1 Ocak 2020 Çarşamba 15:37

Kiteboard sınıfı faaliyetlerine başladı

Kiteboard sınıfı faaliyetlerine başladı

Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, “2024 Olimpiyatları Stratejik Planı” kapsamında Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Dünya Yelken Federasyonu (World Sailing) kriterleri doğrultusunda yelkenciliğin değişen ve modernleşen yapısına uyum sağlamak ve ülkemizi 2024 Olimpiyatları’nda temsil edebilmek adına 2024 Paris Olimpiyatları’nda Kadın / Erkek bayrak yarışı formatında olimpik disiplin olarak yarışları yapılacak olan Uçurtma Sörfü (Formula Kite) sınıfı faaliyetlerine başladı.

Bu kapsamda uçurtma sörfü sporcusu Derin Atakan, bundan böyle Kulübümüz bayrağı altında yarışmalara katılacaktır. 6 senedir Kiteboard yapan ve son 3 yıldır olimpik disiplin olan hydrofoil (Formula Kite) ile uğraşan Derin, Türkiye Şampiyonaları’nda büyükler kategorisinde derece alma, aynı zamanda bu sınıfın en genç sporcusu olma özelliğini de taşımaktadır. Derin, ülkemizi 2019 yılında Sardinia - İtalya’da Formula Kite Avrupa Şampiyonası’nda temsil ederek Milli sporcu olma başarısını göstermiştir.

Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi olarak diğer sınıflarda da değişen modern yapıya uyum çalışmalarımızın devam etmekte olduğunu saygıyla kamuoyunun bilgisine sunarız.