2 Ekim 2015 Cuma 22:24

Cengiz Göllü'de Voleybol Şöleni Başlıyor

Cengiz Göllü'de Voleybol Şöleni Başlıyor

Merhum Cengiz Göllü adına düzenlenen, Büyükşehir Belediyespor'un yanısıra Galatasaray, Atom Trefl Sopot, RC Cannes, Telekom Baku ve Proton Saratov takımlarının katıldığı ve 7 Ekim'de sona Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslararası Bayanlar Voleybol Turnuvası Başlıyor.

Büyükşehir Belediyespor ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün bu yıl 2'ncisini düzenleyeceği merhum Cengiz Göllü Uluslararası Voleybol Turnuvası, bugün start alıyor. Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda 7 Ekim'e kadar sürecek ve Bursa ekibinin yanısıra Galatasaray, Polonya'dan Atom Trefl Sopot, Fransa'dan RC Cannes, Azerbaycan'dan Telekom Baku ve Rusya'dan Proton Saratov takımlarının yer aldığı organizasyonun toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekiplerin temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Galatasaray Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörü Ataman Güneyligil ve oyuncumuz Nihan Güneyligil de katıldı.

İddialı ekiplerin katılımıyla gerçekleştirilecek organizasyon bugün oynanacak 3 maçla start alırken, ekipler 7 Ekim’e kadar şampiyonluk için mücadele edecek ve lig öncesi ciddi bir sınav verecekler. Turnuva öncesinde ekip temsilcileri Crowne Plaza Hotel’de dün gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, güzel bir organizasyona evsahipliği yapacaklarını söyledi. Voleybolun nabzının Bursa’da atacağını belirten Altepe, “Bursa güzel bir organizasyona evsahipliği yapacak. Voleybolun nabzı Bursa’da atacak. Bu tür organizasyonları yapmak bizim için onur. Her zaman sporun en güzel organizasyonlarını yapmak istiyoruz. İnşallah güzel bir turnuva olacak. Bursa her konuda iddialı. En çok istediğimiz de sporda ismimizi dünyaya duyuralım. Bunun için de çalışıyoruz. Bu tür organizasyonları da sıkça yapmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl tecrübe kazandık” diye konuştu.

Bursa’da hemen hemen her hafta bir organizasyon yapıldığını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de “Geçen yıl ilki düzenlenen turnuva bu yıl çok güçlü takımların katılımıyla gerçekleşiyor. Bu bizler adına sevindirici. Uluslararası alanda marka kentseniz büyük adımlar atmak zorundasınız. Büyükşehir Belediyesi sayesinde bu tür organizasyonlar sürekli artarak devam ediyor” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyespor Voleybol Koordinatörü Ersin Yılmaz “Çok önemli bir organizasyona evsahipliği yapıyoruz. Bu turnuvayı geliştirerek marka turnuvalardan biri haline getirmek istiyoruz” dedi.

Crowne Plaza Hotel’de gerçekleştirilen toplantayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Büyükşehir Belediyespor Voleybol Koordinatörü Ersin Yılmaz, Büyükşehir Belediyespor Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, kulüp antrenör ve sporcuları katıldı.

SERGİ DE VAR

7 Ekim'de tamamlanacak 2. Uluslararası Cengiz Göllü Voleybol Turnuvası bugün yapılacak 3 maçla start alıyor. Turnuvanın açılış maçında saat 13.00'te Galatasaray-Saratov karşı karşıya gelirken, 15.30'da Trefl Sopot-RC Cannes, saat 18.00'de ise Büyükşehir Belediyespor-Telekom Bakü maçları oynanacak. Karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre yapılacak. En çok puan toplayan takım ise turnuvanın şampiyonu olacak. Bu arada turnuva boyunca salonda Bursa'nın Uluslararası Voleybol hakemi Ali Bağde'nin eserlerinin yer alacağı sergi de beğeniye sunulacak.

TURNUVA PROGRAMI

3 Ekim
13.00 Galatasaray-Saratov
15.30 Trefl Sopot-RC Cannes
18.00 Büyükşehir B.-T.Bakü

4 Ekim
13.00 T.Bakü-Trefl Sopot
15.30 RC Cannes-Saratov
18.00 Büyükşehir B.-Galatasaray

5 Ekim
13.00 Trefl Sopot-Saratov
15.30 Galatasaray-T.Bakü
18.00 RC Cannes-Büyükşehir B.

6 Ekim
13.00 T.Bakü-RC Cannes
15.30 Saratov-Büyükşehir B.
18.00 Trefl Sopot-Galatasaray

7 Ekim
Galatasaray-RC Cannes
Saratov-T.Bakü
Büyükşehir B.-Trefl Sopot