15 Aralık 2018 Cumartesi 15:57

"Rakibimize saygı duyarak oynadık"

"Rakibimize saygı duyarak oynadık"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın, İstanbul Üniversitesi karşısında aldığı 74-59’luk galibiyetten sonra başantrenörümüz Efe Güven ve oyuncumuz Monika Grigalauskyte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Efe Güven maç hakkında şunları söyledi:

“Öncelikle rakibimizi tebrik ediyorum. Benim özellikle saygı duyduğum bir takım. Kadın basketbolunu takip edenler bilir, birçok kulüpten daha fazla oyuncu yetiştirmiş bir takım ve bu basketbol camiasındaki en önemli lokomotiflerden bir tanesi. Kendilerine ben çok saygı duyuyorum, zaten o kurumda da yetişmiş bir insan olarak oraya farklı bir bağım var.
Bugün rakibimize saygı duyarak oynadık, maç daha değişik bir skorla bitebilirdi. Bugün bütün oyuncularımıza süre vererek rotasyonumuzu geniş tuttuk. Bütün oyuncularımızdan katkı almaya çalışarak herkesi işin için katmak istedik. Önümüzde çok uzun bir sezon var, herkesten katkı almamız gerekiyor. Herkese süre verip bütün oyuncularımızdan katkı alarak bu seneki misyonumuza uygun bir basketbol oynamaya çalıştık. Ben oyuncularımı tebrik ediyorum.
Önümüzdeki hafta Hatay ile deplasmanda çok önemli bir maçımız olacak. Önümüzde bir haftalık hazırlık süreci olacak. Oyuncularımızın biraz dinlenmeye ihtiyacı var, biraz dinlendikten sonra o karşılaşmaya hazırlanmaya başlayacağız.”

Oyuncumuz Monika Grigalauskyte ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu tarz maçlar her zaman en tehlikeli karşılaşmalardır. Rakibimizin şu ana kadar hiç galibiyeti yoktu. Dolayısıyla biz de maça biraz rahat şekilde başladık. Çok fazla top kaybı yaptık, savunmada daha iyi performans göstermemiz gerekiyordu. Ama neticede kendimizi toparlayıp maçı kazanmayı başardık, bugün en önemli olan şey de buydu.”