25 Eylül 2022 Pazar 19:02

Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley C Grubu üçüncü maçında Cizre Belediye’yi 3-0 mağlup etti. Filenin Aslanları, bu sonuçla grubunu lider tamamlayarak adını çeyrek finale yazdırdı.

Karşılaşmayı takip eden Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Sözcüsü Rıza Morova, Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Umut Çakır, Kaptan Selçuk Keskin ve oyuncularımız Morteza Sharifi ile Oğuzhan Karasu, Galatasaray Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu.

Çok güzel bir maç olduğunu belirten Yönetim Kurulu Sözcüsü Rıza Morova, “Kazanmamız gereken bir maçtı, çok önemliydi. Çocuklar çok iyi mücadele ettiler. Hepsini kutluyorum, bundan sonra başarılarının devamını diliyorum. Çeyrek finalden sonra yarı final ve kupa bizim olur inşallah.” şeklinde konuştu.

Kupa Voley’de final oynamak ve kupayı kazanmak istediklerini ifade eden Başantrenör Umut Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok mutluyuz. Stres altında kazanması gereken maçı kazanmayı bilen bir Galatasaray Erkek Voleybol Takımı olarak İstanbul’a dönüyoruz. Buraya geldiğimizden çok daha güçlüyüz şimdi dönerken. Herkese çok teşekkür ediyorum, sporcularıma, teknik ekibe ve taraftarlarımıza…

Bugün Galatasaray’ın oynaması gerektiği gibi oynadık. Oyuncularımızdan Thomas maçtan önce rahatsızlandı. Maçta büyük bir fedakarlıkla oynadı. Midesiyle ilgili rahatsızlığı vardı. Kupa Voley’de devam ettiğimiz için mutluyuz. Final oynamak, kupayı kazanmak istiyoruz. Bugün de o isteğimizi gösterdiğimizi düşünüyorum.”

Kaptan Selçuk Keskin de şu ifadeleri kullandı:

“Çok mutluyuz. Geçen sene ilk 6’da oynayan oyuncuların hepsi değişti. Aslında çok yeni bir takımız. Birbirimizi tanıyoruz ama çok yeniyiz. O yüzden başta inişler çıkışlar oluyor. Birbirimize sahip çıkan, birbirini seven bir ekip var. Yolumuz çok uzun. Eksiklerimiz var farkındayız, çalışıyoruz. Mücadele eden bir takım yaratmak istiyoruz demiştim herkese ihtiyacımız var diye. Bugün Onurcan ilk kez oynadı, mükemmel oynadı. İsteyen bir Galatasaray’ın önünde kimse duramaz. İlk görevi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Lige gönül rahatlığıyla başlayacağız.”

Morteza Sharifi, “Yendiğimiz için çok mutluyuz. Dün yenildiğimiz için bugün biraz stres vardı. Bu stresi atlattık. İnşallah böyle galibiyetlerle devam ederiz.” dedi.

Çok mutlu olduklarını belirten Oğuzhan Karasu ise “Dün kendimizi zor bir pozisyona soktuk. Yine iyi oynadığımız bir maçta rakibimize şans tanımış olduk. Bugün telafi ettik. Çeyrek finaldeyiz, çok mutluyuz. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettik ve kazandık. Umarım devamı lig maçlarında gelecek.” ifadelerini kullandı.