12 Temmuz 2019 Cuma 22:22

Sutopu-Yüzme Yaz Spor Okulları’nda 2. dönem eğitimleri devam ediyor

Sutopu-Yüzme Yaz Spor Okulları’nda 2. dönem eğitimleri devam ediyor

Galatasaray Sutopu-Yüzme Yaz Spor Okulları eğitimleri Galatasaray Kalamış Tesisleri Engin Bora Yüzme havuzunda devam ediyor.

Hafta içi 09.30’dan saat 16.30’a kadar süren Yaz Okulu’nda sutopu ve yüzmenin yanı sıra basketbol, satranç, robotik kodlama, drama, müzik ve çocuk yogası eğitimleri de veriliyor.

3 dönemden oluşan Yaz Okulları’nın ilk dönemi tamamladı. Devam eden ikinci döneminde ise toplam 60 öğrenci bulunuyor.

Sutopu-Yüzme Yaz Spor Okulları’nın 3. dönem eğitimleri de 29 Temmuz’da başlayacak ve 23 Ağustos’ta sona erecek.

Galatasaray Yüzme Okulları Koordinatörü Burçin Sel, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Burçin Sel devam eden Yaz Spor Okulları hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Sutopu-Yüzme Yaz Okulumuzda şu an ikinci dönemdeyiz. İlk dönem mezunlarımızı verdik. 29 Temmuz’da da 3. dönemimiz başlayacak. Yaz Okulumuzda yüzme, sutopu, basketbol, robotik kodlama, satranç, çocuk yogası, müzik ve drama derslerimiz mevcut. 3 haftalık dönemin sonunda mutlaka bir drama gösterisi ve bir müzik ziyafeti çekiyoruz. İkinci dönem eğitimlerinde 60 öğrenci var. Biz bilerek belli bir sayıda tutmaya çalışıyoruz. Herkese eşit ve güzel bir eğitim verilsin diye. İlk dönemde de 60 öğrencimiz vardı. Hedefimiz 50 öğrenciydi, 60 öğrenciye ulaştık. 29 Temmuz’da üçüncü dönem eğitimleri başlayacak, 23 Ağustos’ta sona erecek. Birinci dönem gelen öğrencilerimizin bir kısmı üçüncü dönemde tekrar aramızda olacak. Kulübümüzün Yaz Okulu’na kayıt olmak isteyen herkesi bekliyoruz.”