10 Temmuz 2018 Salı 18:14

Abdurrahim Albayrak’tan açıklamalar

Abdurrahim Albayrak’tan açıklamalar

Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Abdürrahim Albayrak, İsvçre’de Sarı Kırmızılıları takip eden medya mensuplarına öğle yemeği verdi. Yemeğe teknik direktörümüz Fatih Terim, yardımcı hocalarımız Hasan Şaş, Ümit Davala, Levent Şahin ile Futbol A Takım İdari Direktörü Şükrü Hanedar da katıldı.

Yemeğin ardından toplu fotoğraf çekimi yapılırken 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı. 

Abdurrahim Albayrak’ın sözlerinden öne çıkan ifadeler şu şekildeydi:

“Muhteşem bir kamp dönemi geçiyoruz. Uyum ve neşe içerisindeyiz. Yemeğe giderken, antrenmana gelirken, sokaklarda bile hocalarla beraber şakalaşıyoruz. Neşe içinde geçiriyoruz. Geç saatlere kadar oturuyoruz. İdmanlar da çok verimli geçiyor. Hocanın isteği doğrultusunda son teknoloji cihazların en güzelini, en verimlisini temin ettik. Futbolcular inanılmaz bir efor sarf ediyor. Fizyoterapist arkadaşlarımız, inanılmaz sistemler geliştirdi. Hem kondisyon hem sağlık hem idman olarak üzerine koya koya gidiyoruz. İsviçre’den İstanbul’a döndüğümüz zaman istediğimiz, özlediğimiz, beklediğimiz bir Galatasaray olacak. Geçen sene hocanın idmanını yemeyen bir Galatasaray vardı. Bu sene hocanın idmanını, her şeyini devre arasında değil sezon başından beri alan bir takım göreceğiz. Futbolcularımız da çok arzulu ve istekli. Belli ki futbolcularımız da Şampiyonlar Ligi’nde oynamayı özlemiş.”

“Yabancı kontenjanında yer açma durumumuz olabilir. A planımız, B planımız hazır. UEFA’nın vermiş olduğu limit içinde kalmaya gayret ediyoruz. UEFA’nın talimatlarının dışına asla çıkmayacağız, asla taviz vermeyeceğiz. Transfer yapacak mıyız? Muhakkak yapacağız. En az 2 tane daha transfer yapacağız diyebilirim. Her an her şey olabilir. Sürprizler olabilir. Gitmek isteyen olursa, Galatasaray’ı istemeyen birine de illa kal demeyiz. Biz bu takımla şampiyon olduk.”  

“Şu anda yabancı kontenjanında 1 tane daha açığımız var. Onu doldurduktan sonra bir oyuncu gider diye düşünüyorum.”

“Kaleci transferimiz gündemdedir. Muhakkak bir kaleci transferi yapacağız. Bunu da mutlaka yerli yapmak istiyoruz.” 

“Tarık Çamdal ile konuştum. Pırıl pırıl bir insan Kendisi de çok üzülüyor. Ben de kendisine kulüp bakıyorum, kendisi de bakıyor. Dostça ayrılacağımızı düşünüyorum. Tarık’ın kendisinin bir suçu yok. Mukavelesi o günkü şartlarda öyle yapılmış. Tarık’ın da bunun altında ezildiğini düşünüyorum.”

“Ndiaye Galatasaray’a gelmeyi çok istiyor. Biz gitmesini hiç istemedik. Gittiğine pişman. Şampiyon takımdan, küme düşen bir takıma gitti. O da onun kaderi diyelim. Bazen bu tip ayrılıklar iyi oluyor. Kulübün değerini daha iyi anlıyorlar. Trezeguet hala gündemdedir. Bir formül arıyoruz. Değerli arkadaşım ve ağabeyim Turgay Ciner ile bir yerlere getirmeye uğraşıyoruz. İnşallah bu transfer döneminde onu da Galatasaray’a kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Eren Derdiyok bizim çok değerli bir futbolcumuzdur. Onu göndermek gibi bir niyetimiz şu anda yoktur.”

“Biz Mustafa Cengiz Başkanım, Yusuf Günay ve birkaç arkadaşımla beraber kombine alan, Galatasaray’a katkı sağlayan olmazsa olmaz taraftarımızı ziyaret edeceğiz. Bankalara gitmek yerine kombine alan iş adamlarımıza gidip onların kombinelerini 2-3 yıllık uzatmalarını istiyoruz. Ben de uzatacağım, arkadaşlar da uzatacak. Bu bir adım olacak. Sadece benim telefonla konuştuğum kaç tane arkadaşımız kombinelerini 2-3 yıllık uzattılar. Herkesin elini taşın altına özelikle bu dönemde sokması lazım. Bankalara gitmemek için bu işi kendi aramızda çözmemiz lazım.”