinci Başkanımız Polat Bengiserp, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Selim Sefada ve Vahap Tanrıverdi katıldı.

Toplantı başlamadan evvel Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatan için canını feda etmiş olan kahraman şehitlerimiz, kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları ile yakın zamanda yaşamını yitirmiş olan üyelerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, “İlk toplantısını 4 Haziran, ikinci toplantısını 11 Haziran’da yapacağımız Olağanüstü Seçim Genel Kurulu ile ilgili olarak Divan Başkanlığımız seçim sürecini başlatmış ve 20 Mayıs Cuma günü her iki saygıdeğer başkan adayı listelerini kabul etmiştir. Listelerden birinde bir yedek üyeden feragat dilekçesi geldi. Bir liste 44 kişi, diğer liste Sicil Kurulu 2 yedekli 43 kişi olarak basılacaktır. Tüzüğümüze göre 30 Mayıs’ta bir renk seçimi yapılması gerekiyor ancak her iki saygıdeğer başkan adayımız da mevcut renkleri olan, sayın Eşref Hamamcıoğlu sarı liste, sayın Dursun Özbek kırmızı liste ile katılacaklarını sözlü olarak beyan ettiklerinden dolayı biz bunu 30 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00’de bir tutanağa bağlayacağız. Ayrı bir renk çekimi yapmayacağız aday listeler maddi manevi emek sarf ettiler bu seçim sürecinde. Biz Divan Başkanlığı olarak birleşik oy pusulalarını Divan Başkanlığı mührü üzerinde olmuş olarak bastırmış olacağız. Aynı şekilde oy pusulalarının yerleştirileceği zarfları da bastırıp 4-11 Haziran’da yapılacak seçim için hazırlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nın üçüncü gündem maddesi olan Divan Kurulu’nun kuruluşu, işlevi ve çalışma esasları konusunda bilgi sunumu gerçekleştirildi.

Başkan adayları arasında eşitlik ilkesi doğrultusunda konuşmacı sırası belirlendi. İlk olarak Başkan Adayı Sayın Eşref Hamamcıoğlu, ardından Başkan Adayı Sayın Dursun Özbek kürsüye gelerek konuşma yaptı ve aday listelerini tanıttı.

Divan Kurulu Üyelerimizden Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, Hayri Kozak, Turcan Bolayır, Ayhan Özmızrak, Mehmet Bilen, Halit Narin, Ömer Saim Oğuz ve Kerim Sucu’nun gündeme dair görüşlerini aktarmaları sonrasında toplantı sona erdi.