5 Şubat 2020 Çarşamba 23:17

Ertuğrul Erdoğan: "Sakat oyuncularımızın dönüşüyle ritm kazanacağız"

Ertuğrul Erdoğan: "Sakat oyuncularımızın dönüşüyle ritm kazanacağız"

Galatasaray Doğa Sigorta Takımımızın, EuroCup'ta Monaco'ya 91-79 yenildiği mücadelede takımımızın başantrenörü Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Antrenörümüz Ertuğrul Erdoğan'ın basın toplantısında yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Öncelikle oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. Bugün ellerinden geleni yaptılar. Bundan yana hiçbir şikayetim yok. İyi efor sarf ettiler. Bu şartlar altında sahaya çıkıp oynamak kolay değil. Her yeni maçta yeni bir sorunla mücadele ediyoruz. Bugün de arka adalesindeki sakatlık nedeniyle Göksenin Köksal'ı sahaya süremedik. Bu nedenle hem antrenmanlarda hem de oyun içinde ritm kaybettik."

"Eksikler yüzünden saha içinde roller değişiyor, takım kimyamız değişiyor. Bu şartlar altında oyuncularımın verdiği mücadeleyle gurur duyuyorum. Ama maçın ilk ve son çeyreğinde rakibimizle tam anlamıyla rekabet edemedik. Bire bir savunmada ve ribauntlarda yeterince iyi değildik. Deplasmanda Monaco'ya karşı 12 sayıyla kazandık, burada 12 sayıyla kaybettik." 

"Umarım gruptaki son maçımızda Rytas Vilnius'a karşı turu almak için bir şansımız olacak. O maça kadar sakat oyuncularımızın dönüşüyle ritmimizi umarım yeniden kazanacağız. Monaco çok iyi ve tecrübeli bir takım. Özellikle istedikleri sonuçları aldıkları zaman ritm buluyorlar. Bugün onlara karşı kazanabilirdik ama küçük detaylarda maçı kaybettik." 

"Küçük ve basit hatalar yaptık, belki maç içi yorgunluktan belki de genel anlamda yorgunluktan. Şimdi Rytas maçı öncesi yeniden takım içinde rollerimizi oturtmaya, yeniden kimyamızı bulmaya, takım olarak beraber kalmaya odaklanacağız. Ama bir üst tura çıkmak için sadece takımın değil taraftarımızın ve organizasyonumuzun da beraber kalması gerekiyor."