Kürek Akademi

Kürek Akademi

 

Galatasaray Kürek Akademi

Galatasaray Kürek Akademi’de 12 yaşından büyük her birey kürek çekmeyi öğrenip, seviyesine göre antrenman yapabilir.

Temel Kürek Eğitimi

Temel Kürek Eğitimini tamamladıktan sonra tekli, ikili ve dörtlü teknelerde bireysel olarak ya da arkadaşlarınız ile birlikte kürek çekebilirsiniz.

Ne Zaman? Temel Kürek Eğitimlerine haftanın 7 günü katılabilirsiniz. Antrenmanlar hafta içi 07.00 - 19.00 arası, hafta sonu 07.00 - 11.00 arası devam ediyor. (Saatler bahar, yaz ve güz aylarında daha esnektir.)

Ne Kadar Sürüyor? Toplamda 8 saatten oluşan Temel Kürek Eğitimi haftanın 2 günü 1’er saatten 4 haftada tamamlanıyor. (Hava şartlarına göre telafi antrenmanları ile 4-6 hafta arası devam edebiliyor.)

Tek Başıma ya da Arkadaşlarımla Katılabilir Miyim? Temel Kürek Eğitimine bireysel olarak ya da arkadaşlarınızla katılabilirsiniz. (1 teknede en fazla 4 kişi kürek çekebilir.)

Kıyafet? Kürek çekerken rahat hareket edebildiğiniz spor kıyafetler tercih etmelisiniz. Hava koşullarına uygun giyindiğiniz takdirde kış aylarında da kürek çekebilirsiniz.

Nasıl Başlayacağım? Bireysel olarak ya da arkadaşlarınızla birlikte size uygun olan Temel Kürek Eğitimi opsiyonunuz seçip rezervasyonunuzu oluşturup kürek çekmeye başlayabilirsiniz.

8 saat süren Temel Kürek Eğitimini tamamladıktan sonra antrenörlerimiz eşliğinde arkadaşlarınızla ya da bireysel olarak kürek çekebilirsin.

Temel Kürek Eğitimi’nde ne öğreneceğim?

Kürek sporuna dair bilmeniz gereken teorik detaylar. (tekne ve ekipman tanıtımı)

Kürek taşıma ve bağlama teknikleri

Tekneye oturma ve tekneden kalkma.

Kürek çekme teknikleri

Senkronizasyon

Temel Kürek Eğitimi Programları?

Temel Kürek Eğitimi 3 farklı programdan oluşuyor. Bunlar tekli, ikili ve dörtlü olarak ayrılıyor.

Tekli ve ikili eğitimler sabit bir programa uyum sağlayamayacak bireyler için daha uygun. Minimum 24 saat önceden Galatasaray Kürek Akademi yetkilileri ile iletişime geçtiğiniz takdirde uygun olduğunuz gün ve saat için rezervasyon oluşturarak Temel Kürek Eğitimi’ne katılabilirsiniz.

Dörtlü eğitimde ise bireylerin birbirine uyum sağlayabilmesi için günler ve saatler sabit. Başlangıçta belirttikleri günlerde ve saatlerde gelerek bir ekibe dahil olup eğitimi 4 haftada tamamlayabilirler.

Temel Kürek Eğitimi ve Sonrasında Fiyatlar

Tekli Temel Kürek Eğitimi 1.000 TL -maksimum 4 hafta-

İkili Temel Kürek Eğitimi 800 TL -maksimum 4 hafta- (kişi başı)

Dörtlü Temel Kürek Eğitimi 600 TL -4 hafta- (kişi başı)

Eğitimi tamamladıktan sonra seviyenize uygun antrenman programlarına dahil olarak kürek çekmeye devam edebilirsiniz.

Aylık 4 Antrenman 300 TL  (tüm tekne sınıflarında)

Aylık 8 Antrenman 500 TL (tüm tekne sınıflarında)

Aylık 16 Antrenman 700 TL (tüm tekne sınıflarında)

Hangi günlerde gelmeliyim?

Antrenman günleri seçtiğin Temel Kürek Eğitimi programına göre belirleniyor. Bireysel olarak ya da bir arkadaşınla birlikte gelmek istersen hafta içi 7.00-19.00 arası, hafta sonu 7.00-11.00 arası rezervasyon oluşturarak kürek çekmeyi öğrenebilirsin. (Saatler bahar, yaz ve güz aylarında daha esnektir.)

Bireysel olarak ya da bir arkadaşınla birlikte 4 kişiden oluşan bir ekibe dahil olmak istersen en fazla 2 hafta içerisinde kürek çekmeye başlayabilirsin. 4’lü ekiplerde antrenmanlar aşağıda belirtilen gün kombinasyonlarında gerçekleşiyor. Bu saatler arasında uygun olan bir ekibe dahil olarak 4 hafta boyunca aynı gün ve aynı saatlerde gelip kürek çekmeyi öğrenebilirsin.  

Seçtiğiniz eğitim programına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Fiyatlara sayfa sonundan ulaşabilirsiniz.

