23 Ekim 2018 Salı 17:06

Yurt Dışı Taraftar Dernekleri’nden Başkanımız Mustafa Cengiz’e Ziyaret

Yurt Dışı Taraftar Dernekleri’nden Başkanımız Mustafa Cengiz’e Ziyaret

Avrupa ve Amerika Galatasaraylılar Dernekleri Başkanları, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Başkanımız Mustafa Cengiz’i ziyaret etti.

Ziyaret öncesinde dernek başkanları Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Özgür Savaş Özüdoğru, Mahmut Recevik ve Metin Karakaya ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Ziyaretin ardından Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye açıklamalarda bulunan Başkanımız Mustafa Cengiz, “Galatasaray’daki dev potansiyeli tüm dünya biliyor. Biz 100 milyona yakın sempatizanımız, milyonları aşkın taraftarımız var diyoruz. Tek tek saymıyoruz ama genel teamül olarak 30 milyon diyoruz. Bunun en önemli parçalarından biri yurt dışında. Yaklaşık 18 yurt dışı Avrupa taraftar derneğimizin şu anda 16’sı burada, diğer 2’si de vekaleten burada. Amerika’dan Almanya’ya, Avrupa’nın hemen hemen her kentinden arkadaşlarımız burada. Bu insanlar on binlerce Galatasaraylıyı temsil ediyor ve bir ortak ruh için burada yürekleri de çarpıyor. İlk sorduğum soru “Kaçınız üye?” oldu. Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden, Avrupa’da Galatasaray’ı temsil eden, varlıkları ve kişilikleriyle hem Türkiye’yi hem Galatasaray’ı temsil ve tebarüz ettiren, kendini ispatlayan insanların arasında sadece iki kişinin, birinin de yeni üye olduğunu öğrendim, üzüldüm tabii. Öyle bir talepleri de yok. Burada olanlar bizim gibi taraftar, hepsi iş adamı. Müthiş mutlu oldum. Galatasaray olarak bütün yurt dışındaki taraftar derneklerini ve spor okullarına destek vereceğiz. Galatasaray’ı dünyada olması gereken yerde hem temsil edip hem hep söylediğimiz gibi dünyanın tepesine el birliğiyle çıkaracağız. Bu insanların varlığı bize güç veriyor. Hepsi değerli iş adamı, bulundukları ülkelerde kendilerini kanıtlamış insanlar, çok değerli Galatasaraylılar, inşallah Galatasaray’ı layık olduğu en iyi yere, en doğru hak ettiği şekilde çıkaracağız. Bunun için el birliğiyle çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ise, “Bugün Amerika’dan Avrupa’ya kadar 18 dernek başkanı ve yönetimleri ile bir araya geldik. Galatasaray büyük bir camia. Dünya çapında 100 milyondan fazla sempatizanı olduğunu aslında görüyoruz. Galatasaray’ı yeniden hak ettiği zirvelere taşımak adına taraftar dernekleri ile birlikte yeni aksiyon planı içerisinde hareket edeceğiz. Derneklerin tamamının çok heyecanlı, arzulu, enerjili olduğunu görmekten de çok mutlu olduk. Bu konuda karşılıklı işbirliği içerisinde Galatasaray’a maddi manevi her türlü katkıyı sağlayacaklarını ifade ettiler biz de mutlu olduk.” şeklinde konuştu.

Yurt dışı taraftar dernekleri toplantısının çok verimli geçtiğini dile getiren Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Savaş Özüdoğru da sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yurt dışı taraftar derneklerimizle çok verimli bir çalışma gerçekleştirdik. Hem Amerika ve hem Avrupa’dan taraftar dernekleri katıldı aramıza. Çok olumlu geçti. Kendileriyle Galatasaray’ımız adına neler yapabileceğimizi konuştuk. Birçok taraftar derneği var ama Galatasaray ile organik bir bağı yok. Biz bugünkü toplantımızda Galatasaray ile bir araya getiren, resmi web sayfamızda etkinliklerini duyurabileceğimiz ve onların etkinliklerine de katılabileceğimiz bir çalışmanın da temelini attık. Gelecek güzel ve emin ellerde.”

Toplantıya katılan Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik ise, “Galatasaray’a çok katkı sağlayacak çok güzel bir toplantı yaptık. Katılan tüm taraftar derneği başkanlarına teşekkür ediyoruz. Onlar da çok memnunlar. Bugün 3 Yönetim Kurulu üyesi tüm dertlerini dinledi. Bilet işlerini de çözüyoruz. Çok iyi işler yapacağız.” ifadelerini kullandı.