28 Eylül 2019 Cumartesi 17:13

Türk Telekom 78 - 66 Galatasaray Doğa Sigorta

Türk Telekom 78 - 66 Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, Basketbol Süper Ligi açılış hafta mücadelesinde Türk Telekom’a konuk oldu. Takımımız sahadan 78-66 mağlup ayrıldı.

Galatasaray Doğa Sigorta mücadeleye Aaron Harrison, Lazeric Jones, Göksenin Köksal, Ben Moore, Zach Auguste ilk beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikaları karşılıklı sayılarla geçilirken takımımız Lazeric Jones’un beş sayısıyla skor üretti. Aaron Harrison’ın faul çizgisinden bulduğu sayılarla mücadelenin ilk dört dakikası 7-7’lik eşitlikle geçildi. İlerleyen dakikalarda Aaron Harrison’ın panyanın yardımıyla bulduğu orta mesafeli isabetin ardından çeyreğin bitmesine 04:13 kala gidilen hakem molasına ev sahibi ekibin 11-9’luk üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü takımımız Yiğit Arslan ve Can Korkmaz’ın faul çizgisinden bulduğu isabetlerle skor üretse de çeyreğin son anlarını daha iyi oynayan taraf ev sahibi ekip olunca ikinci periyoda Türk Telekom’un 20-12’lik üstünlüğüyle girildi.

İkinci çeyreğe Greg Whittington’ın 6 sayısıyla başlayan takımımız, çeyreğin ilk dört dakikasını 24-18 geride geçti. İlerleyen anlarda takımımız Ben Moore’un hücum ribaundlarının ardından bulduğu sayılarla skor üretse de savunmada rakibini durdurmakta zorlandı ve devrenin son üç dakikasına ev sahibi ekibin 34-21’lik üstünlüğüyle girildi. Devrenin son anlarında Aaron Harrison’ın üçlük basketleri ve Ben Moore’un sayılarıyla hücumda etkili olan takımımız farkı 6 sayıya kadar indirdi ve soyunma odasına 39-33’lük skor ile girildi.

İkinci yarıya Ege Arar’ın smacı ve Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle başlayan takımımız, çeyreğin ilk üç dakikası geride kalırken skoru 39-38’e getirdi. Ev sahibi ekibin bulduğu baskete Can Korkmaz’ın üç sayılık isabetiyle cevap veren takımımız, skora 41-41’de dengeyi getirdi. (06:04) İlerleyen anlarda Greg Whittington’ın smacı ve Göksenin Köksal’ın hızlı hücumda bulduğu turnike isabetiyle birlikte takımımız çeyreğin bitimine 04:31 kala gidilen hakem molasına 43-45 önde girdi. Mola dönüşü takımımız Greg Whittington ile skor üretmeye devam etse de ev sahibi ekip hücumda vites arttırınca çeyreğin son iki dakikasına 51-47’lik skor ile girildi. Çeyreğin son dakikaları karşılıklı sayılarla geçti ve karar periyoduna 56-52 Türk Telekom’un üstünlüğüyle girildi.

Takımımız son çeyreğin başlarında hücum etmekte zorlanınca ev sahibi ekip 7-0’lık bir seri yakaladı ve skoru 63-52’ye gelince Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan mücadelenin bitimine 07:07 kala molasına başvurdu. Moladan Göksenin Köksal’ın üç sayılık basketiyle dönen takımımız, ilerleyen anlarda hücumda istediği tempoyu yakalayamadı ve normal sürenin son 5 dakikasına 67-55’lik skor ile girildi. Ekibimiz mücadelenin son üç dakikasına girilirken Göksenin Köksal’ın üç sayılık isabetiyle farkı tek hanelere indirse de ev sahibi ekibin üç sayılık basketine engel olamadı ve skor 70-58’e geldi. (02:55) Mücadelenin son anlarında takımımızın geri dönüş çabaları yeterli olmadı ve ekibimiz sahadan 78-66’lık mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 20-12
İkinci çeyrek sonucu: 39-33 (19-21)
Üçüncü çeyrek sonucu: 56-52 (17-19)
Dördüncü çeyrek sonucu: 78-66 (22-14)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, EuroCup D Grubu birinci hafta mücadelesinde 1 Ekim Salı günü Trento’ya konuk olacak.