13 Haziran 2018 Çarşamba 16:29

Haziran Ayı Divan Toplantısı Gerçekleşti

Haziran Ayı Divan Toplantısı Gerçekleşti

Galatasaray Spor Kulübü, Haziran Ayı Olağan Divan Toplantısı, Florya Metin Oktay Tesisleri Basketbol Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıda Başkanımız Mustafa Cengiz ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz yer alırken toplantı, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.

Atatürk ve silah arkadaşları, vatan uğruna yaşamlarını yitirmiş şehitler, kulübümüzün bir numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları ve geçtiğimiz ay vefat eden divan üyeleri adına bir dakikalık saygı duruşu yapılırken Divan Kurulu Eski Başkanı İrfan Aktar'a da hizmetlerinden ötürü divan madalyası verildi

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Murat Ece tarafından yeni dönem ile ilgili iş bölümü ve diğer konularda yapılan bilgi paylaşımının ardından divan üyeleri Serhat Özalemdar, Faruk Gürbüzer, Ahmet Özdoğan, Bünyat Balaban, Sami Çölgeçen, Vedia Telseven, Cengiz Akatlı ve İbrahim Göknar görüş belirtmek için kürsüye geldi.

Konuşmacıların eleştiri ve sorularına toplantının son bölümünde cevap veren Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “Hem seçimler, hem ülkenin içinde bulunduğu konjonktür nedeniyle balkonlara bayraklarımız tam olarak asılamadı. İnşallah biz 5. yıldızlara, rakiplere de 3. 4. yıldızlara ulaşır” derken üzerlerinde çok büyük bir sorumluluk olduğunun vurgusunu yaptı ve “İltifatlar arttıkça yönetimimizin yükü çok ağırlaşıyor. Teveccüh yoğunlaştıkça, taraftarın sempatisi arttıkça bu bizi şımartmıyor, güç zehirlenmesine itmiyor tam tersine endişelerimiz artıyor. Biz başları yere eğdirmemek için bütün gayretimizle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kulübün mağazacılık faaliyetlerine çok detaylı bir şekilde incelediklerini ve taraftarın stada ulaşımlarını rahatlamak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Mustafa Cengiz bu konuyla ilgili olarak “Kerem Ertan'a özellikle teşekkür ediyorum. 3 ay maaş almadan çalıştı. Israrlarımla profesyonel olacak ve maaşa geçecek. Çok güzel bir şampiyonluk kutlamasına imza atıldı. 1.5 milyon TL gelir elde ettik. Galatasaray böylece kutlamalardan ilk kez gelir elde etmiş oldu. Bizler taraftarla yaşıyoruz; en büyük gelirimiz taraftarımızın bize verdiği destek. Taraftarlarımız GSStore’lara koştu. Yüzde 18'lik bir artış gerçekleşti. Kombinede 30 milyon TL’ye yakın bir satış yaşandı... Rakamları gün gün izliyoruz. GreyWeekend’de 3 günde 6 milyon TL’lik satış yapıldı... Bunu şeffaf olarak verdik. Kombine fiyatları Galatasaray'a yakışır şekilde” diye konuştu.

Başkan Mustafa Cengiz, otel, Galatasaray Adası ve Emlak Konut ile yapılan anlaşmayla da ilgili olarak “2 yılda bitmesi gereken otel 4. yılına girdi. Çok düşük teklifler geliyor. Hastane, ofis gibi şanslar var ama Teknokent olarak burayı değerlendireceğiz, çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda ayrıca bilgilendirme yapacağım. Galatasaray Adası ile ilgili kimse endişe etmesin. 2 parselin bizde olduğu bu ay içinde kesinleşti. Milli Savunma ve Büyükşehir nezdinde çalışmalarımız sürüyor. Bir komite kurduk. Bunu mutlaka çözeceğiz. Kimseye Galatasaray'ın haklarını satmayız, vermeyiz. Çözeceğiz. İşletmecinin açtığı dava var ama kontra olarak iki dava açıyoruz. Boğaz’daki görüntüyü kabul edemeyiz. Hem onu kaldıracağız hem de işletmecinin tazminat öreyeceği çok ağır iki dava açıyoruz. Emlak Konut ile imzaladığımız yüzde 80'e 20'lik anlaşmamız var. Riva'nın müteahhittleri çok sıkı Galatasaraylılar. 845 villalık projeyi 1500 sınırına dayandırdılar. Plan, proje Çevre Bakanlığı’ndan alınacak izinler uzadı. Onlar da yatırım yaptı ve bitirmek zorundalar. Satış ofisini kuruyorlar. Sanırım sonbaharda start alacaklar. Camia olarak de kendilerine destek olacağız. Oradaki gelirin artması bizim gelirimizin artması demek. Riva'da müteahhit satış desteğini camia olarak vereceğiz” bilgilerini aktardı.

Başkan Mustafa Cengiz 24 ay içinde borçların sıfırlanması için projeler üretildiğinin vurgusunu da yaparken “Temelimde geçmişi eleştirip yücelmek yok. Kendi yaptığıma bakarım. Geçmişte hata varsa, o hatalarda bizim de payımız var. Bundan sona amacımız, Galatasaray'ın masasının temizlenmesi, 24 ay sonunda borçların sıfırlanması” dedi.

Başkan Mustafa Cengiz, Haziran Ayı Olağan Divan Toplantısında yaptığı konuşmanın sonunda Ramazan Bayramının hayırlara vesile olması dilerken "Bütün bayramlar Galatasaray'ın olsun" ifadeleriyle sözlerini tamamladı.