22 Aralık 2018 Cumartesi 15:41

Maça doğru | Hatay Büyükşehir Belediye – Galatasaray

Maça doğru | Hatay Büyükşehir Belediye – Galatasaray

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Basketbol Ligi onuncu hafta mücadelesinde Hatay Büyükşehir Belediye’ye konuk olacak. 23 Aralık Pazar günü saat 16:30’da başlayacak olan mücadele Antakya Spor Salonu’nda oynanacak.

Oynadığı son dokuz karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan Sarayın Sultanları, şu ana kadar ligde oynadığı 9 karşılaşmada aldığı 6 galibiyet 3 mağlubiyet ile puan durumunda dördüncü sırada bulunuyor. Oynadığı son karşılaşmada İstanbul Üniversitesi’ni 74-59 mağlup eden takımımızda 15 sayı ile Farhiya Abdi en skorer isim olurken 14 sayı ile oynayan Moriah Jefferson ve 10 sayı ile oynayan Sinem Ataş çift hanelere ulaşan diğer oyuncularımız oldu.

Hatay Büyükşehir Belediye şu ana kadar ligde oynadığı 9 karşılaşmada aldığı 8 galibiyet 1 mağlubiyet ile puan durumunda ikinci sırada bulunuyor. Oynadığı son karşılaşmada Adana Basketbol’u 70-83 mağlup eden rakibimizde 4 oyuncu çift haneli skor üretti. 24 sayı üreten Hinf Ben Abdelkader ve 19 sayı üreten Marica Gajic takımları adına en skorer isimler oldular.