Pazartesi-Çarşamba 07.00-19.00 arası

Salı-Perşembe 07.00-19.00 arası

Çarşamba-Cuma 07.00-19.00 arası

Cumartesi-Pazar 07.00-11.00 arası

(Saatler bahar, yaz ve güz aylarında daha esnektir.)

Kürek Çekerken Ne Giymeliyim?

Kürek çekerken giydiğiniz kıyafetler mevsime ve hava şartlarına göre değişiklik gösterir.

Altınıza şort, eşofman ya da tayt, üzerinize cepsiz ve bol olmayan kıyafetler tercih etmeniz daha rahat kürek çekmenizi sağlayacaktır. Kürek çekerken spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Kürek sonu diye adlandırılan pozisyonda eller vücuda çok yaklaştığı için kürek çekerken bol ya da cepli bir kıyafet giydiğiniz takdirde kürekler giysinize takılacaktır. Bu durum konforlu kürek çekmenizi engelleyecektir.

Deneme Antrenmanı?

Temel Kürek Eğitimi öncesinde 50 dakikalık bir deneme antrenmanına katılarak suya inip kürek çekmeyi bireysel olarak ya da 4 arkadaşınızla birlikte deneyimleyebilirsin.

Deneme Antrenman 100 TL

Nasıl Başlayabilirim?

(0212) 425 87 95'nolu telefon numarasından bizimle iletişime geçerek dahil olmak istediğin program hakkında daha fazla bilgi alıp Temel Kürek Eğitimine başlayabilirsin.

Ya da online ön kayıt formunu doldurun, biz sizinle iletişime geçelim.

Galatasaray Kürek Tesisleri Nerede?

Galatasaray Kürek Tesisleri, Küçükçekmece Gölü'nün kıyısında yer almaktadır.

Kürek Okulu (12 - 18 yaş)

Temel Kürek Eğitimini tamamlayan 12-18 yaş aralığındaki gençler Kürek Okuluna dahil olarak bu yaş aralığındaki takım arkadaşlarıyla birlikte antrenman yapabilirler.

Ne Zaman? Antrenmanlar gençlerin okul saatlerine göre planlanıyor. Okul döneminde hafta sonu tatil döneminde ise hafta içi antrenman yapılıyor.

Ne Kadar Sürüyor? Her antrenman ortalama 2 saat sürüyor. Gençler bu sürede antrenmana ısınma koşusu ile başlayıp, antrenman programını tamamladıktan sonra, soğuma ile antrenmanı bitiriyorlar.

Kıyafet? Kürek çekerken rahat hareket edebildiğiniz spor kıyafetler tercih etmelisiniz. Hava koşullarına uygun giyindiğiniz takdirde kış aylarında da kürek çekebilirsiniz. (Antrenmana gelirken mutlaka yedek kıyafet getirmelisiniz.)

Nasıl Başlayacağım? Kürek Okuluna dahil olabilmek için önce Temel Kürek Eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Temel Kürek Eğitimi sonrasında direkt Kürek Okuluna dahil olabilirsiniz.

Kürek Okulu Antrenmanları?

Gençler Kürek Okulunda haftanın 2 günü antrenman yapıyor. Antrenmana ısınma koşusu ile başlayıp, antrenman programını tamamladıktan sonra, soğuma ile antrenmanı bitiriyorlar. Bu antrenmanlar Galatasaray Kürek antrenörleri tarafından takip ediliyor.

Kürek Okulu Antrenmanları Ne Zaman?

Antrenmanlar, çoğunluktaki gençlerin okul saatlerine göre planlanıyor. Okul döneminde hafta sonu, tatil döneminde hafta içi antrenman yapılıyor.

Okul döneminde;

Cumartesi-Pazar günleri 11.00-13.00 arası

Cumartesi-Pazar günleri 14.00-16.00 arası

Gençler seviyelerine göre 11.00 ya da 14.00 ekibine dahil oluyorlar.

Tatil Döneminde;

Tatil dönemindeki antrenman saatleri yaz tatili başlangıcından 1 ay önce planlanmaya başlayacak.

Kürek Okulu Antrenmanında Ne Giymeli?

Antrenmanda giyilen kıyafetler mevsime ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kış aylarında eşofman, uzun tayt, hoodie, yağmurluk vb. giysiler tercih edilebilir

Yaz aylarında şort, tayt, eşofman, tişört, rüzgarlık vb. giysiler tercih edilebilir.

Tercihe göre mevsime uygun eldiven kullanılabilir.

Kürek sonu diye adlandırılan pozisyonda eller vücuda çok yaklaştığı için kürek çekerken bol ya da cepli bir kıyafet giydiğiniz takdirde kürekler giysinize takılacaktır. Bu durum konforlu kürek çekmenizi engelleyecektir.

Kürek Okulu antrenmanına gelirken mutlaka yedek kıyafet getirilmelidir. Hava koşullarına göre şapka, bere vs. tercih edilebilir.

Kürek Okulu Antrenmanlarının Ödeme Sistemi

Kürek Okulu Antrenmanı 400 TL -aylık-

Kürek Okulu ödemeleri antrenman öncesinde gerçekleştirilmelidir. Antrenmana katıldığınız ilk gün Kürek Okulu programı başlar ve bir sonraki ayın aynı gününe kadar devam eder.

