25 Ocak 2023 Çarşamba 17:52

Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi

Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndaki Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştiridi.

Toplantı başlamadan evvel Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatan için canını feda etmiş olan kahraman şehitlerimiz, kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları ile yakın zamanda yaşamını yitirmiş olan üyelerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyeleri Sami Çölgeçen, Reşit Ömer Kükner, İbrahim Göknar, Taylan Özen, Taner Aşkın, Erdal Günsel, Cengiz Bakırcı ve Ayhan Yeğinsu sırasıyla kürsüye çıkarak gündemle ilgili görüşlerini dile getirdi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek’in kürsü konuşması şu şekilde oldu:

Sayın Divan Başkanım, kıymetli Divan Kurulu Üyeleri, saygıdeğer hanımefendiler ve beyefendiler… Hepinize saygılarımı ve selamlarımı gönderiyorum. Bugün Ocak ayı Divan Kurulu Toplantısı’nda birlikteyiz. Divan beratlarını alıp aramıza katılan yeni üyelerimize selamlarımı gönderiyorum. Geçen hafta, başkanlarımızdan Selahattin Beyazıt’ın birinci ölüm yıldönümüydü. Kulübümüze büyük katkıları olmuş, Riva arazisini kazandırmış, bugünlerde kulübümüze katma değer sağlamak için hayata geçirdiğimiz gayrimenkul projelerine öncülük eden Selahattin başkanımıza Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

 

Divan toplantımızda son dönem Galatasarayımızda olan gelişmeler hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. Galatasaray'ın geçtiği zor dönemi daha iyi anlayabilmek için bazen rakamları da konuşmamız gerekiyor. Bildiğiniz üzere Sportif A.Ş.’de son altı aylık dönem itibarıyla 250 milyon TL zarar açıklandı. Bu zarar hakkında neyin ne olduğunu size anlatmak istiyorum. Bunu hepimizin bilmesinde büyük fayda var. Bildiğiniz gibi Galatasaray Sportif A.Ş. futbolla ilgili konuları yöneten bir kuruluşumuz. Burada futbol takımımız, özellikle futbol takımımızın maliyeti önem arz ediyor. Bu maliyetin bu seneki bedeli maaş itibarıyla yaklaşık 30-31 milyon Euro mertebesinde. Baktığımız zaman geçen seneki değerle aynı. Yarışmacı olan kulüplerin Türkiye Süper Ligi'ndeki futbolcu maliyetleri birbirine yakın. Hatta Galatasaray'ınki diğer rakiplerimize oranla biraz daha düşük. Dolayısıyla sene başında planlamayı yaparken biz yarışmacı kimliğimizden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimiz için iyi bir takım kurmak ve şampiyonluğu hedeflemenin Galatasaray için esas olduğunu kabul ediyorum. Biz geçen seneki rakamlara, maliyetlere bağlı kalarak bir takım kurduk. Peki gelirlerimizde ne oldu? Neden böyle bir zararın ortaya çıktı? 

 

“NAKLEN YAYIN GELİRLERİ AZALDI”

 

Birincisi, bildiğiniz gibi naklen yayın gelirleri geçen seneye kıyasla son derece geride kaldı. Hatta şöyle söyleyebilirim, bundan yedi sene evvel, sekiz sene evvel ben yine Galatasaray Spor Kulübü başkanı iken galibiyette aldığımız prim naklen yayın gelirimiz olarak 2.3 milyon TL'yi. Bugün, 7-8 sene sonra yine aynı rakam. Daha önceki başkanlığım döneminde naklen yayın ihalesinde Kulüpler Birliği Vakfı olarak beraber çalıştık.Ben de katkı verdim. 500 milyon dolar çerçevesinde bir naklen yayın geliri planladık ve anlaşma ile imzalandı. Bugün geldiğimiz nokta yaklaşık 120 milyon çerçevesinde. Bu büyük düşüş, özellikle galibiyet sayısı fazla olan, şampiyonluk sayısı fazla olan, performansı yüksek olan takımların aleyhine çalışıyor. Çünkü hesapları hep ona göre yapıyorsunuz. Bu düşüşler de sizi etkiliyor.” 

