26 Eylül 2023 Salı 16:57

İlkin Aydın: "Çok mutlu ve gururluyuz"

İlkin Aydın: "Çok mutlu ve gururluyuz"

Japonya’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu’nda 7’de 7 yapan ve olimpiyatlara katılım hakkı elde eden Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, yurda döndü.

İstanbul Havalimanı’nda coşkuyla karşılanan milli takımımızın önemli parçası olan Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımımızın oyuncusu İlkin Aydın, duygu ve düşüncelerini Galatasaray Televizyonu’na aktardı.

Hak edilmiş bir zafer kazandıklarını söyleyen İlkin Aydın, “Türkiye’ye böyle güzel bir duygu yaşattığımız için çok mutlu ve gururluyuz. Bütün sporcuların hayali olimpiyat. Olimpiyat biletini hak ederek aldık. Hiç bir şey kolay olmadı. Bütün yaz bu kadar maç oynayıp bu kadar güzel bitirmek bizim için çok önemliydi. En başta hedefimiz buydu. Bu hedefe ulaştığımız için çok mutluyuz. Umarım bu başarıyı sürdürülebilir yaparak gelecekte de olimpiyat kürsüsünde oluruz.” şeklinde konuştu.

"MÜKEMMEL BİR TAKIMIZ"

Aldığı süreden mutlu olduğunu ifade eden oyuncumuz, “Üç senedir ilk defa bu kadar süre aldığım bir yaz oldu. Kendi adıma ve takım adına çok mutluyum. Geliştirmem gereken yönlerimin olduğunun çok farkındayım. Kenardan veya direkt başladığım maçlarda olabildiğince takıma katkı vermek istiyorum. Takım sporu yapıyoruz. Hepimiz elimizden geleni sonuna kadar yapmamış olsak bu başarı gelmezdi. Teknik ekip ve oyuncular olarak mükemmel bir takımız. Bunun devam etmesi en büyük dileğimiz.” ifadelerini kullandı.