22 Nisan 2018 Pazar 19:13

“Bu formaya layık olacak mücadeleyi göstermeliyiz”

“Bu formaya layık olacak mücadeleyi göstermeliyiz”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 26. hafta maçında Beşiktaş Sompo Japan’i 77-73 mağlup eden Galatasaray Odeabank’ta koç Oktay Mahmuti ve oyuncularımızdan Richard Hendrix karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Oktay Mahmuti’nin açıklamaları şöyleydi:

“Bütün bir hafta iyi hazırlandık. Kaybettiğimiz Uşak maçı bizim için çok kötü göstergeydi. Herkesin silkelenmesi, bu formaya layık olması gerekiyordu. Birçok eksikle çıktık. Summers bizim için çok önemli bir oyuncu. Şu anda sadece iki uzunumuz var. Çocuklar iyi mücadele etti. Çok basit hatalar da yaptık. Şans da lehimizde değildi ama neticede kazandık.”

“Bu formanın hakkını verdiğiniz zaman kaybetseniz de olabilir. Yeteri kadar mücadele ederseniz sonrasında zaten galibiyetler gelir. Ama spor bu. Böyle oynadıktan sonra her maça ortak olabiliriz. Yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.”

“Hendrix ikinci yarıda çok yoruldu ve istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Normal bir takımda beş uzun olması lazım. Bizim takımda üç uzun var... Değişik çözümler bulmaya çalışıyoruz ama bu da her zaman işlemiyor. Burada önemli olan beraberliği sağlamak. Yakınmak, şikayet etmek bir şey vermeyecek bize. Eksiklikleri göstermemeye çalışmak daha doğru.”

Richard Hendrix: “Bir takım galibiyeti aldık. Taraftara teşekkür etmemiz lazım. Bize büyük bir destek verdiler. Bazı oyuncularımız yoktu, maç öncesinde de arkadaşlarım, ‘Richard, hepimiz senin sırtına binmemiz lazım’ diye şaka yapmıştı. Ben de elimden geleni yaptım ve kazandık.”