6 Ağustos 2019 Salı 15:06

Başkanımız başarılı yelkencimiz Ecem Güzel’i ağırladı

Başkanımız başarılı yelkencimiz Ecem Güzel’i ağırladı

Başkanımız Mustafa Cengiz, Laser Radial Dünya Şampiyonası'nda 2020 Tokyo Olimpiyatları'na seçilme başarısı göstererek tarih yazan sporcumuz Ecem Güzel'i makamında ağırladı.

Ziyarette Yönetim Kurulu Üyemiz Banu Vahapoğlu Akgün ve Yelken Şubesi Menajeri İsmail Uzunlar da yer aldı.  

Başkanımız Mustafa Cengiz başarılı sporcumuzu tebrik ederken; Ecem Güzel Başkanımıza Japonya'dan getirdiği ve üzerinde Tokyo 2020 yazısının yer aldığı Olimpiyat bayrağını hediye etti.

Başkanımız Mustafa Cengiz ve milli yelkencimiz Ecem Güze, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Mustafa Cengiz, “Tokyo 2020’nin bizim için çok önemli bir özelliği de var. Biz Olimpiyatları millet olarak da devlet olarak da çok istemiştik olmadı, gelecek Olimpiyatlara inşallah. Ecem’in orada özellikle kadınlarda Türkiye’mizin biraz yabancı olduğu bir dalda yelken sporunda tek başına da olsa ülkemizi temsil etmesi bizi gururlandırıyor. Hem Türkiye açısından hem de Galatasaray açısından gururlandırıyor. Kendisinin çifte sorumluluğu var. Hem Türk milletine hem Galatasaray’a karşı. Dünyada ilk 10’a girdi. Cumhuriyetin Türk kadınına verdiği güçle neler yapılabildiğinin, yapabileceğinin de bir göstergesi. Ecem Türk kadınını temsil ediyor. Galatasaraylı Türk kadınlarını temsil ediyor. Kendisine Olimpiyatlarda başarılar diliyoruz. Başaracağına da inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ecem Güzel ise “Olimpiyatlara katılmak her sporcunun istediği bir şeydir. Bu seneki en büyük hedefim Olimpiyat seçmesini kazanıp bu yolda büyük bir adım atmaktı. Ben öncelikle kulübüm Galatasaray’a çok teşekkür ediyorum. Bu yolda beni maddi ve manevi oldukça desteklediler. Hep arkamda hissettim bu büyük ailenin desteğini. Herkese çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.