 

“Diğer bir konu sponsorluk gelirlerimizde düşüş var. Sponsorluk gelirlerimize en önemli katkı veren kısımlar göğüse aldığımız forma reklamı, stadın isim hakkı… Bunlar geçtiğimiz senelerden  geliyor ve yapılan Türk Lirası anlaşmalar çerçevesinde enflasyon rakamlarına yenik düştü. Peki biz bunları yenileyemez miydik? Geldiğimiz günden beri ve hala çalışmalarınız çerçevesinde maalesef istediğimiz rakamlara ulaşamadık ama bu konudaki çalışmalarımız durmaksızın devam ediyor. Stat isim hakkı, forma üzerindeki reklam gelirlerimizi artırmak üzere faaliyetlerimizi hiç eksiltmiyoruz.” 

 

“Sponsorluklar da etkili olan faktörlerden bir tanesi de, bir önceki sezon gösterdiğiniz performans. Çünkü ilgili firmaya gittiğiniz zaman anlatacaksınız. İnsanlar bir sene önceki performansa bakarak size sponsor olup olmama konusunda, sponsorluk bedeli konusunda kararlarını o seneki performans üzerinden veriyor.  Hasılatımızı etkileyen konulardan bir tanesi loca VİP satışlarımız da gene geçen seneki performansa bağlı olarak sezon başında satışa çıktığından fiyatlarımızda tam istediğimiz seviyeyi tutturamadık. Son dönemde büyük bir yükselişle karşı karşıyayız; ama sezon başında yapılan satışlar gelirlerimizin etkileyen diğer bir unsur oldu.” 

 

“BAŞARI ODAKLI GİDİŞ HEDEFİMİZİ DEĞİŞTİRMEDİK”

 

“Kulüplerin gelirlerinden çok önemli yer olan dijital ortam var. Değerli Galatasaraylılar. Dijital ortamda son beş aydır muazzam bir mücadele veriyoruz. Dijital ortam, bildiğiniz gibi son dönemlerde büyük gelirler sağlayan, hiç insanın tahmin etmediği kadar büyük fayda sağlayan bir ortam. Beş aydan beri uğraştığımız şeylerin başında daha önce yapılan münhasırlık anlaşmalarından kurtulmak vardı. Bugün bir proje yapıyorsunuz. Dijital ortamda bunu pazarlığını yapacaksınız, önünüze daha önce yapılan bir anlaşma geliyor. Münhasırlık verilmiş. Saha kenarındaki ledler için de anlaşmalar yapılmış. Bu gelirler bu değerde değil. Bunun üzerine çıkmak lazım. Anlaşma yapıldı deniyor. Değerli Galatasaraylılar. Burada maksadım kimseyi şikayet etmek değil. Burada maksadım faaliyetlerimizin nasıl yürüdüğünü, ne yaptığımızı anlatmak. Onun için biz münhasırlık derdinden kurtulduk. Yaptığımız dijital projeler var. Çok büyük katkı verecek projeleri yakında size müjdeleyeceğim. Led anlaşması… Senede yaklaşık 70 80 milyon TL'yi bulabilecek bir ortam, çok cüzi fiyata bir anlaşma yapılmış. Parası da alınmış. Verilen kişi edimlerini yerine getirmiyor, ödemiyor. Uzun bir süreçten sonra onu da iptal ettik.” 

 

“Geçtiğimiz yıllarda özellikle Galatasaray'ın bütçesine büyük fayda sağlayan token gelirleri vardı. Ekonominin ve piyasanın getirdiği şartlar çerçevesinde bugün o da yok. Hatta gelirin ileriye dönük bir kısmı daha önceki dönemlerde harcanmış. Şunu peşinen kabul ediyorum. Ben bu açıklamayı yapmak zorunda olduğum için bunları söylüyorum. Galatasaray başkanlığı ağlama yeri değil. Galatasaray başkanlığı makamı gereği bunun altından kalkmanız, bu kulübü layık olduğu şekilde yönetmenizin gereği var; ama bir açıklama, bir izah etme gerektiği için de çok detaya girmeden bu açıklamaları yapmak zorunda hissettim.” 

 

“50 milyon Euro eksiğimiz var bütçede. O gün var olan 50 milyon Euro bugün yok. Ben ve arkadaşlarım bunu hiç hissettirmeden, başarı odaklı gidişimizi, cumhuriyetin 100. yılındaki başarı hedefimizi hiç değiştirmedik. Sizin karşınıza şöyle gelebilirdik. Diyebilirdi ki bu sene token geliri yok  Avrupa liglerine gitmiyoruz, oradan gelecek paralar yok. Yayın gelirleri düştü, sponsorluklar yok… Bunları sıralayarak biz bu sene şampiyonluk hedefinden vazgeçelim, şöyle bir takım kuralım diyebilirdik. Sizin de bunu anlayışla karşılayacağınızdan eminim; fakat Galatasaray yüklendiği misyonları çerçevesinde hiçbir zaman öyle bir sabır içinde olamaz. Ben ve arkadaşlarım bunun için size hiç bunu hissettirmeden, Galatasaray'ın sportif manadaki başarılarını eksiltmeden götürmek için canla başla çalışıyoruz.” 

