#AslanGibiSponsor kampanyasına

12 Mart 2020 Perşembe 18:18

Galatasaray ile GSYİAD arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Galatasaray ile GSYİAD arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Kulübümüz ile Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği arasında, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Kuzey Tribünü VIP bölümünde, GSYİAD tarafından kullanılmak üzere ofis ve lounge alanı kurulması yönünde bir iş birliği anlaşması imzalandı.

Anlaşma çerçevesinde GSYİAD, Kuzey Tribünü’nde kendilerine ayrılan bölümü maç günleri lounge alanı, diğer günlerde ise dernek merkezi olarak kullanmak üzere dizayn edecek.

İş birliği kapsamında GSYIAD Lounge alanının ön kısmında yer alan bloklardan kombine bilet alacak. Böylece GSYİAD üyeleri maçları izleyecekleri tribünün iç mekânında yer alan lounge alanından da faydalanabilecekler.

Maç günleri dışında ise GSYİAD bu alanın içerisinde kuracağı ofis alanlarını dernek merkezi olarak kullanacak ve faaliyetlerini bu alanda yürütecek.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nun, maç günleri haricinde daha aktif bir stadyum haline gelmesine fayda sağlayacak bu iş birliği kapsamında GSYİAD, Kuzey Tribünü’ndeki yenileme çalışmalarına da destek verecek.

Başkanımız Mustafa Cengiz, stadımızda düzenlenen imza töreninde şu açıklamayı yaptı:

"Bugün sevgili Dorukhan Acar'ın bulunduğu proje grubu, bir iş birliği anlaşmasını daha başarıyla sonlandırdı. Bu sponsorluğun diğer ucunda çok değerli bir kuruluş ve çok değerli bir başkanı var. Galatasaraylı Yönetici İş İnsanları Derneği ve bu derneğin başkanı Sayın İbrahim Hatipoğlu. Bu dernek, kurulduğu günden bugüne, bütün başkanları, yöneticileri ve üyeleriyle Galatasaray'ın hep yanında oldu. Galatasaray'a maddi ve manevi her zaman destek verdi. Sayın İbrahim Hatipoğlu'nun şahsında GSYİAD'a çok teşekkür ediyorum. Workinton, Kuzey Tribünü 3. kattaki bölümden çıktı. Onlara da teşekkür ediyorum. Yıllarca bize katkıda bulundular. Ayrılırken de bizi hiç yormadılar. Oradaki malzemelerin çoğunu da bıraktılar. O alanı GSYİAD aldı. Orada bir tribün oluşturdu. Artı olarak 118 kombine aldılar, tefrişini yaptılar ve dernek merkezini o alana taşıdılar. Maç günleri dışında orada dernek bulunacak. Maç günlerinde ise kombine alan kişiler orayı lounge olarak kullanacak. Sosyal ve kaliteli bir ortamı kuzey tribününde yaşatacaklar. Bunun için de bize 2 milyon TL para ödediler."

Başkanımız, sponsorluk gelirlerindeki artış ile ilgili gelen soruya, "Sponsorluktaki rakamsal gelişmeler dolardaki durum ve reklam hacmindeki çok büyük daralma ile ilgili. Medya mensupları olarak daha iyi bilirsiniz. Bu size işsizlik olarak geri dönebiliyor. Ben de çok üzülüyorum. Özellikle spor medyasında daralmalar oluyor. Arkadaşlarımızın birçoğu işsiz kalıyor, bu da bizi üzüyor. İnşallah Türkiye bunu atlatacak. Türkiye genç ortalaması olarak dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Bu genç nüfus, bu darlığı da aşar. Biz Galatasaray olarak sponsorlukta çok iyi durumdayız. Bütün sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz." cevabını verdi.

