10 Haziran 2023 Cumartesi 15:58

Galatasaray Camiası Galatasaraylılar Yurdu bağış kampanyası için kenetlendi

Galatasaray Camiası Galatasaraylılar Yurdu bağış kampanyası için kenetlendi

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı tarafından Galatasaraylılar Yurdu arsasının alımı için bağış kampanyası düzenlendi.

Galatasaray Spor Kulübü Kalamış Tesisleri'nde yapılan organizasyonun sunuculuğunu Pınar Erbaş, Okan Bayülgen ve Levent Erden üstlendi.

49 yıllığına hazineden irtifak hakkı alınan bu sürenin 29 yılı kullanılan ve 20 senelik zamanı kalan arsanın alımı için çeşitli bağış kategorileri belirlendi. 50 bin dolar platin, 25 bin dolar elmas ile 10 bin dolar altın sponsorluk kategorilerinin olduğu kampanyanın açılış konuşmasını Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Başkanı Betül Pasinler, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber yaptı.

Bağış kampanyasının açılışını Başkan Dursun Aydın Özbek'in kıymetli eşi Mesude Özbek 50 bin dolar, Yönetim Kurulu Üyesi Dikran Gülmezgil 50 bin dolar, 1905 GSYİAD 50 bin dolar, Yönetim Kurulu Sözcüsü Rıza Morova 10 bin dolar ve Galatasaray Televizyon A.Ş. 10 bin dolar ile yaptı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise 23. şampiyonluk kupamız sahneye geldi ve eğlence doruklara ulaştı.

Kerem Aktürkoğlu'nun forması 10 bin dolar, Lucas Torreira’nın forması 7 bin dolara satıldı. 2 maç topu için ise toplamda 9 bin dolar bağışlandı. Gecenin sonunda 431 bin Amerikan doları ve 105 bin Türk lirası toplandı.

Yardımlaşma Derneği Başkanı Betül Pasinler ve Başkan.Dursun Aydın Özbek, geceye dair Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Başkanı Betül Pasinler, şunları söyledi:

“2008 yılında burada Galatasaraylılar Yurdu’nun inşaatının tamamlayacak bir gece yapmıştık. O geceden sonra Galatasaray camiası vakfa sahip çıkarak huzur evinin inşaatı bitmişti. Şimdi biz tarih tekerrürden ibaret diyoruz. Huzur evimizin kiralık olan arsasını almak için yola çıktık. Bugün, yarın ve daima yurdumuz bizim olacak diyoruz. Bu geceyi burada yapmamızın anlamı 15 yıl önce yapılan geceyi yad etmek ve de aynı başarıyı tekrarlamak.”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ise “Çok uğraş verdik. Orası Galatasaray’ın çok önemli bir yuvası. O arazinin Galatasaray’ın tapusuna geçmesi gerekiyor çünkü ilelebet Galatasaray’ın inisiyatifinde kalması lazım. 49 yıllık sözleşmelerin süresi dolduğu zaman Milli Emlak’a iade edilmesi lazım. Ben 100 yıllar boyu Galatasaray’a hizmet etmesi için buranın arsasının satın alınmasını önerdim Betül hanıma o da kabul etti. Gereken çalışmaları yaptık, her şey hazır. Üyelerimizle birlikte el birliğiyle satın almasını gerçekleştireceğiz. Galatasaraylılara hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.