25 Eylül 2022 Pazar 20:20

Galatasaray Lisesi 157. dönem öğrencileri için 132. dönem mezunları tarafından oryantasyon düzenlendi

Galatasaray Lisesi 157. dönem öğrencileri için 132. dönem mezunları tarafından oryantasyon düzenlendi

Galatasaray Lisesi'nde gelenek haline gelen oryantasyon gezisinde Galatasaray topluluğunun farklı kurumlarıyla birlikte kulübümüze ait tesislerde gerçekleştirildi.

Lisemizin 132. dönem mezunları tarafından 157. dönem öğrencileri için organize edilen gezi, Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Üniversitesi, Galatasaray Adası'nın ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ile devam etti.

Galatasaray Müzesi'nde kulübümüzün başarına dair detaylı bilgiler alan öğrenciler, Nef Stadyumu’nun zeminine de çıktı.

Öğrenciler daha sonra Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve 2. Başkan Metin Öztürk ile bir araya geldi. Başkan Özbek, genç Galatasaraylılara hitaben:

“56 sene geri gittim. Okul yıllarımı hatırladım. Mektep bittiği zaman pek anlaşılmıyor ama hayata başladığınız zaman bu ailenin büyüklüğünü, bu ailenin bizlere neler verdiğini, neler kattığını çok iyi göreceksiniz. Galatasaray büyük bir aile. Bu ailenin mekanlarını, bu ailenin nelere sahip olduğunu hepsini gördüğünüzü düşünüyorum. Bize bugünkü Galatasaray’ı miras bırakanlara, emanet edenlere, herkese teşekkür ediyorum.”

Ziyaretin ardından Başkan Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Televizyonu’na da özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Özbek, “Kardeşlerim onlar benim, küçük kardeşlerim. 157. dönem olarak Galatasaray Lisesi’nde okuyorlar. Galatasaray ailesini tanımak için bir oryantasyon gezisi yaptılar. Mektepten başladılar, Üniversite, cemiyet, ada ve en son da buraya geldiler. Buradan müzemizi gezdiler. Onları tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.