9 Mart 2019 Cumartesi 20:16

Galatasaray 3-0 İkbal Afyon Belediye Yüntaş

Galatasaray 3-0 İkbal Afyon Belediye Yüntaş

Galatasaray Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 22. haftasında İkbal Afyon Belediye Yüntaş’ı konuk etti. Takımımız, karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleye iyi başlayan Filenin Aslanları, ilk set teknik molasına 12-8 önde girdi. İkbal Afyon Belediye Yüntaş karşısında etkili oyununu sürdüren takımımız ilk seti 25-20 önde tamamladı ve karşılaşmada 1-0 öne geçti.

İkinci sete 5 sayılık seriyle başlayan takımımız, teknik molaya da 12-9 önde girmeyi başardı. İkbal Afyon Belediye Yüntaş karşısında oyun üstünlüğünü sürdüren Galatasaray ikinci seti de 25-18 kazandı ve karşılaşmada durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete konuk ekip iyi başladı. Teknik molaya 7-12 önde giren taraf konuk ekip İkbal Afyon Belediye Yüntaş olsa da üst üste bulduğu sayılarla farkı kapatarak öne geçen takımımız üçüncü seti 25-21, maçı da 3-0 kazandı.

Filenin Aslanları, bu sonuçla Efeler Ligi’nde normal sezonu üçüncü sırada tamamladı.

Galibiyetin ardından açıklamalar yapan Başantrenörümüz Nedim Özbey, “Çok yorucu ve zorlu bir sezonu üçüncü noktaladık, ligde mağlup etmediğimiz takım kalmadı” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncumuz Muzaffer Yönet ise “Maçta süre aldığım ve ligi galibiyetle noktaladığımız için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Filenin Aslanları Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley Final etabında 14 Mart Cuma günü saat 14.00’te Tolat Belediye Pilevne ile karşılaşacak.