15 Mart 2019 Cuma 18:21

Filenin Aslanları Kupa Voley’de yarı finalde

Filenin Aslanları Kupa Voley’de yarı finalde

Galatasaray Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final mücadelesinde Tokat Belediyesi Plevnespor ile karşı karşıya geldi. Filenin Aslanları, rakibini 3-1 yenerek adını son 4 takım arasına yazdırdı.

İlk sete etkili başlayan Filenin Aslanları skoru 9-5 yapınca Tokat ekibi mola aldı. İlk set teknik molasını takımımız 12-8 önde tamamlarken, rakibimizin farkı bir sayıya kadar indirmesiyle başatrenörumüz Nedim Özbey skor 18-17 olunca molaya başvurdu.

22-20 öne geçtiğimizde Tokat Belediyesi Plevnespor son mola hakkını kullanırken, takımımız seti 25-21 üstün bitirdi.

İkinci sete de etkili giriş yapan takımımız 7-3 öne geçtiğinde Tokat temsilcisi mola aldı. Filenin Aslanları teknik molayı 12-7 üstün tamamlarken, skor 14-8'e geldiğinde rakibimiz bir kez daha molaya başvurdu. Farkı giderek açan takımımız seti 25-16 alarak durumu 2-0'a getirdi.

Üçüncü sete rakibimiz iki sayılık seriyle başladı. Tokat Belediyesi Plevnespor teknik molayı 12-8 önde geçerken fark beş sayıya çıkınca Nedim Özbey molaya başvurdu. Tokat ekibi skorda 20-16 öne geçince son kez molaya başvurduk. Farkı bir sayıya indirsek de rakibimiz son bölümde üstünlüğünü korudu ve seti 25-22 kazanarak durumu 2-1'e getirdi.

Dördüncü set karşılıklı sayılarla başlarken, teknik molaya 12-11 önde girdik. Skor 15-12 olunca rakibimiz mola aldı. Farkı beş sayıya çıkarınca Tokat ekibi son molasını kullandı. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan Filenin Aslanları seti 25-19 mücadeleyi de 3-1 kazanarak yarı finale yükseldi.

Maçın ardından başantrenörümüz Nedim Özbey ve takım kaptanımız Selçuk Keskin yarı final başarısından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Galatasaray Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley yarı finalinde 16 Mart Cumartesi günü saat 14.00'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Merkez Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.