Florya Metin Oktay Tesisleri

Florya Metin Oktay Tesisleri

Adını Galatasaray'ın efsanevi forvet oyuncusu Metin Oktay'dan alan Metin Oktay Tesisleri, Florya'da 80 hektarlık bir alanda kuruludur.

Metin Oktay Tesisleri; Merkez Yönetim Binası, Kamp Binası, dört adet tam boy futbol sahası, Genç Takım Tesisleri, Kapalı Spor Salonu, Galatasaray Futbol Okulu, Galatasaray Hastanesi, restoranlar, eğlence alanlarının yanı sıra Galatasaray Basketbol ve Voleybol takımları için yapılmış olan eğitim tesislerinden oluşmaktadır.

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'nın yetkisi altında bulunan Futbol Okulu, ülkenin dört bir yanından seçilen küçük oyuncular için kalitesi resmi açıdan tamimiyle onaylanmış bir okul durumundadır. Yatakhanelerde kalan çocuklar bakanlığın eğitim programına uygun olarak eğitim görmektedir.

Florya Metin Oktay Tesislerimiz aynı zamanda basketbol tesiside içermektedir.

Basketbol tesisimizde 1000 m2 otopark ve 2200 m2 kapalı alandan oluşur. İçinde A takım soyunma odaları, alt yapı soyunma odaları, sağlık odası, toplantı salonu, idari bölüm, malzeme depoları, çamaşırhane, kafe, performans analiz merkezi, kondisyon salonu ve 9 potanın olduğu 1000 m2 lik  antrenman salonu mevcuttur.

Tesisimiz Erkek Basketbol A takımımıza zaman zaman, Kadın Basketbol A takımımıza,Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımıza, Altyapı erkek takımlarımıza, Altyapı bayan takımlarımıza, hafta sonları basketbol okulumuza antrenman olanağı sunmaktadır. Tesisimiz sabah 08.30 - 21.30 arası yılın her günü  faaliyet göstermektedir.

Florya Tesis Müdürü
Sabit Sır

Ulaşım Bilgileri:
Metin Oktay Tesisleri
Florya / İstanbul
Tel: 0 212 468 13 00
Fax: 0 212 574 04 24