16 Nisan 2021 Cuma 15:07

Milliyet Gazetesi’nin devam eden yalan haberleri hakkında açıklama

Milliyet Gazetesi’nin devam eden yalan haberleri hakkında açıklama

Kulübümüz, birkaç gündür planlı şekilde devam eden ve bazı kişiler tarafından desteklenen ahlâktan uzak haberler sonrasında bir açıklama yapmak durumunda kalmıştır.

Milliyet Gazetesi’nin Nevzat Dindar isimli muhabiri, elinde hiçbir belge, iddia ve kanıt bulunmadan insanların itibarını zedeleyebileceğini, aile yaşantılarına zarar verebileceğini ve kariyerlerini etkileyebileceğini düşünerek kendisine yakışan bir üslupla sporcularımız Ryan Babel, Ryan Donk ve Ömer Bayram hakkında bugün bir haber kaleme almıştır.  

Bu tip dedikodularla hayatını kazanmayı kendisine dert edinmeyen, aynada gördüğü kişiden utanmayan bir insanın değil herhangi bir gazetede çalışması, toplum içinde ciddiye alınması ve insanlar tarafından dışlanmaması dahi yeteri kadar üzücüdür. 

Ahlaki olan ve kendi değerleri için yaşayan herkes, bu tür insanları kendilerinden izole etmeli ve toplumdan soyutlamalıdır.  

Söz konusu şahsın süresiz olarak, akreditasyon yetkisi Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan herhangi bir organizasyona alınmayacağını ve şahıs hakkında yasal tüm haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü