27 Şubat 2020 Perşembe 10:26

“Avrupa’da yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz”

“Avrupa’da yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız CEV Cup Çeyrek Final ilk maçında Arkas Spor’u 3-1 mağlup etti.

Karşılaşma sonrası Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke, Başantrenörümüz Nedim Özbey, kaptanımız Selçuk Keskin ve oyuncularımız Onurcan Çakır, Doğukan Ulu ile Burak Mert Galatasaray Televizyonu’nun sorularını yanıtladı.

Açıklamalarda şu şekilde:

OKAN BÖKE

“Arkas’ı tebrik ederim hiç düşmediler oyundan. İlk seti de biz alıyorduk aslında şanssız bir şekilde verdik. 3-0 ile 3-1 arasında çok bir fark yok. Orada iki set almamız gerekiyor. Sezon başında kurduğumuz takımın maç kaybetmesi mucizeyken ikinci yarıya çok kötü başladık. Yavaş yavaş toparlanıyoruz. Maç sahada oynanıyor, sahada kazanılıyor. Nedim hocanın da dediği gibi neler atlatıp geldik buralara. Aynı pozisyonda 3 oyuncu sakatlandı. Canımızı oraya koyuyoruz. Ben dün gece 3 saat oteldeydim. Biz bir aileyiz. Her şeyiyle biz Galatasaraylıyız. İnşallah yolumuz final olur.”

NEDİM ÖZBEY

“Bizim zamanımızdan kalan arkadaşlar gelmişler bugün. Çok hoşuma gitti, onları görünce çok mutlu oldum. Bizi desteklemeye gelmişler çok teşekkür ediyorum onlara. Çok iyi bir ekibe karşı iyi bir oyun oynadık. Daha istenilen seviyede değiliz ama bizi beklesinler. Bizi yalnız bırakmasınlar. Bu takım 5 sakatlık, 2 tane hastalık geçirdi. Bizi yarışın dışına koydular ama bu takım Galatasaray takımı, ruh takımı. Yeni baştan geliyor bu takım, beklesinler…”

SELÇUK KESKİN

“Taraftarımız bizim itici gücümüz. Gittikçe daha iyi oyun oynuyoruz. İkinci yarıya kötü başladık, istemediğimiz sonuçlar aldık ama bunlardan çok büyük dersler çıkartıyoruz. Biz çok büyük bir camiayız. Camiamızın, armamızın büyüklüğünü biliyoruz. O yüzden sorumluluğumuz iki kat artıyor.  Arkas gibi güçlü bir ekibe karşı kendi sahamızda galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Orada bizi zorlu bir maç bekliyor ama İzmir’deki aslanlarımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Geçen İzmir’deki maçımızda tüm tribünleri doldurmuşlardı. Onları haftaya Çarşamba günü maça bekliyoruz. Taraftarlarımızla birlikte Avrupa’da yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz.”

BURAK MERT

“Bugün çok iyi oynamasak da maçı kazanacak hamleler yapmayı bildik. Günden güne daha iyiye gidiyoruz. Takım halinde çalışmaya başladık. Eksiklerimiz var onları tamamlamamız gerekiyor. Rövanş için avantajlı bir skor elde ettik. 2 set yetiyor ama orada da elimizden gelen en iyi oyunu oynayıp galip gelerek salondan ayrılmak istiyoruz. Taraftarlarımızla birlikte galibiyeti kutlamak istiyoruz.”

ONURCAN ÇAKIR

“Evimizde Arkas ile oynadık. Lig maçını kaybetmiştik ama bu Avrupa maçı tabii farklı. Oraya avantajlı bir şekilde gitmek güzel. 2 set almamız halinde yarı finale yükseliyoruz. Geçen sene de olmaz denilen şeyleri oldurduk. Bu sene de aynılarını yapacağımızı düşünüyorum. Umarım böyle devam eder. Güzel bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.”

DOĞUKAN ULU

“Öncelikle rakibimizi tebrik ediyorum. Onlar da güzel mücadele verdi fakat kazanan biz olduk. Avrupa’da farklı oynuyoruz. Yavaş yavaş kendimize geliyoruz. Taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. İzmir’de 2 set alıp turu geçmek istiyoruz.”