1 Ekim 2019 Salı 17:27

Paris Saint-Germain maçı öncesi dostluk yemeği

Paris Saint-Germain maçı öncesi dostluk yemeği

Galatasaray ile Paris Saint-Germain arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi maçı öncesi iki takımın yöneticileri dostluk yemeğinde bir araya geldi.

Yemek organizasyonuna Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ile Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Genel Sekreterimiz İlber Aydemir, Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Dorukhan Acar, Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Emre Uğurlu ve Oytun Özer, Paris Saint-Germain Genel Müdürü Jean-Claude Blanc, Genel Sekreteri Victoriano Melero, Sportif Direktörü Leonardo De Araujo ve İletişim Direktörü Jean-Martial Ribes katıldı.  

Yemek organizasyonu sonunda Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ile Kaan Kançal, Paris Saint-Germain yöneticilerine Galatasaray Lisesi’nin Tarihi Kapısının maketini ve Paris Saint-Germain Genel Müdürü Jean-Claude Blanc’a adının yazılı olduğu Galatasaray formasını takdim etti. Paris Saint-Germain Genel Müdürü Jean-Claude Blanc ise yöneticilerimize Galatasaray ile Paris Saint-Germain arasında oynanacak olan mücadeleyi temsil eden portre ve tepsi hediye etti.

Yemek sonrasında Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ile Kaan Kançal ve Paris Saint-Germain Genel Müdürü Jean-Claude Blanc ile Sportif Direktörü Leonarda De Araujo Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay şunları söyledi:

“Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde evimizde oynayacağımız ilk maç olacak. Bizim için çok önemli bir maç. Seyircimizin de desteğiyle iyi bir sonuç almak istiyoruz. Bugün Paris Saint-Germain yöneticilerini ağırladık, çok memnun kaldılar. Geçmişte çok anılarımız var. Paris Saint-Germain ile karşılaşmalarımız olmuştu. Eskiden futbolcu olan Leonardo da şu an burada. Eski anıları tazelemiş olduk. Güzel bir maç olsun istiyoruz. Bu akşam taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Stadın tıklım tıklım dolmasını ve maç boyunca takımımızın desteklenmesini ümit ediyoruz. En büyük temennimiz üç puanı almak.”

Başkan Yardımcımız Kaan Kançal ise şunları söyledi:

“Bugün gayet sıcak ilişkiler içerisinde güzel bir yemek yedik. Maç saatine artık az kaldı. Galatasarayımız her sene olduğu gibi bu akşam yine Avrupa sahnesinde. Bizim için önemli bir mücadele, aynı zamanda Türkiye’yi de temsil ediyoruz. Umarım güzel bir maç olur ve kazanarak mutlu bir şekilde bugünü kapatırız.”

Paris Saint-Germain Genel Müdürü Jean-Claude Blanc şunları söyledi:

“Bu akşam Galatasaray ile oynayacağımız maç için çok heyecanlı ve gururluyuz. Galatasaray’ın bu sene Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı ilk iç saha maçı. Galatasaray’ın tarihi boyunca bu tarihi şehirde neler başardığını hayranlıkla izliyoruz. Galatasaray’ı rövanş karşılaşmasında Paris’te ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Zor bir maç olacağını biliyoruz. İki tarafta da çok kaliteli oyuncular var, taraftarlara kaliteli bir futbol akşamı yaşatacaklarını düşünüyorum.”

Paris Saint-Germain Sportif Direktörü Leonardo De Araujo şunları söyledi:

“Benim bazı batıl inançlarım var, maç öncesinde maç hakkında konuşmayı sevmiyorum. Harika bir yemek yedik. Arkadaşlarımızla beraber olmak çok güzeldi. Bu tarz durumlar kulüplerin arasında fikir alışverişi yapabilmesi için önemli. Çok güzel zaman geçirdik.”