2 Eylül 2021 Perşembe 18:42

Ferhan Şensoy son yolculuğuna uğurlandı

Ferhan Şensoy son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında hayata gözlerini yuman duayen tiyatrocu, sinema oyuncusu ve yazar Ferhan Şensoy için ilk olarak Galatasaray Lisesi'nde tören düzenlendi.

Törende Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, İkinci Başkanı Polat Bengiserp, Galatasaray Spor Kulübü Divan Başkanı Aykutalp Derkan, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber ve Galatasaray Lisesi Müdürü Murat Develioğlu'nun yanı sıra; liseden okul arkadaşları, sanat çevresinden birçok ünlü isim, ailesi ve sevenleri katıldı.

Galatasaray Lisesi avlusunda gerçekleştirilen törende merhumun arkadaşları yaptıkları kürsü konuşmalarında anılarını dile getirirken İkinci Başkanımız Polat Bengiserp ise törenin ardından duygularını Galatasaray Televizyonu ile paylaştı.

Çok üzgün olduklarını belirten Bengiserp, “Çok önemli bir şahsiyet, çok büyük bir tiyatrocu. Ülkenin yetiştirdiği en önemli tiyatroculardan biri. Benim şansım kendisini tanıma şerefini yakaladım. 2005 Galatasaray büyük ödülünü kendisine veren benim. Dolayısıyla çok özel bir kişiydi. Üzgünüz tabii ki çok erken. Ferhan abi gibi birinin kaybı önemli.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından omuzlara alınan merhumun naaşı, alkışlarla Ses Tiyatrosu'na uğurlandı.

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden, Galatasaray Lisesi'nin muhteşem öğrencisi Ferhan Şensoy için ikinci tören Ses Tiyatrosu'nda gerçekleşti.

Usta oyuncunun yıllardır emek verdiği Ortaoyuncular Tiyatrosu'nda düzenlenen törene, ailesi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sanat ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

Tören sonrası Ferhan Şensoy'un naaşı, Teşvikiye Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.