 

“Değerli Galatasaraylılar. Bu arada Mağazacılıkta güzel işler yapıyoruz. İyi bir takım kurduk. Mağazacılığın getirisinin büyük kısmı kurduğunuz takımla son derece bağlantılı. Yönetim olarak da çok iyi çalışıyoruz. Buradaki gelirlerimiz de artmış vaziyette. Sponsorluk da bazı gelirler enflasyona yenik düşse de Mağazacılık’taki aktif sistem sayesinde fiyatları güncellemeniz mümkün. Dolayısıyla orası iyi gidiyor.” 

 

“HATRI SAYILIR TRANSFER TALEPLERİ VAR”

 

“Futbol takımımızın başarılı yürüyüşü çerçevesinde futbol asetimiz giderek değerleniyor. Sezon başında, haziran döneminde dünya piyasalarında bir futbolcumuza talep vardı. O da çok büyük bir rakam değildi. Bugün aşağı yukarı 5-6 futbolcuma şu an epey hatırı sayılır transfer talepleri var. Onlar bizim asetimiz olduğuna göre, görünmeyen varlıklar çerçevesinde burada değerlerimiz artmaktadır. Esas faaliyetlerimizden para kazanamıyoruz demiştim. Galatasaray Sportif A.Ş.’nin esas faaliyeti spor, futbol… Buradan para kazanamıyoruz. Ben de Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım bu konunun üzerine eğildik. Bunun üzerine gitmemiz gerektiğini düşündük. onun içinde özellikle alt yapıyla ilgili, akademi ile ilgili büyük çalışmalarımız var. Bugüne hazırlık yapıyorduk ama yetiştiremedik. Önümüzdeki hafta sevgili Erden Timur, yeni akademi organizasyonumuzu size çok detaylı bir şekilde anlatacak. Bu konuda çok önemli çalışmalarımız var. Önümüzdeki hafta sizi bilgilendireceğiz.” 

 

“Esas faaliyetlerden para kazanmak üzere hesap yaptığınız zaman önemli konulardan bir tanesi tesisinizin olması. Özellikle esas faaliyetimize destek olacak konulardan bir tanesi de yeniden tesisleşme olayı. 40 sene sonra artık Galatasaray'ın gerek alt yapısının gerekse takımının yeni tesislere taşınması için faaliyetlerini sürdürüyoruz. Orada daha detaylı bir şekilde size neler yaptığımızı anlatacağım. Esas faaliyetlerimize destek olması ve esas faaliyetlerden doğan zararların telafi edilmesi açısından da daha önceki toplantıda söylediğim gibi gayrimenkul projelerimizi geliştirdik. Bugün konsolide bir tablo yapsaydık orada ne kadar artıda olduğumuzu görülecektir. Önümüzdeki dönemde, özellikle ikinci altı ayda rakamlarımız çok farklılaşacaktır. Bunun için elimizden gelen en iyisini yapmak üzere çalışmalarımız devam ediyor.” 

 

“Galatasaray'da benim ve arkadaşlarımın önemli bir misyonu var. Siz bizi göreve getirirken bir vaatte bulunduk. Galatasaray'ı daha iyi günlere taşıyacağız, torunlarımıza ve çocuklarımıza çok daha iyi bir Galatasaray bırakmak için çalışacağız dedik. Sürdürülebilir sportif başarılara taşıyacak gücümüz var. Şimdi biraz da bu projelerimizin neler olduğundan bahsetmek istiyorum. Projelerimizin  başında Mecidiyeköy’de yaptığımız rezidans projesi geliyor.Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde bir lansman yaptık rezidansın satışı konusunda. 186 tane 1+1, 1+0 ve 2+1 rezidansınız var. Bunların yüzde 70'ini satışa koymuştuk ve lansman günü satıldı. Şimdi bu yapılan satışlarla ilgili o gün kaporalarını yatırdılar. Tek tek her gün sekiz kişi on kişi 12 kişi kulübe davet ediyoruz. Sözleşmelerini yapıyoruz paralarını ve taahhütlerini almak suretiyle bu işi en kısa sürede bitireceğiz. Bu arada diğer yüzde 30 kısmını da önümüzdeki günlerde satışa çıkıyoruz. Toplamda hepsinin bütün satışı yaptığımız dönemde 1,5 milyara yakın bir fon yaratacağız.” 