Anlaşmanın detayları hakkında bilgi veren yönetim kurulumuzun muhasıp üyesi Dorukhan Acar ise, "GSYİAD'a Çok teşekkür ediyoruz... Başkanımız ve yönetim kurulumuz ile gittiğimiz maçlardaki lounge alanlarını gördüğümüzde biz niye bu tip 'lounge'lar yapmıyoruz diye konuşuyorduk. GSYİAD'la da bunu konuşmaya başladık. Dikkat etmişsinizdir, stadın geliştirme projeleri çerçevesinde dış aydınlatmada, koltuk yenilemede, Özhan Canaydın Salonu'nda çok ciddi gelişmeler oldu. Olmaya da devam ediyor. GSYİAD da oranın tefrişatını ve lounge'a çevrilmesini hem de isim hakkı mantığında ciddi bir kaynak desteğini bize sunmuş oldu. GSYİAD'a ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Dorukhan Acar, sponsorluk gelirlerinin artışı ile ilgili gelen soruya ise, "Yönetim olarak göreve başladığımızda 124 milyon TL sponsorluk gelirimiz vardı. Yönetimimiz ile yüzde 43 artışla 177 milyon TL'ye, bu sezon sonun itibarıyla tahakkuklarla birlikte 215 milyon TL sponsorluk gelirimiz var. Yılda yüzde 43-45 bandında artırdık sponsorluğu. KDV, derneğin içindeki sponsorluklar ve Türk Telekom anlaşması hariç olan rakam bu. Totalde ana sponsorumuz diyeceğimiz marka sayısı da 16 oldu şu anda. Stadyum gibi anlaşmaları da sayarsak 25 tane iş ortağımız var." yanıtını verdi.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanı Derneği Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise şu konuşmayı yaptı:

"1905 GSYİAD olarak kulübümüz ile yine önemli bir projeye imza atmaktan dolayı son derece mutlu ve gururluyuz. Öncelikle bize bu fırsatı verdiği için Galatasaray Spor Kulübü'ne, sayın başkanımıza ve Dorukhan Acar kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın sonucunda bugünlere geldik. Bizim derneğimizden yönetim kurulu üyelerimiz, Murat Sancaktar, Asım Özcan, Gökhan Öztürk ve Umut Ökten, Galatasaray Spor Kulübü'nden de Dorukhan Acar ve Volkan Yılmaz önemli çalışmalar yaptılar. Uzun süre bir araya geldiler, toplantılar yapıldı."

"Sonunda 118 loca koltuğundan oluşan ve arkasında önemli bir lounge alanı oluşturulan bir proje üzerinde mutabık kaldık. Bunu, şartlarını Galatasaray'ın menfaatlerini gözeterek yerine getirdik. Aramızda para ile ilgili tek bir pazarlık konusu olmadı. Galatasaray Spor Kulübü, bu koltukları zaten bu piyasa değerinde satıyor, bugün de satılık bu koltuklar. Bunların üstünde bir değer ile birlikte güzel bir projeye imza attığımızı düşünüyoruz. Orada ciddi bir yatırım yapacağız."

"Anlaşmamız önümüzdeki sezon başından itibaren başlayacak. Arkadaki alanda çok önemli inşaat faaliyetlerine girişeceğiz. Yurt dışında gittiğimizde misafirlerin maç öncesinde bir araya gelip birkaç saat keyifli vakit geçirecekleri çok keyifli bir alan oluşturacağız. Bu inşaat tamamlandığında inşallah hep birlikte bunun açılışını yaparız. Orada bir tesise imza atmak istiyoruz. Bu inşaat giderlerinin tamamı da GSYİAD tarafından karşılanacak ve sonunda Galatasaray Kulübü'ne hediye edilecektir. Bu projeye tüm GSYİAD üyeleri büyük destek verdi. Kulübümüze verdikleri destek için GSYİAD üyelerine, yönetim kuruluma teşekkür ediyorum."

"Bu tribünün ismi GSYİAD olarak düşünüldü başta. İleride ne şekilde değişir bilmiyorum. O konuda bağlayıcı bir kararımız olmadı. 2 milyon TL artı inşaat masraflarını üstlendik. Bu, her yıl devam edecek bir gelir aslında, sonrasında büyüyerek devam edecek. Biz ilk yıl orada daha mütevazı bir sayıda kalmayı, daha kontrol edilebilir bir toplulukla, GSYİAD üyelerine ait bir toplulukla orada olmak istedik.  Gelen taleplerle bu çok yüksek bir sayıya ulaşacaktır. Yıllar içerisinde kulübümüz ciddi bir gelir elde etmiş olacaktır. Bizler Galatasaray'a gönül vermiş insanlar rahmetli Baba Gündüz'ün lafıyla hareket ediyoruz: "Galatasaray bir halatı hep beraber çekenlerin takımıdır" diyor Rahmetli Gündüz Kılıç. Biz de bu halatın bir ucundan tutum çekmeye katkı veriyorsak ne mutlu bize. Galatasaray'a gücümüzün yettiği her ortamda destek vermeye çalışıyoruz."