22 Şubat 2020 Cumartesi 16:03

Efe Güven: "Genç oyuncularımız işin içine girdi"

Efe Güven: "Genç oyuncularımız işin içine girdi"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven, ligdeki Samsun Canik Belediye galibiyetimizin ardından açıklamalar yaptı.

Maçı değerlendiren antrenörümüz, "Oyuncularımı kutluyorum. İki takım arasındaki güç farkını bilip rehavete kapılmadan verilen görevleri eksiksiz yerine getirmeye çalıştılar. Hepsini tek tek kutluyorum. Sezon başında belirlediğimiz ana rotasyonda, sakatlıkların da etkisiyle genç oyuncularımız daha fazla işin içine girdi. Sude Yılmaz, Meltem ve Mısra gibi gençler kariyerlerinde ilk defa bu seviyede mücadele ediyorlar. Bazen onlara belki fazla kızabiliyoruz antrenmanlarda; ancak bunun en temel sebebi kendilerinden çok büyük beklentilerimin olması." diye konuştu.

Tilbe Şenyürek'in gösterdiği gelişime değinen koç Efe Güven, "Bir parantez de Tilbe’ye açmak istiyorum. Kayıp yıllarından sonra burada tekrar kendini bulacağını ve takımımıza önemli katkılar vereceğini biliyorduk. Daha da fazlasını yapabileceğini biliyoruz, kendini geliştirmeye devam ederek hem Milli Takım’a hem de kulübümüze yıllarca hizmet etmeye devam edecek." ifadelerini kullandı.

Pazar günü futbol takımımızın oynayacağı Fenerbahçe maçı için iyi dileklerini yollayan antrenörümüz, "Son olarak yarına da değinmek istiyorum. Unutmamak lazım ki takımımızın hocası sayın Fatih Terim şampiyonluk moduna geçtiğinde kimsenin ulaşamayacağı bir seviyeye çıkıyor. Böyle büyük bir maçın önemini, kulübüm için ne anlam ifade ettiğini biliyorum. Takımımıza yarın için başarılar diliyorum." diyerek sözlerini noktaladı.