18 Ağustos 2022 Perşembe 21:50

Yenilmez Armada sahaya indi

Yenilmez Armada sahaya indi

Galatasaray Nef, yeni sezon çalışmalarına başladı. Başantrenörümüz Andreas Pistiolis yönetiminde gerçekleşen antrenmanla birlikte yeni takımımız ilk defa bir araya geldi. Pistiolis’in yeni sezon öncesi beklentilerini anlattığı konuşmasıyla başlayan antrenman sonrasında basketbolcularımız Galatasaray Televizyonu’na açıklamalar yaptı.

TURGAY ZEYTİNGÖZ: "İÇİMİZE SİNEN GÜZEL BİR KADROYLA GİRİŞ YAPTIK"

Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, “Yeni bir kadro ile giriş yapıyoruz. Geçen sezondan aramızda dört oyuncu kaldı. İyi, içimize sinen güzel bir kadro ile giriş yaptığımızı düşünüyoruz. İnşallah sonuçlar da istediğimiz gibi olur. Hazırlık dönemini iyi geçirip lige en hazır şekilde başlarız diye ümit ediyorum. Bu takım taraftarıyla daha fazla vites artıran, daha iyi olan bir takım. Bu sene karakteri de öyle. Taraftarla daha iyi performans gösterecek oyuncularımız var. Taraftarımızı bizi desteklemeye davet ediyoruz. Onların ellerinden geleni yapacağına inanıyorum. Biz de takım olarak onların güvenini boşa çıkarmamaya çalışacağız.” diye konuştu.

YUNUS EMRE SONSIRMA: “ÇOK HEYECANLIYIM”

Oyuncumuz Yunus Emre Sonsırma, Galatasaray gibi büyük bir camiaya geldiği için heyecanlı olduğunu ifade ederek, “İnşallah sakatlıksız, güzel ve başarılı bir sezon olur. Çok heyecanlıyım. Bugün ilk antrenmanımız. Böyle büyük bir camiada olmaktan dolayı çok mutluyum. Sezon içinde neler olacağını hevesle bekliyorum. Galatasaray Nef, geçen sene izlemekten keyif aldığım bir takımdı. Koç hakkında hep güzel şeyler duydum. Umarım hepimiz için başarılı bir sene olacak.” şeklinde konuştu.

DYLAN ENNIS: “BENİM İÇİN YENİ BİR MEYDAN OKUMA”

Yeni transferlerimizden Dylan Ennis, “İyi bir kadro ve harika bir koça sahibiz. Geçen sene bir momentum yakalandı. Umarım her şey günden güne iyi olur. Takım olarak ilk günümüzü geçiriyoruz. Gelişeceğiz ve sezona hazır gireceğiz. Heyecanlıyım. Takım arkadaşlarımı, basketbolu ve takımın işleyen sistemini seviyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Geçtiğimiz yıl İspanya’da forma giyim. Şimdi İstanbul’dayım. Bu da benim için yeni bir meydan okuma olacak.” dedi.

EGE TAN YILDIZOĞLU: “UMARIM SAKATLIKSIZ BİR SEZON GEÇİRİRİZ”

Genç oyuncumuz  Ege Tan Yıldızoğlu ise, “Umarım iyi ve sakatlıksız bir sezon geçiririz ve taraftarlarımızı mutlu ederiz. Milli takımda büyük tecrübe kazandığıma inanıyorum. Burada da abilerimin yardımıyla bu tecrübeyi sahaya yansıtmayı planlıyorum.” ifadelerini kullandı.