27 Eylül 2019 Cuma 12:49

Maça doğru | Türk Telekom – Galatasaray Doğa Sigorta

Maça doğru | Türk Telekom – Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, Basketbol Süper Ligi açılış haftası mücadelesinde 28 Eylül Cumartesi günü Türk Telekom’a konuk olacak. Ankara Spor Salonu’nda oynanacak olan mücadele saat 15.15’te başlayacak ve Tivibu Spor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak. Karşılaşmayı Ali Serkan Emlek, Alper Özgök, Hüseyin Çelik hakem üçlüsü yönetecek.

Geçtiğimiz sene normal sezonu oynadığı 28 karşılaşmada 18 galibiyet 10 mağlubiyet alarak 4. sırada tamamlayan takımımız, play-off yarı final eşleşmesinde Anadolu Efes’e elenerek sezona nokta koymuştu. Rakibimiz Türk Telekom ise normal sezonda oynadığı 28 karşılaşmada aldığı 16 galibiyet 12 mağlubiyet ile 7. sırada yer aldı ve play-off ilk turunda Fenerbahçe Beko’ya elendi.

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında 9 hazırlık karşılaşması oynadı. Bu maçlarda 4 galibiyet, 5 mağlubiyet alan takımımız katıldığı TÜBAD Turnuvasını şampiyon olarak tamamladı. Rakibimiz Türk Telekom ise oynadığı 9 hazırlık karşılaşmasında 5 galibiyet, 4 mağlubiyet aldı.

Takımımız ile Türk Telekom arasında TÜBAD Turnuvası'nda oynanan hazırlık karşılaşmasından Galatasaray Doğa Sigorta 65-70’lik galibiyet ile ayrılmıştı.