7 Kasım 2020 Cumartesi 17:57

Timur Selçuk son yolculuğuna uğurlandı

Timur Selçuk son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren usta sanatçı, kulübümüzün 5969 Sicil Numaralı Divan Kurulu Üyesi Timur Selçuk son yolculuğuna uğurlandı.

Türk bayrağına sarılı naaşı üzerine Galatasaray bayrağı da konulan Timur Selçuk, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Münir Nurettin Selçuk ile tiyatro sanatçısı Şehime Erton’un oğlu, Türk müziğinin usta ismi piyanist, besteci ve yorumcu Timur Selçuk beş yaşında piyano çalmaya başladı. Yedi yaşında ilk konserini verdi. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Belediye Konservatuvarı piyano bölümüne de devam etti.

Paris'te bestecilik ve orkestra yönetimi bölümünden mezun olan Timur Selçuk 1975'te Türkiye'ye döndü. Ünlü şairlerin bestelenen şiirlerinin seslendiren usta isim, 1976'da İstanbul Oda Orkestrası'nı ve kendi öğrencilerini yetiştirdiği Çağdaş Müzik Merkezi'ni kurdu. Ankara Sanat Tiyatrosu'nda 10 yıl çalışan Timur Selçuk önemli oyunların müziklerini de yaptı.

"İspanyol Meyhanesi", "Ayrılanlar İçin", "Sen Neredesin" ve "Bugün Yarın Daima" gibi unutulmaz eserlere imza atan ve pek çok ödül kazanan Timur Selçuk'a Allah'tan rahmet diliyor, ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.