6 Aralık 2018 Perşembe 00:23

Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Galatasaray Erkek Voleybol Takımımız, CEV Cup 16’lı final rövanş maçında Mladost Zagreb’i 3-0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi. Karşılaşma sonrası Türkiye Zagreb Büyükelçisi M. Babür Hızlan, Galatasaray Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Başantrenör Nedim Özbey, Kaptan Selçuk Keskin ve oyuncularımız Ufuk Minici, Özgür Türkmen, Selim Kalaycı ile Muzaffer Yönet Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye açıklamalarda bulundu.

Açıklamalar şu şekilde:

M.BABÜR HIZLAN
“Takımımız geldi bize gurur verdi burada. Çok net bir sonuçla kazandılar maçı. Yurt dışında olunca bu daha da kıymetli oluyor. Yalnız biz değil Hırvatistan’daki vatandaşlarımız da geldiler desteklediler. Hep birlikte sevindik. Ne mutlu bize.”

OKAN BÖKE

“Çok mutluyuz. Sayın Büyükelçimize çok teşekkür ederim. Bizi yalnız bırakmadı. Geldiğimiz günden beri bizimle ilgileniyorlar. 8’li finale kaldık şimdi rakibimizi bekliyoruz. Çok iyi bir takım kurduk. Kolej ruhu, kolej havası, oynuyoruz. Sene başından beri 10 resmi müsabaka, 9 galibiyet. 1 tane yol kazası vardı. Beni daha çok sevindiren şeylerden bir tanesi 3. set oynayan gençler. 2001 doğumlu Selim oynadı. Ufuk, Muzaffer ve Özgür oynadı. Bunlar bizim çocuklarımız. Gelecek bizim inşallah.”

NEDİM ÖZBEY

“Deplasmanda böyle oynamak beni çok mutlu etti. Turu atladıktan sonra da genç oyuncularımızı oyuna aldım. Onlarla çok daha mutlu oldum. Çocukları kutluyorum.”

SELÇUK KESKİN

“Bugün kızım Zeynep Naz’ın 12. doğum günü. Bu galibiyet ona hediye oldu. Turu da geçtik çok mutluyuz. Benim için çok özel bir gün. İnşallah bundan sonraki maçı da geçeriz. 3 günde bir maç oynuyoruz. Yorucu geçiyor ama sezon başında çok iyi hazırlandık. Ziraat Bankası maçı var önümüzde sonra Fenerbahçe derbisi var. Sonra Afyon deplasmanına gideceğiz, tekrar Avrupa maçımız var. Yoğun bir tempodayız. Oynayan, oynamayan herkes sonuna kadar mücadele ediyor hem antrenmanlarda hem de maçlarda. Diğer genç oyuncularımız da süre aldı. Onlar da 3. seti aldılar. Onların adına da çok mutlu olduk. İnşallah devamını getireceğiz. Bizim için güzel geçiyor şu an. İnşallah sonunda da mutlu sona ulaşan taraf biz oluruz.”

UFUK MİNİCİ

“Turu atladık. Güzel bir maç geçirdik. Arkadaşlarımı ve teknik ekibi kutluyorum. Sağ olsun Okan Başkanımız bizi yalnız bırakmadı. Az da olsa taraftarımız geldi, onların da ayaklarına sağlık. İnşallah finali görürüz. Temennimiz bu yönde. İlk yarıyı da kayıpsız bitirmek istiyoruz.”

ÖZGÜR TÜRKMEN

“Nedim hocamız sağ olsun son set bana sahada yer verdi. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Maçı da ben bitirdim. Şimdi rakibimize hazırlanacağız.”

SELİM KALAYCI

“Nedim hocaya, Umut ve Hüseyin hocaya çok teşekkür ediyorum. Süre verdiler bana da son set. Güzeldi benim için. Elimden geleni yaptım. 3-0 aldık maçı.”

MUZAFFER YÖNET

“Maç çok güzeldi 3-0 kazandık. 2-0’dan sonra biz gençler de süre aldık. Her şey çok güzel. Rakibimizi bekliyoruz. Şimdi Ziraat maçına konsantre olacağız.”