10 Nisan 2015 Cuma 17:11

Bayanlar Süper Kupa Dörtlü Finali Basın Toplantısı Yapıldı

Bayanlar Süper Kupa Dörtlü Finali Basın Toplantısı Yapıldı

11-12 Nisan 2015 tarihlerinde Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak Bayanlar Süper Kupa Dörtlü Finali’nin basın toplantısı bugün (10 Nisan) Başkent Voleybol Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Akif Üstündağ, Sports TV Genel Yayın Yönetmeni İlhan Uzundurukan ve turnuvada mücadele edecek Galatasaray Daikin, Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe Grundig ve VakıfBank’ın takım kaptanları katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Akif Üstündağ, Ankara’da seyircileri çok güzel bir turnuvanın beklediğini belirterek “Biliyorsunuz hafta sonunda Eczacıbaşı VitrA ve VakıfBank Avrupa kupalarında çok güzel işler yaptılar. Şampiyonlar Ligi’nde hem şampiyonluk hem de üçüncülük ülkemize geldi. Kaptanları nezdinde bu iki takımı TVF olarak kutluyoruz. Galatasaray Daikin de Avrupa’da çok başarılı bir sezon geçirdi, onları da tebrik ediyoruz. Pazar günü Challenge Kupası’nda finalin ikinci maçına ev sahipliği yapacak Bursa Büyükşehir Bld.’yi de tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Cumartesi günü oynanacak yarı final maçlarıyla başlayacak Bayanlar Süper Kupa Dörtlü Finali’nde, Polonya’da izlediğimiz Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’ndekinden daha iyi bir voleybol izleyeceğimize inanıyorum. Önümüzde çok yoğun bir dönem var. Süper Kupa’nın ardından heyecan Türkiye Bayanlar 1. Voleybol Ligi’nde Play-off ve Final Etabı müsabakaları ile devam edecek. Fair play ruhu ile bilinen Ankara seyircisini Başkent Voleybol Salonu’na davet ediyorum. Tüm takımlara başarılar diliyorum.” yorumunu yaptı.

İlhan Uzundurukan ise “Çok yüksek kaliteli bir turnuva olacağına inanıyorum. Şampiyonlar Ligi’nde statü değişikliği yapılmalı. Finali bizim temsilcilerimizin oynaması ve hem birincinin hem de ikincinin Türkiye’den olması gerekirdi. Ankaralı seyirciler çok güzel maçlar izleyecekler. Salona gelemeyecek voleybolseverleri de Sports TV ekranlarına davet ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Daikin kaptanı Nadia Centoni, “Çok zorlu maçlar bizi bekliyor. İlk olarak Şampiyonlar Ligi’nden gelen VakıfBank ile karşılaşacağız. Herkese güzel bir Dörtlü Final organizasyonu diliyorum.” şeklinde konuştu.

Çok yoğun bir dönemden geçtiklerini belirten Eczacıbaşı VitrA kaptanı Esra Gümüş Kırıcı, “Burada çok kuvvetli dört takım mücadele edecek. Zaten Avrupa’da elde ettiğimiz dereceler de bunun bir kanıtı. Seyir zevki yüksek, güzel bir turnuva olmasını diliyorum.” dedi.

Fenerbahçe Grundig kaptanı Eda Erdem Dündar ise “Play-off öncesinde hepimiz için önemli bir hafta sonu olacak. İyi oynayanın, hak edenin kazandığı bir turnuva olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

VakıfBank kaptanı Gözde Sonsırma ise “Çok önemli bir turnuvada mücadele edeceğiz. Bu turnuva, zorlu son üç haftanın da başlangıcı olacak. Bu nedenle tüm takımlara sağlık ve kuvvet diliyorum.” yorumunu yaptı.