20 Mayıs 2022 Cuma 16:39

Şampiyon Sutopu Takımımızdan açıklamalar

Şampiyon Sutopu Takımımızdan açıklamalar

Galatasaray Sutopu Takımımız, 2021-2022 Sutopu Sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonu oldu.

Şampiyonluk mücadelesinin ardından başantrenörümüz Mijat Mijatovic, şampiyon sporcularımız Osman Selim Güvenç, Berk Senemoğlu, Atakan Destici ve Ekin Erkaplan, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Çok mutlu olduğunu belirten başantrenörümüz Mijat Mijatovic, “Şampiyonluğu kazandığımız için oldukça mutluyum. Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Bu sezon inanılmaz geçti. Çok fazla zorluklarla karşılaştık. Sonunda tüm problemi çözerek zafere ulaştık. Şimdi sevinme zamanı.” şeklinde konuştu.

Çok mutlu ve duygusal olduğunu söyleyen Osman Selim Güvenç ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“5 sene sonunda şampiyonluğa ulaştık. Çok mutluyum, çok duygusalım. Bu takım bu şampiyonluğu hak etti. Tüm sezon özveriyle, fedakarca çalıştık ve sonunda şampiyonluğumuza ulaştık. Özlediğimiz günlere geri döndük. İnşallah bundan sonra da devam edeceğiz.”

Çok iyi bir takım olduklarını belirten oyuncumuz Berk Senemoğlu, “İlk iki maçtan sonra zor ve uzun bir seri olacağını söylemiştim. 2-0 öne geçtik, 2-2 oldu ama en içten duygularımla söylüyorum; kazanacağımızdan emindik. Çok iyi hazırlanmıştık, biz çok iyi bir takımız. Bu şampiyonluk Galatasaray taraftarına armağan olsun.” ifadelerini kullandı.

Duygularını Galatasaray Televizyonu ile paylaşan Atakan Destici ise “Sene boyunca çok emek harcadık. ENKA’nın da hakkını vermek lazım. Final serisinde de görüldüğü gibi 2-0’dan 2-2 oldu. Onları da tebrik ediyoruz. Seneye de bunu devam ettirmemiz lazım. Galatasaray sadece 1 sene şampiyon olacak takım değil, sürekli şampiyon olacak bir takım. İnşallah seneye de şampiyon olacağız.” dedi.

Galatasaray’da ilk şampiyonluğunu yaşayan Ekin Erkaplan da şunları söyledi:

“İlk şampiyonluğum Galatasaray’da. Takımın en küçüğü benim. Bu mutluluğu hep birlikte yaşıyoruz. Antrenörümüze, kaptanımıza, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Çok mutluyum.”