 

“FLORYA PROJESİ ASLANLAR GİBİ YÜRÜYOR”

 

“Bankalar Birliği ile bir mutabakata geldik. Bu mutabakat çerçevesinde Bankalar Birliği'ne bazı projelerimize destek vermesi için, motor projenin Mecidiyeköy olduğunu söyledik ve buradan istihsal edeceğimiz miktarı kendi ile paylaştık biz kendilerine TKSB raporlarını verdik. Kendileri de yapmak istediler. Onların buldukları rakam bizimkinin üzerine çıktı. Bir Mecidiyeköy projesi Galatasaray'ın geleceğini aydınlatacak diğer bütün projelere mesnet oluyor. Onun üzerine bize diğer projelerimizle ilgili her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Biz mali bağımsızlığımızı kazanmak için bu projeleri yapıyoruz. Sizlere olan borçlarımızın hepsini ödeyeceğiz ve Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağız dedik. Baktılar ki projelerimiz hakikaten söylendiği gibi oluyor ve yönetim hakikaten söylediği her şeyin arkasında duruyor ve her şeyi de yapıyor. Mecidiyeköy lansmanını yaptık. Satışı da yaptık. İşte sizdeki bloke hesaplara takır takır paralar geliyor mu? Bunlar sizde kalsın değerli konsorsiyum üyeleri. Biz burada yapacağımız finansal mühendislik çerçevesinde bu parayı daha da artıracağız. O zaman sen de belli miktarını alırsın ve benim borcum yarıya düşer. Diğerini de serbest bırakırsın ve Kemerburgaz'daki ve Floryadaki projelerimi rahatlıkla yaparım. Olaylar bu çerçevede gelişiyor. Mecidiyeköy’deki binanın inşaatını biz yönetim kurulu olarak verdiğimiz destekle sürdürüyoruz. Kulübe şu an için mali olarak herhangi bir yük getirmeden devam ediyor. Çünkü bankalar birliği ile anlaşmamız böyleydi. Satışlardan gelen hasatlarlar şu anda kulübün kasasına girmiyor. Buradan dünyalar geldi. Bankalar Birliği hesaplarında toplanıyor. Bahsettiğim amaca yönelik olarak kullanmak üzere…” 

 

“Mecidiyeköy projesi bizim motor projemiz. Galatasaray'ın önümüzdeki 30 yıllık geleceğini hazırlamak için gereken finansman desteği verecek en önemli proje. Ben buradan üyelerimize de teşekkür ediyorum. Yaptığımız çağrılara birçok üyemiz evet dedi ve gayrimenkullerden satın almalar oldu. Onun için buradan kendilerine de büyük bir teşekkürü gönderiyorum. Bunun arkasından gelen ikinci projemiz, özellikle Galatasaray Spor Kulübü’nün mali yapısının herkesi çok memnun edecek bir şekilde gelişmesini sağlayacak proje Florya projesi. Florya projesi aslanlar gibi yürüyor. Son kertesine geldi. Her şey hazır. Sadece evrak ve prosedür çalışmaları çerçevesinde önümüzdeki bir hafta veya iki hafta içinde tapusunu alacağız. Hatırlarsanız hem genel kurul dönemlerinde hem de divan toplantılarında sizlere yeteri kadar bilgi vermiştim. Galatasaray'ın önümüzdeki 30 yılını ve nasıl yapılacağını da açıklamıştık. Buradan sağlanan paralar bir fonda birleşecek. Ana paraya kimse dokunmayacak. Ana para çünkü büyük bir para. Burada duracak kardeşim. Sadece bunun getirisi ile bugüne kadar hiç olmamış bir getiri ile Galatasaray'ın mevcut dinamikleri çerçevesinde oluşturulan gelirler de bundan sonra sportif faaliyetlerimizi sürdürülebilir hale getireceğiz. Yani bütçe yaparken alemin de bundan bu sene kaç para geleceğinin net ve sarih bir şekilde yönetime gelen arkadaşlarım görecek. Onun için o günkü yönetimlerin artık bir eksiği kalmayacak. Çünkü büyük bir miktar, bu fonlar sayesinde Galatasaray'a sağlanmış olacak. Onun için bugüne kadar bize verdiğiniz desteği sürdürmenizi rica ediyorum. Galatasaray'ı güzel günlere taşımak için projelerimizi peşi sıra sıralıyoruz.” 

