11 Mayıs 2022 Çarşamba 10:47

Obeziteye karşı el ele

Obeziteye karşı el ele

Sponsor hastanemiz Liv Hospital öncülüğünde obeziteye dikkat çekme amacıyla etkinlik düzenlendi. Liv Hospital Ulus’ta düzenlenen organizasyon kapsamında Galatasaray Futbol A Takımı’ndan Bafetimbi Gomis ve Berkan Kutlu, çocuklarla bir araya geldi.

Bafetimbi Gomis, “Burada olmaktan ötürü çok mutluyum. Türkiye’nin obezitede ilk sırada olduğunu öğrendim. Türk yemeklerinin çok lezzetli olması da bunda en önemli etken. Haliyle obezitenin insan sağlığında olumsuz etkileri olabiliyor. Genç nesil ve ileride futbolcu ya da sporcu olacak gençlerin iyi noktada olabilmesi için sağlıklı beslenmeleri şart. Ben de Türkiye’nin obezite ile mücadelesinde yardım etmek istiyorum.” diye konuştu.

Berkan Kutlu ise, “Bu organizasyonun parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Çok önemli bir konu olduğunu biliyorum. Obezitede bir numaraymışız. Bunları değiştirmek de bizim elimizde. Bunun farkında olmamız lazım. Bu organizasyona katılan medya mensuplarına da teşekkür ederim. Ülkede ne kadar fazla ses getirip farkındalık yaratabilirsek ne mutlu bize. İnşallah bu organizasyon ile birlikte bir farkındalık yaratabiliriz.” dedi.

Oyuncularımız taraftarlara bol bol imza dağıtarak onlarla fotoğraf çekildi.