24 Mart 2020 Salı 11:26

Vefat ve başsağlığı | Nihat Akbay

Vefat ve başsağlığı | Nihat Akbay

Kulübümüzün 5664 Sicil Numaralı Divan Üyesi, Milli Futbolcu ve kulübümüzün 1968-1978 yılları arası formasını giyen eski efsane kalecimiz Nihat Akbay’ın vefat haberini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhumun cenazesi 24 Mart 2020 Salı günü Kızıltoprak Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Beykoz Kemerüstü Kabristanı'na defnedilecektir.

1 Ocak 1945'te İstanbul'un Beykoz Semti'nde gözlerini dünyaya açan Nihat Akbay, çocukluk yaşlarında futbol ile tanışır. Minik takımlarda başlayan futbol kariyerinde bir sonraki durak Beykozspor olmuştur. Henüz 16 yaşında Beykoz kalesini korumaya başlayan efsane file bekçisi, 19 yaşında kaptanlığa yükselmiştir.

Gösterdiği başarılı performans ile kısa zamanda büyük takımların dikkatini çekmeyi başaran ve bu süreçte transfer teklifleri alan Akbay, 7 sezonluk Beykozspor macerasının ardından efsanemiz Gündüz Kılıç'ın gayreti ile Galatasaray'a ilk adımını atmıştır. 1968-69 sezonunda takıma dahil olan Akbay, 10 sezonluk başarılı kariyerinin ardından 5 Ağustos 1978 yılında oynanan Trabzonspor maçında profesyonel futbolculuk yaşamına nokta koymuştur. 

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Camiamıza başsağlığı dileriz.

Galatasaray Spor Kulübü