 

“KEMERBURGAZ OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

 

“Diğer bir projemiz Kemerburgaz’da yaptığımız yeni tesis projemiz. Kemerburgaz neden lazım bize? Esas faaliyetlerimizin para kazanmanın yollarından bir tanesi de akademi ve altyapı faaliyetlerinin uygun ortamda ve başarılı bir şekilde yapılmasıdır.Bugünkü tesislerimiz maalesef bunun için yeterli değil. Kemerburgaz’da işlerimiz bunu ziyadesiyle bugünkü koşullarda en modern şekildeki tesislerle alt yapıya hizmet verecek özellikle A takıma hizmet verecek. Onun için Kemerburgaz projesi çok önemli. Çalışmalarımız orada sürüyor ve önümüzdeki günlerde, çok kısa bir süre sonra hepimizin de iştirak edeceğimiz, sizleri davet edeceğimiz bir temel atma töreni ile oradaki faaliyetlerimiz hız kazanacaktır. Kemerburgaz bizim özellikle futbolla ilgili olmazsa olmazımızdır.” 

 

“Riva’daki gayrimenkulümüzle ilgili geçtiğimiz dönemde satışlarda biraz ağırlaşma oldu.Özellikle gayrimenkulle ilgili bankaların sağladığı finansman akamete uğradı. Şimdi yeni yeni açıldı tekrar hareketlendi. Oradaki durum daha önce bahsettiğim seviyede. Yaklaşık 140-150'ye yakın villamız var. Bugünkü değeri artan maliyetler çerçevesinde her gün artıyor. Yani bugün itibarlıyla çok kesin bir hesap yapmadım ama 2,5 milyar TL'nin üzerinde orada bir paramız var. İnşaat kıyıdan devam ediyor ama satışın uğradığı akamete inşallah bu dönemde bankaların gayrimenkul satın alması ilgili sağladığı finansmanla beraber açılacağını düşünüyorum.”

 

“Büyükçekmece'de 106 dönümlük bir bir arazimiz var. Bunlarla ilgili imar çalışmalarını yapıyorum. Son kerteye geldik. Çünkü bugüne kadar bir şey yapılamamasının sebebi imar durumunun olmamasıydı. Geçtiğimiz hafta Ankara'daydım ve bunun imarıyla ilgili son rötuşları yapıldı. İmarın orada en kısa sürede çıkmasını bekliyorum. Onun akabinde Büyükçekmece’de sportif faaliyetlerimizi, altyapı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.”

 

“GALATASARAY POSTANESİ, GALATASARAY SPOR KULÜBÜ’NÜN KULLANDIĞI GALATASARAY MÜZESİ OLACAK”

 

“Hepimizin dikkat etmesi gereken, hepimizin üstünde çok hassas olması gereken bir konudan bahsetmek istiyorum. Bu da Galatasaray Postanesi. Bildiğiniz gibi Galatasaray Postanesi 2003 yılında Galatasaray Müzesi yapılmak üzere PTT Genel Müdürlüğü’nden bir anlaşmayla 25 yıllığına üst kullanım hakkı alındı. Bina metruk vaziyetteydi, restore edilmesi gerekiyordu. Galatasaray Spor Kulübü girdiği bu uğraş içinde restorasyon da yaptı. Bazı katlar müze olarak kullanılacaktı. Bazı katlar da PTT ile beraber ortak kullanım alanı olarak anlaşıldı. Zaman içinde ne hikmetse Galatasaray Spor Kulübü oradaki kimliğini kaybetti. Ben o gün itibarlı bu anlaşmalar yapan kişilere hitaben söylüyorum bunu. O günkü irade kayboldu ve Galatasaray Postanesi bir anda Galatasaray Üniversitesi'nin kullanımında olan, onun insiyatifinde olan bir yer haline geldi. Arada hikaye uzun detaya girmeye gerek yok. Bu iş Galatasaray Spor Kulübü’nün işi. Bu manada yaptığım temasların hepsi son derece başarılı geçti. artık Anlaşma imzalamadık ama gerek PTT Genel Müdürü ile gerekse Beyoğlu Belediye Başkanı’yla ben gerekse rektörümüzle yaptığım konuşmalar çerçevesinde artık Galatasaray Postanesi bütün binayı Galatasaray Spor Kulübü'nün kullandığı Galatasaray Müzesi olarak harekete geçecek. Müzemiz orada 1,5 senedir kapalı. Dolayısıyla yeni şekli ile yeni hali de hepinizin beğeneceği bir şekilde sizleri oraya davet edeceğiz. Galatasaray'ı yöneten kişilerin şöyle bir görevi var. Malına mülküne sahip çıkacaksın. En önemlisi bu bir emanet iştir. Biz sizlerin emanetini taşıyoruz. Burada hiç olmadığı kadar dikkatli olmamız hiç olmadığı kadar itinalı olmak zorundayız.” 