Ödemelerinizi bu düzende gerçekleştirebilirsiniz.

Kürek Okuluna Nasıl Katılabiliriz?

Kürek Okuluna dahil olabilmek için önce Temel Kürek Eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Temel Kürek Eğitimi sonrasında direkt Kürek Okuluna dahil olabilirsiniz.

(0212) 425 87 95'nolu telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Her Seviyeye Uygun Antrenman

Temel Kürek Eğitimini tamamlayıp kürek çekmeyi öğrendikten sonra bireysel olarak ya da arkadaşlarınızla, antrenörlerimiz eşliğinde seviyenize uygun antrenman yapabilirsiniz.

Ne Zaman? Kürek çekmeyi öğrendikten sonra hafta içi 7.00-19.00 arası, hafta sonu 7.00-11.00 arası bireysel olarak ya da arkadaşlarınızla birlikte antrenman yapabilirsiniz.  (Saatler bahar, yaz ve güz aylarında daha esnektir.)

Ne Kadar Sürüyor? Her antrenman 1 saat sürüyor. Haftalık olarak rezervasyon oluşturarak haftanın her günü tüm tekne sınıflarında antrenman yapabilirsiniz.

Nasıl Başlayacağım? Kürek çekmeyi öğrendikten sonra antrenörlerimiz eşliğinde antrenman yapmaya rezervasyon oluşturarak başlayabilirsin.

Kürek Çekmeyi Farklı Bir Yerde Öğrendim?  Kürek çekmeyi öğrendiğin kulüpteki antrenörün referans olduğu takdirde seviyene uygun antrenmana katılabilirsin.

Her Seviyeye Uygun Antrenman Nedir?

Kürek çekmeyi öğrenmiş olan bireyler kendi seviyelerine uygun antrenmanlarla kürek çekmeye devam edebilirler.

Bu antrenmanlarda bireyler deneyimlerine göre yönlendirilir.

Hangi Günlerde?

Antrenmanlar hafta içi 07.00-19.00 arası hafta sonu 07.00-11.00 arası gerçekleşiyor. Bu günlerde uygun olduğunuz gün ve saat için minimum 24 saat önceden rezervasyon oluşturarak gelebilirsiniz. (Saatler bahar, yaz ve güz aylarında daha esnektir.)

Rezervasyon Nasıl Oluşturuluyor?

Tek başınıza ya da kürek çekmeyi bilen bir arkadaşınızla birlikte antrenman yapmak isterseniz rezervasyon için Galatasaray Kürek Akademi yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Ekibe dahil olmak isterseniz müsait olduğunuz günleri ve saatleri Galatasaray Kürek Akademi yetkililerine belirterek bir ekibe katılmak için talep oluşturabilirsiniz.

Kürek Çekmeyi Farklı Bir Yerde Öğrendim?

Kürek çekmeyi öğrendiğin kulüpteki antrenörün referans olduğu takdirde seviyene uygun antrenmana katılabilirsin.

Antrenman Programları ve Fiyatlar?

Aylık 4 Antrenman 300 TL  (tüm tekne sınıflarında)

Aylık 8 Antrenman 500 TL (tüm tekne sınıflarında)

Aylık 16 Antrenman 700 TL (tüm tekne sınıflarında)

Antrenman programınız ilk antrenman yaptığınız gün başlar ve bir sonraki ayın aynı gününe kadar devam eder.

Deneme Antrenmanı

Başlangıç öncesinde deneme antrenmanına katılarak kürek sporunu deneyimleyebilirsin. Deneme antrenmanlarına bireysel olarak ya da arkadaş gruplarıyla katılım mümkün.

Temel Kürek Eğitimi öncesinde 50 dakikalık bir deneme antrenmanına katılarak suya inip kürek çekmeyi bireysel olarak ya da 4 arkadaşınla birlikte deneyimleyebilirsin.

Deneme Antrenman 100 TL

Rezervasyon?

Rezervasyon için (0212) 425 87 95'nolu telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Galatasaray Kürek Tesisleri

Kanarya, Hatboyu Cd. No:137, 34290 Küçükçekmece/İstanbul

Nasıl Gelebilirim?

Mustafa Kemal tren durağında indikten sonra 7-8 dakika yürüyerek tesise ulaşabilirsiniz.

Otopark Var Mı?

Yaklaşık 30 otomobil kapasiteli ücretsiz bir otoparkımız mevcut. Otopark dolu olduğu takdirde tesisin önünde yer alan açık alana aracınızı park edebilirsiniz.

Tesiste Vakit Geçirebilir Miyim?

Antrenmanınız öncesinde ya da sonrasında Galatasaray Kürek Akademi yetkililerinin yönlendirdiği alanlarda vakit geçirebilirsiniz.

Çay, Kahve ya da Yiyecek Alabileceğim Yer Var Mı?

Tesiste çay, kahve ve yiyecek alabileceğiniz bir alan mevcut değildir.