26 Mart 2019 Salı 22:26

Galatasaray CEV Cup’ta Avrupa ikincisi

Galatasaray CEV Cup’ta Avrupa ikincisi

Galatasaray Erkek Voleybol Takımımız, CEV Cup finali rövanş maçında İtalya’nın Trentino Itas takımını konuk etti. İtalya’da oynanan ilk karşılaşmada 3-0 mağlup olan Galatasaray, rövanş maçından da 3-2’lik mağlubiyetle ayrılarak CEV Cup’ı ikinci olarak tamamladı.

Final mücadelesini Başkanımız Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tribünden takip etti.

Takımımız karşılaşmaya kaptan Selçuk, Onurcan, Yasin, Oliver, Duff ve Antonov altısıyla başladı. Burhan Felek Voleybol Salonu’ndan oynanan mücadeleye iyi başlayan taraf Galatasaray oldu. Takımımız karşılaşmada 8-3 öne geçince Trentino Itas ilk molası aldı. Galatasaray, Oliver ve Antonov’un sayılarıyla farkı açınca konuk ekip 17-13’te ikinci molasını kullandı. Oyun üstünlüğünü set boyu sürdüren Galatasaray ilk seti 25-22 önde tamamladı ve karşılaşmada 1-0 öne geçti.

İkinci setin başı karşılıklı sayılarla ilerledi. 7-7’lik eşitliğin ardından farkı açan Filenin Aslanları, durumu 13-10’a getirince rakip takım ilk molasını aldı. Etkin oyununu sürdüren takımımız, farkı 4 sayıya çıkarınca Trentino Itas 15-11’de ikinci molasını kullandı. İkinci sette Duff’ın etkili sayılarıyla farkı koruyan Galatasaray ikinci seti de 25-21 kazandı ve setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete etkili başlayan konuk ekip oldu. Trentino Itas farkı açınca başantrenörümüz Nedim Özbey 5-9’da ilk molasını kullandı. Farkın kapanmasına izin vermeyen konuk ekip durumu 6-12 yapınca takımımız ikinci mola hakkını kullandı. Trentino Itas etkili oyununu set boyu sürdürerek seti 16-25 kazandı ve bu sonuçla setlerde durum 2-1 oldu.

Dördüncü sete etkili başlayan Trentino Itas, farkı 4 sayıya çıkarınca 2-6’da Nedim Özbey ilk molasını aldı. Konuk ekip takımımız karşısında farkı daha da açınca başantrenörümüz ikinci mola hakkını kullandı. Etkili oyununu set boyu sürdüren Trentino Itas dördüncü seti de 16-25 kazandı ve setlerde durum 2-2 oldu. Bu sonuçla Trentino Itas CEV Cup şampiyonu olurken, Filenin Aslanları ise CEV Cup’ı ikinci olarak tamamladı.

Mücadelenin tie-break setine 6 sayılık seriyle başlayan Trentino Itas, saha değişimine 1-8 önde girerken seti de 5-15 önde tamamladı. Mücadeleden 3-2 mağlup ayrılan Filenin Aslanları Avrupa’da gümüş madalyanın sahibi oldu.