23 Eylül 2021 Perşembe 02:04

Galatasaray Su Sporları Buluşması, Kalamış Tesislerimizde gerçekleştirildi

Galatasaray Su Sporları Buluşması, Kalamış Tesislerimizde gerçekleştirildi

Galatasaray Spor Kulübü’nün yüzme, kürek, sutopu, yelken şubelerinde yer alan sporcularımız, antrenörlerimiz ve personellerimiz uzun sürenin ardından bir etkinlikle Kalamış Tesisleri’nde bir araya geldi.

‘Galatasaray Su Sporları Buluşması’ etkinliğine Yönetim Kurulu Üyelerimiz Başak Karaca,  Özgür Kalelioğlu, Su Sporları Koordinasyon Kurulu üyeleri Cahit Sılay,Uğur Kılıç, Taylan Eğilmez, Hakan Çark, Umut Gözen, Sutopu Şubesi menajeri Halil Beşkardeşler, Yelken Şube Menajeri İsmail Uzunlar, Kürek Şubesi menajeri Mehmet Mumcuoğlu, Yüzme Şubesi Menajeri Renin Gemicioğlu ve Sutopu, Yelken, Kürek ve Yüzme şubelerimizin antrenörleri ile sporcuları katıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Başak Karaca, “Bütün şubeler buradayız. Yazın son günleri çok keyifli. Bir aile olmak, belli kalıpları kırarak birbirimizle buluşmak, kürek, yüzme, sutopu, yelken, sörf sporcularla bir araya geldik. Burası bizim evimiz. Gençlerle birlikte olmak çok keyifli. Bu buluşmaları daha sık yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

Uzun süredir bu organizasyonu planladıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Kalelioğlu, “Benim için güzel bir akşam. Uzun süreden sonra ilk defa yüzme, sutopu, yelken ve kürek şubeleri bir araya geliyor. Belki de ilk defa diyebilirim. Hep beraber sezon açılışı yapacağız. Uzun süredir organize olduk. Kurduğumuz koordinasyon ekibindeki yönetici arkadaşlarımız bir aradalar. Benim de içinde büyüdüğüm Kalamış Tesislerimizde çok güzel bir hatıra yaşıyacağız. Seçimden önce de verdiğimiz sözlerde ifade ettiğimiz gibi birleştirici ruhumuzu buraya yansıtmaya başladık. Altyapılar, yeni antrenörler, yeni sporcular konusunda çok uzun süredir çalışıyoruz. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu bir başlangıç. Umarım bu birlikteliğin bizimle beraber ve bizden sonra teslim edeceğimiz yönetimlerde devam etmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Su Sporları Koordinasyon Kurulu Üyesi Cahit Sılay, “Tekrardan göreve başladık. Su Sporları Koordinasyon Kurulu olarak ben de sutopunu temsilen bulunuyorum. Su Sporları Koordinasyonu Kurulları’nda buradaki arkadaşları daha iyi entegre etmemiz konusunu konuştuk. Faydalarımız, genel sıkıntılarımız, başarılarımız ortak. Birbirimizden daha iyi faydalanmak istiyoruz. Böyle bir organizasyonla başlayalım istedik” dedi. 

Su Sporları Koordinasyon Kurulu Üyesi Uğur Kılıç, “Çok güzel bir organizasyon. Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Kalelioğlu’na teşekkür ediyoruz. Sutopundan değerli abilerimiz var. Onlar bu organizasyonda büyük emek sarf ettiler. Kürek şubesi olarak burada olmaktan mutluyuz. Çünkü yerimiz uzak. Küçğkçekmece’deyiz. Tesislerimiz ortak. İnşallah bunların devamı gelir. Hep beraber sporcularımızı büyütmeye devam ederiz inşallah.” şeklinde konuştu.

Su Sporları Koordinasyon Kurulu Üyesi Taylan Eğilmez, “Sutopu, yelken ve yüzme şubelerinin sezon açılışında bir arada olması ve böyle bir sinerjinin olması önemli. Bizi ve sporcularımızı gururlandırdı.” dedi.

Yelken Şubesi Menajeri İsmail Uzunlar, “Dört tane su sporları branşı yıllar sonra bir araya geldi. Yeni sezon ve çok önemli bir yarış öncesi bir moral yemeği oldu. Bunu düzenleyen yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Sutopu Şube Menajeri Halil Beşkardeşler, “Yüzme, sutopu, yelken, kürek şubeleri uzun süreden sonra bir aradayız. Uzun zamandır böyle bir organizasyon yapılmıyor. Burada birlikteliği pekiştirmek istedik. Su sporları bir. Tüm başarılı sporcuları böyle sık sık bir araya getirmek istiyoruz.” dedi. 

Kürek Şubesi Menajeri Mehmet Mumcuoğlu, “Çok mutlu olduk. Tüm sporcu arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi burada gördüğümüz için keyiflendik. Sezona güzel bir başlangıç yapıyoruz. Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Bey başta olmak üzere bu etkinliği organize edenlere çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yelken sporcumuz Ecem Güzel, “Bütün su sporları burada toplandık. Uzun zamandır yapmamız gereken bir şeydi ama mesafelerden dolayı olmamıştı. Güzel bir akşam bizi bekliyor.” dedi.

Sutopu oyuncumuz Yağız Mol, “Burada toplanmamı hepimiz açısından olumlu bir aktivite olacak. Çünkü sezon içerisinde maçlardan dolayı birlikte vakit geçiremiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kürek sporcumuz Enes Gök, “Bugün bu organizasyonu düzenleyen yönetime teşekkür ediyorum. Bu bir ilk. Dört branşın da su sporlarının bir arada olduğu bir organizasyon hepimiz adına çok güzel oldu. İnşallah hep beraber Galatasaray’ı daha iyi yerlere taşıyacağız. Daha güzel başarılar elde edeceğiz.” dedi.