 

“CUMHURİYETİN 100. YILINDA ŞAMPİYONLUK EN ÇOK GALATASARAY’A YAKIŞACAK”

 

“Değerli Galatasaraylılar. Futbol takımımız koyduğumuz hedefler doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. Ezeli rakibimizi onların sahasında üstün bir oyun ve net bir skorla yendik. Bu başarılı sonuçların tüm Galatasaraylıları mutlu ettiğini hepinizle yaptığımız görüşmelerde görüyoruz ve izliyoruz. İnanıyorum ki cumhuriyetin 100. yılında şampiyon olmak en çok Galatasaray’a yakışacak. Verdiğimiz mücadele sadece Galatasaray'ın şampiyon olması için değil, Türk spor herkes için adalet getirmek için de çalışıyoruz. Eğer sadece bir kulübün kendisi için ayrıcalık peşinde koştuğu bu düzene izin verirsek Türk futboluna ve geleceğimize ihanet etmiş oluruz. Bugün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun beni disipline sevk ettiğini öğrendim. Ne yaparlarsa yapsınlar. Biz sonuna kadar doğruları söylemeye devam edeceğiz!” 

 

“Geçen hafta sonu lisemizde yeni üyelerimizle berat töreninde bir araya geldik. Bu tören sırasında onların üye olma heyecanını ve gururunu yaşamalarına şahit oldum. Galatasaray'ın geleceğinin ne kadar ışıl ışıl olduğunu bir kez daha şahit oldum. Bizim tüm camia olarak birliğimizle, beraberliğimizle başta yeni üyelerimize, sonra gelecek herkese örnek olmamız gerektiğine inanıyorum. Hepiniz görüyorsunuz. Biz birlik oldukça başarılarımız artıyor. Başarılı oldukça da dört bir yandan topyekün saldırılar başlıyor. Biliyoruz ki bu saldırılar sezon boyunca artarak devam edecek. Değerli Galatasaraylılar! Tüm bunların karşısında camia olarak dimdik durmamızı sağladığınız için başta siz değerli divan üyelerimize olmak üzere tüm üyelerimize, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” 

 

“HAYATIMDA HİÇBİR ZAMAN KENDİMİ BÖYLE GÜÇLÜ HİSSETMEDİM”

 

“Bugüne kadar söylemlerimize, yönetimimizde davranış biçimimizle yaratmaya çalıştığımız sevgi iklimine, kulüp içindeki barışa destek veriyorsunuz. Galatasaray'ın huzur içinde birlik ve beraberlik içinde olmasını sağlıyorsunuz. Biz de bu destek sayesinde gerek rakiplerimize gerekse kurumlar içine yerleşmiş kliklere karşı, ki zaman zaman birbirlerinin avukatlığına soyunduklarını şaşkınlıkla izliyoruz. Bunlara karşı dimdik durup herkes için adalet talebimizi dile getirebiliyoruz. İnanın hiçbir zaman hiç hayatımda hiç bu kadar kendimi bu kadar güçlü hissetmedim. Bu desteğin büyüklüğü için sizlere, taraftarlarımıza, genel kurul üyelerimize, hepinize tekrar tekrar ne kadar teşekkür etsek son derece azdır.” 

 

“Her zaman söylediğim gibi değerli Galatasaraylılar, çocuklarımıza torunlarımıza gurur duyacağımız bir Galatasaray'ı bırakmak için hep birlikte çalışacağız. Galatasarayımız için ortak doğruyu birlikte bulacağız ve sonunda yarattığımız bu sevgi ortamı içinde kendimizle de gurur duyacağız. Birlikte düşünen, birlikte hareket eden ve birbirini seven bir Galatasaray her sorunu çözer, her başarıyı kazanır, her kupayı da kaldırır değerli Galatasaraylılar. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olun.”

 

Divan Kurulu Toplantısı’nın tamamını YouTube kanalımızdan seyretmek için tıklayın!