20 Mayıs 2023 Cumartesi 19:03

Kulübümüzden Sivasspor maçı öncesi dostluk yemeği

Kulübümüzden Sivasspor maçı öncesi dostluk yemeği

Kulübümüz, futbol takımımızın D.G. Sivasspor ile karşılaşacağı mücadele öncesi Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Yönetim Kurulu üyelerini, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda ağırladı.

Dostluk yemeğinin ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ile Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Sivasspor’u burada misafir ediyoruz. Türkiye’nin önemli takımlarından birisi. Deplasmanda da içeride de oynasan zor bir takımdır. Mecnun başkan ile Sivasspor epey bir çıkış yakaladı. Sakatlık olmadan, centilmence bir müsabaka olmasını diliyorum. Mecnun başkana verdiği mücadeleden dolayı başarılar diliyorum. Galatasaray, şampiyonluk yürüyüşünde elinden geleni sahada yapacaktır. Hepsinden önemlisi centilmence, sakatlıkların olmadığı, taraftarımızın güzel bir müsabaka seyredeceği bir maç olması.”

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise “Bu yıl sanırım 50. karşılaşmamız. Bizim için çok yorucu bir seneydi. Ülkemizi Avrupa’da temsil ettik ve gruptan çıkmayı da başardık. Geniş bütçelerle kurulmuş bir takım olmadığımız için bu kadar maçı kaldırmakta zorluk çektik. Oyuncularımız da Avrupa maçlarına yoğunlaştılar. Dolayısıyla ligde çok iyi bir pozisyonda değiliz. Birkaç puan almasak rakiplerimizin başarısı halinde sıkıntı yaşayabiliriz. Puan almayı umut ettiğimiz bir karşılaşmaya geldik. Karşımızda Galatasaray var. Onlar da gerçekten mükemmel bir sezon geçiriyorlar. Bu da şampiyon olabileceği karşılaşmalardan bir tanesi. Dolayısıyla bizim için çok zor bir karşılaşma. Bundan sonraki karşılaşmalarımızı etkileyecek bir kart, sakatlık olmadan inşallah bu karşılaşmayı en iyi şekilde centilmence tamamlamayı umuyoruz.” ifadelerini kullandı.