20 Haziran 2018 Çarşamba 20:38

Popescu 17 yıl sonra sarı-kırmızı formayla

Popescu 17 yıl sonra sarı-kırmızı formayla

Galatasaray’ın unutulmaz yıldızı Gheorghe Popescu, Romanya’da tedavisini üstlendiği 11 yaşındaki kanser hastası Madalin MarciaIordache’yi tedavi ettirmek için Ankara’ya geldi.

Popescu’nun Galatasaray’ın başarısında ve Türk sporunun mimarında önemli yeri olduğunu söyleyen Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, Popescu’ya Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim ile futbolcuların imzası bulunan ve Galatasaray’da oynadığı sırada giydiği 4 numaralı formayı hediye etti. 

Kanser hastası Madalin MarciaIordache’yi tedavi ettirmek için Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın konuğu olarak Ankara’ya gelen Popescu, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Özgür Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Böyle bir sosyal sorumluk projesine imza attığı için Popescu’yu tebrik eden Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin selamını iletti. 

Popescu’nun 2000 yılında Galatasaray’ın başarısında büyük rol oynadığını kaydeden Özüdoğru, aynı zamanda Popescu’nun Türk sporunun mimarlarından biri olduğunu dile getirdi. Bu anlamlı güne tanıklık ettiği için çok mutlu olduğunu belirten Özüdoğru, Popescu’ya da katılımlarından dolayı teşekkür etti. Türk halkı ile Rumen halkının her zaman kardeş olduğunu dile getiren Özüdoğru, bu kardeşliğin 500 yıl önceye dayandığını vurguladı. Romanya’nın Türkiye’ye köprü ve elçi olduğunu söyleyen Özüdoğru, Popescu’ya yeni görevinde başarılar diledi. 

Türkiye’den ayrılalı 17 sene olduğunu ve Türk halkının gönlünde çok iyi bir sporcu olarak kaldığını umduğunu dile getiren Popescu, “Türkiye’yi ve Türk halkını çok seviyorum. Kendimi ikinci evimde gibi hissediyorum” diye konuştu.