28 Aralık 2022 Çarşamba 14:12

Yelken şubemizin yeni destekçisi Süperpar

Yelken şubemizin yeni destekçisi Süperpar

Kulübümüz, Süperpar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. Galatasaray Yelken Şubesi’nin, Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan ulusal ve uluslararası yarışmalar ile 2024 Paris Olimpiyatları hazırlıklarında kullanacağı araç ve ekipmanların sponsorluğunu içeren anlaşmanın basın toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ile Süperpar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Azat Baykal’ın katılımıyla gerçekleşen imza töreni öncesinde Başkan Dursun Özbek şu açıklamaları yaptı:

“YARIŞIN ZİRVESİNDE OLMAYI PLANLIYORUZ”

Öncelikle katılım gösteren tüm misafirlerimize ve değerli basın mensuplarına hoş geldiniz diyorum. Ekranları başında bizleri takip eden değerli Galatasaraylılara sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

“Değerli kardeşim Azat’ın nostaljik şekilde anlattığı gibi geçmişte kendisiyle iş birliğimiz, çalışmalarımız oldu. Kendisiyle çok güzel anılarımız var. Süperpar otomotiv sektörü için önemli bir şirket. 1975’ten itibaren Türk sanayisine hizmet veren başarılı bir şirket. Zaman zaman kendilerinin müşterisi olarak irtibat kurmuştum.” 

“Yelken sporunda rekabet çok yüksek. Galatasaray olarak başarıya endeksli bir rekabetin içinde olduğumuzdan gerek kendi imkanlarımızla gerekse sponsorlarımızın bize sağlayacağı imkanlarla bu yarışın zirvesinde olmayı planlıyoruz. Onun için bu birlikteliğin hem Galatasaray’a hem Süperpar’a son derece faydalı olacağı inancındayım. Galatasaray Spor Kulübü olarak bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

“CUMHURİYETİN 100. YILINDA EN BAŞARILI KULÜP OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

“Bildiğiniz üzere Galatasaray Spor Kulübü 600 yıla yaklaşan eğitim kurumundan gelenekleriyle, görenekleriyle neşet etmiş bir spor kulübü. 1905’te Ali Sami Yen Ağabey, bu kulübü kurarken bunun arkasında birikmiş yüzlerce senenin birikimiyle beraber kulübün içine koydu. Bir misyonu vardı kulübün. Türkiye’ye olimpiyat sporlarını getirme misyonu vardı. Bunu başarıyla yerine getirdiler. Sevgili Ali Sami Yen Ağabey’i huzurlarınızda anıyorum. Olimpik sporları da ülkemize tanıttığı için kendisine teşekkür ediyorum.” 

“Cumhuriyet’in 100. yılını kutlayacağımız bu özel yıl Galatasaray için çok önem verdiğimiz bir dönem. Galatasaray ismi anıldığı her yerde zirvede olmayı hedefler. Olimpik kategoride en başarılı kulüp olma hedefiyle  hareket ediyoruz. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bu bilinçle hareket ediyor.”

“MİSYONUMUZUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

“Bize ışık tutan, bugünkü inancımızı kuvvetlendiren kişi de Selim Sırrı Tarcan Ağabey. Selim Sırrı Tarcan olimpik sporların Türkiye’de yerleşmesi için büyük çaba sarf etmiş ve bu işin öncüsü olmuştur. Ben ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım onun kulüp içerisine koyduğu misyonun takipçisi olacağız.”  

2024 Paris Olimpiyatları’nda yelkencilerimize destek verecek bir sponsorluk anlaşması imzaladık. Malzeme tedariği çok önemliydi. Değerli kardeşim Azat Baykal’a teşekkür ediyorum. Kendisi çok iyi bir Galatasaraylı. Onun verdiği bu desteği umuyorum ki değerli sporcularımız iyi değerlendirirler ve 2024 Paris Olimpiyatları’nda kulübümüzü ve milletimizi temsil ederler. 

Bizi ekran başında izleyen herkesin 2023 yılını kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyetin en büyük savunucusu olan Galatasaray Spor Kulübü’nün üyeleri olarak mutlu, başarılarla, şampiyonluklarla dolu 2023 yılı diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum. 

“YELKENDE BOZULAN DENGELERİ TEKRAR SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Süperpar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Azat Baykal ise, “Süperpar 1975 yılında İzmir Kemalpaşa’da kurulan bir firma. Alüminyum döküm parçaları, mazot sistemi parçaları imal eden bir kuruluş. Dünyanın 20 ülkesine, ana otomotiv sanayisine ihracat yapan bir kuruluş. Dursun Başkanımla uzun yıllar bir iş birliğimiz oldu ve devam ediyor. Ona olan sevgi ve saygımız sonsuz. Yetiştirdiğimiz İsmail Uzunlar yelken şubesinde görev yapmakta. Bazı büyük kulüplere büyük şirketlerin yatırımı bazı dengeleri bozdu. Bu dengeleri tekrar sağlamaya çalışmak için bu işe soyunduk. İnşallah muvaffak oluruz. Galatasaray’ın olimpik sporcuları, olimpiyat kotalarını alıp olimpiyatlara iştirak ederler. Yelkende de rekabet sağlanmış oluyor. Çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularına yanıt verildi.

Toplantının tamamını YouTube kanalımız üzerinden seyretmek için tıklayın!