5 Haziran 2023 Pazartesi 13:34

İkinci Başkan Metin Öztürk: "Bu ekip ligi domine edecek"

İkinci Başkan Metin Öztürk: "Bu ekip ligi domine edecek"

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, Nef Stadyumu’nda gerçekleşen şampiyonluk kutlamaları sonrası basın mensuplarına konuştu.

Öztürk, “Dursun Başkan'ın listeyle bizim liste birleşmedi. Biz zaten Dursun Özbek ekibiydik, ikna ettik ve sonuçta bugüne geldik. Gerek Dursun Başkan'a gerek Erden Timur’a gerek burada beraber olduğum arkadaşlara ama en önemlisi Okan Hocamıza, futbolcularımıza ve taraftara teşekkür ediyoruz. Keyfimiz çok yerinde. Ben geçen hafta cumartesi günü bitti bu iş dediğimde herkes kızmıştı. Sadece 5 puan değil, 8 puan olduğunu söylemeyi unutmuşum." diye konuştu.

Bir basın mensubunun bu sezon Süper Lig’de hem iç, hem de dış sahada Fenerbahçe’yi mağlup etmelerini belirtmesi üzerine Öztürk, “Futbol bu. Bazen onlar bizi yeniyor, bazen biz onları yeniyoruz. Bizim şurada 11 ayımız kaldı. 1 yıl daha şampiyon olalım. 2 yılda 2 şampiyonluk, keyfimizi sürelim” dedi.

Fernando Muslera’nın sözleşmesi ve transfer çalışmalarına ilişkin de Öztürk, “Bizim Muslera’mız var. Muslera ile devam eden kontratımız var. Muslera’dan sonra genç kalecilere ihtiyacımız olacak. Sadece kaleci mevkisi için değil, 8+3 kuralından dolayı mutlaka yerli oyuncalara ihtiyacımız olacak. Radarımızda birçok oyuncu var. Hem Türkiye’den hem Türkiye dışından. Tahmin ediyorum bizden sonraki yönetimler de Okan Buruk Hoca ile devam edecekler ve 4-5 yıl daha Galatasaray üst üste şampiyon olacak. Bu işin tekniği. Sonra değişir, bazen onlar kazanır, bazen biz kazanırız. İyi bir ekip oluşu, bu ekip eminim ki 4-5 yıl domine edecek bu ligi, genelde şampiyon olarak” ifadelerini kullandı.

Metin Öztürk, “Galatasaray Lisesi’nden kaynaklanan farklı bir atmosfer var” diyerek, “Burada para geçmiyor. Burada akıl, yönetim, bilgi, donanım geçiyor. Dolayısıyla 2 yıl üst üste şampiyon olamayınca paketleyip gönderiyorlar. Onun için biz 1 yıl daha kalmak için önümüzdeki sene de şampiyon olacağız" şeklinde konuştu.