6 Ekim 2022 Perşembe 13:36

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı forma sırt sponsoru Tunç Holding oldu

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı forma sırt sponsoru Tunç Holding oldu

Türk sporunun en seçkin ve köklü kulübü Galatasaray, ülke sporunda uzun süredir yaptığı iş birliklerini büyüterek sürdüren enerji ve akaryakıt piyasasının önde gelen markalarından Tunç Holding A.Ş. yeni bir anlaşmaya imza attı.

Yeni anlaşma uyarınca Tunç Holding, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın forma sırt sponsoru oldu. 

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleşen sponsorluk imza töreni Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara ve Tunç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan’ın katılımıyla gerçekleşti.

“SPONSORLUK MODELİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, amatör branşlar için sponsorlukların önemine vurgu yaparak şu açıklamayı yaptı, Bildiğiniz gibi sponsorluk amatör şubeler için olmazsa olmaz. Hem mali hem de Dinçer Bey’de olduğu gibi manevi gönül birliği oluşturduğumuz iş ortaklığına dönüşüyor. Maçta dün kendisine ilettim. Bizim düşündüğümüz sponsorluk yapısı bundan farklıydı ama geçmiş yönetimlerde yapılmış olan kontratlardan çıkamadığımız için bu sene de bu şekilde devam etmek istiyoruz. Bizim düşündüğümüz, ileride yapmak istediğimiz iş birliği, şu anda sadece Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nda uyguladığımız şekilde ortak bir yönetim… Sponsorlarla sadece maddi kaynak sağlasın diye imza atmıyoruz. Kuracağı ekipler beraber kulübün o şubede yetkili eski sporcu veya yöneticileriyle bir heyet oluşturup devam etmek. Bu sene böyle gidiyoruz. Bundan sonra en kısa zamanda yeni sisteme döneceğiz. Bu iş birliği dolayısıyla Dinçer Bey’e huzurunuzda tekrar teşekkür etmek istiyorum. İyi bir takım oluşturduk. Yeni katılan elemanlarımız da var. Hepsi ya milli takımlarımızda oynayan ya da altyapımızdan gelen oyuncular. Çok başarılı bir başlangıç yaptılar. Hafta sonu Hatay deplasmanından da üç puanla döneceklerine inanıyorum. Ondan sonra önümüzdeki üç maçlık zorlu bir seriye hazırlanacağız.” diye konuştu.

Tunç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan ise tüm branşlarda başarı hedefleyen Galatasaray’a katkı vermeye devam edeceklerini belirterek, “15-20 günde bir burada buluşuyoruz. Ayaklarınıza sağlık. İkinci Başkanımız, sporcularımız ve hocamız buradalar. Onlara teşekkür ediyorum.15-20 gün önce kadın voleybola da sponsor olduk. Şimdi erkek voleybola sponsorluk için buradayız. Mehmet Cibara, başkanlarım beni çok sıcak karşıladılar. Hemen tamam dediler. Biz de bugüne lansman aldık. Metin Oktay ruhu 10 numara olduğu için 10. sponsorluk diyorum. Galatasaray Spor Kulübü’nün futboldan ibaret olmadığını sizin sayenizde burada basın mensuplarıyla paylaşıyoruz. Galatasaray satranç, sutopu, voleybol, basketbol ve tüm branşlarda başarılı olduğu için bizim de katkılarımız oluyor. Dün erkek voleybol maçındaydık. 3-1 kazandık. Hocamızı ve oyuncularımızı canı gönülden kutluyorum. Elimizden geldiğince bundan sonra da kulübümüzün yanındayız.” dedi.

Açıklamaların ardından basın mensuplarından gelen sorular yanıtlandı.

Basın toplantısının tamamını YouTube kanalımızdan seyretmek için tıklayın!