14 Temmuz 2019 Pazar 19:01

Şampiyonluk coşkusu Artvin'de yaşandı

Şampiyonluk coşkusu Artvin'de yaşandı

Galatasaray'ın 22. Süper Lig ve 18. Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu Artvin Galatasaray Taraftarlar Derneği'nin düzenlediği organizasyonla kutlandı.

Gecenin başlangıcında Artvin yöresine ait halk oyunları oynandı.

Yoğun işleri sebebiyle kutlamaya katılamayan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in mesajı barkovizyondan davetlilere iletildi.

Şampiyonluk kutlamasına katılan Türkiye Galatasaray Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Mahir Alpaslan gecenin açılış konuşmasını yaptı.

Mahir Alpaslan, konuklara şöyle seslendi:

“Teknik direktörümüze, futbolcularımıza akıl almaz cezalar verdiler. VAR sistemini sürekli aleyhimize çalıştırdılar. Yine de biz şampiyon olduk. İşte bu yüzden puan farkı 8 değil, 18 bile olsa kapanır diyen İmparator Fatih Terim’e hep inandık ve inanmaya devam edeceğiz.”

Artvin Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Resul Murat Varan ise “Siz değerli Galatasaraylı ve Artvinli misafirlerimiz hoş geldiniz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de daha güzel günleri ve daha büyük başarıları yaşayabilmek için bu birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Artvin'de yoğun ilgiyle karşılanan Papen Mustafa lakaplı Galatasaraylı eski futbolcumuz Mustafa Kocabey de “Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde 50-55 bin taraftarını arkasına alan bir Galatasaray takımını kimse yenemez. İyi ki Galatasaraylı doğmuşum, iyi ki Galatasaraylıyım.” şeklinde konuştu.

Artvin Galatasaray Taraftarlar Derneği tarafından, Mustafa Kocabey'e Artvin'de yer alan ve dünyanın en büyük heykeli olan Atatepe'deki Atatürk heykelinin tablosu hediye edildi.

Şampiyonluk pastasının kesilmesinin ardından taraftarlar marşlar söyleyerek büyük bir coşku yaşadı.

Artvin'deki kutlamaya katılanlar gecenin ilerleyen saatlerinde canlı müzik eşliğinde eğlendi.