2 Aralık 2018 Pazar 19:59

Galatasaray Lisesi 75. ve 50. yıl mezunları beratlarını aldı

Galatasaray Lisesi 75. ve 50. yıl mezunları beratlarını aldı

Galatasaray Lisesi 150. Yıl Dönümü Kutlamaları kapsamında, Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen berat takdim töreni, Atatürk’ün kulübümüzü ilk ziyaretinin 88. yıl dönümü gününde, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapıldı.

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Lisesi Müdiresi Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ertuğrul Karsak ve Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp'in de yer aldığı törende, 75. ve 50. yıl mezunlarına madalya ve beratları takdim edildi.

Etkinlikte, Özhan Canaydın adına verilen, Türkiye’nin En Başarılı Amatör Sporcusu Ödülüne, ülkemizi Özel Sporcular Yüzme Milli Takımı’nda temsil eden ve Paris’te, Down Sendromlular Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası’nda 5 madalya kazanan İrem Öztekin layık görüldü.

Tören, geleneksel hale getirilen "Pilav Günü" yemeği ve 50. yıllarını idrak eden 1968 dönemi mezunlarının toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.