29 Kasım 2019 Cuma 21:02

Galatasaray HDI Sigorta 3-0 Beylikdüzü Voleybol İhtisas

Galatasaray HDI Sigorta 3-0 Beylikdüzü Voleybol İhtisas

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi 11. haftasında ve ilk devrenin son haftasında Beylikdüzü Voleybol İhtisas’ı konuk etti. Takımımız sahadan 3-0 galip ayrıldı.

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke de takip etti.

Galatasaray HDI Sigorta, karşılaşmaya 5 sayılık seriyle başladı. İlk set teknik molasına 12-4 önde girdiği ilk seti 25-11 kazandı ve karşılaşmada 1-0 öne geçti.

İkinci sette de etkili oyununu sürdüren takımımız teknik molasına 12-7 önde girdiği seti 25-16 kazandı ve setlerde durumu 2-0 yaptı.

Karşılaşmanın üçüncü ve son setinin teknik molasına da 12-7 önde giren Galatasaray HDI Sigorta, seti 25-14 üstün tamamladı ve karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin ilk yarısında oynadığı 11 karşılaşmadan 9 galibiyet ve 2 mağlubiyetle ayrılarak toplamda 26 puan elde etti.

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımız, ligde devreyi ilk 4 sırada bitirdiği için Kupa Voley'de direkt olarak finallerde yer alma hakkını elde etti.

Ligde ilk yarıyı noktalayan takımımız, CEV Cup'ta 4 Aralık Çarşamba günü Türk antrenör Ferhat Akbaş'ın çalıştırdığı Chemik Police ile 16'lı final ilk maçında deplasmanda karşılaşacak.