10 Ağustos 2017 Perşembe 14:35

Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı Dursun Özbek

Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı Dursun Özbek

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, olağan seçimli genel kurulda Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı seçildi. Vakfın Maslak'taki merkezinde yapılan toplantıda, Osmanlıspor Kulübü Başkanı Sadık Dik ile yarışan Dursun Özbek, oy çokluğuyla başkanlığa getirildi. Kardemir Karabükspor Başkanı Hikmet Ferudun Tankut ile Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ise başkan yardımcıları olarak açıklandı.

Seçim sonrası konuşan Kulüpler Birliği Vakfı'nın eski başkanı Göksel Gümüşdağ, "Kulüpler Birliği Vakfı'nın Türk futbolunda önemli bir konumu vardır. Deplasman yasağı, video hakem, profesyonel hakemlik ve kadronun 21'e çıkarılmasında hep öncü olmuştur. 18 kulüp başkanımıza, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulumuza vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum. Yeni Kulüpler Birliği Başkanımız Dursun Özbek'tir. Hayırlı olsun; yardımcıları Ferudun Tankut ve Şekip Mosturoğlu'na yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Bir kez daha futbol ailesi, basın ve medyaya bizi doğru yansıttıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in ise Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'na seçildikten sonra ilk sözleri şöyle oldu: "Göksel Gümüşdağ mütevazı kişiliği çerçevesinde hizmet ettiği 3 sene içinde çıtayı yükseğe taşıdı. Kulüpler Birliği Vakfı olarak TFF ile kurduğu ilişkiler ve çalışma ortamı sayesinde futbol getirisi arttı, marka değeri yükseldi. Bu yeterli mi? Hayır? Göksel başkan görevlerini layıkıyla yaptı. Kulüp başkanları adına teşekkür ediyoruz. Bu onurlu görevi bana layık gören kulüp başkanlarına da teşekkür ediyorum. Kulüpler Birliği Vakfı çok önemli görevler üstlendi şimdiye kadar. Buna yenilerini ekleyerek devam edecektir. Bu göreve 1 yıl süreyle seçildim. Demin de ifade ettim; Türk futbolunun içinde bulunduğu sıkıntılı bazı hususların aşılması yönünde bunların en büyük takipçisi olmaya söz veriyorum. Türk futbolunun bir aile olması, bütünlük içinde yükseklere taşınması için azami gayret sarf edeceğim. Göksel başkanın yaptığı hizmetlerin futbolseverin nezdinde bir karşılığı vardır."

Dursun Özbek konuşmasının ardından Göksel Gümüşdağ'a "Göksel başkanın 'veda' sözleri için 'göreve veda' demeyelim. 18 başkan gibi siz de kulüp başkanısınız. Veda kelimesini kabul etmiyorum" dedi ve Gümüşdağ'a yaptığı hizmetler için plaket ve çiçek takdim etti.

Plaket ve çiçek takdimi sonrası soru cevap bölümünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dursun Özbek, "Bu bir başkanlık yarışı seçimi değildi. Kendi içimizdeki organizasyon yenilenmesi. Zaten 18 kulüp başkanı olarak belirli periyotlarda toplanıp sorunlarımızı ortaya koyuyorduk. Bunlar bizim ajandamızda. Göksel başkan nerede bıraktıysa oradan devam edecek. Farklı bir yönetim politikası yok. Kulüpler Birliği Vakfı bir ailedir; ailenin kelime manasını içerecek kadar derin bir ailedir. Hiçbir başkan diğerinden daha önemli, değerli değildir. Göksel başkanın döneminde Türk futbolu ile ilgili ne yaptıysak aynen devam edecek. Terör ve istenmeyen nahoş olayların önlenmesiyle ilgili faaliyetlerimiz de aynen devam edecek. Değişim söz konusu değildir. Alınmış kararlar ve bu kararların uygulanması aynı şekilde devam edecek" ifadelerini kullandı.