15 Ocak 2017 Pazar 09:18

Adres değişir ruh değişmez

Adres değişir ruh değişmez

Galatasaray, 15 Ocak 2017’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da altıncı senesini dolduruyor.

Yeni stadında oynadığı ilk tam sezonunda ligde normal sezonu ikincinin 9 puan önünde tamamlayan Galatasaray play-off’ta da rakiplerine üstünlük sağlayarak şampiyonluk ipini göğüslemişti. İç sahada normal sezonda oynadığı 17 maçta sadece 1 mağlubiyet alan takımımız 3 kez de bir puanla sahadan ayrılmıştı.
 
TT Arena’daki ikinci sezonu öncesinde Süper Kupa’yı müzesine götüren takımımız 2012-13 sezonunda 10 puan farkla şampiyon olmuştu. Arena’nın etkisi asıl Şampiyonlar Ligi’nde görülmüştü. Çeyrek finale kadar çıkan sarı kırmızılılar Manchester United ve Real Madrid’i Türk Telekom Arena çimlerinden mağlubiyetle yollamıştı. 
 
Bir sonraki sezon ligde ikinci sırada kalan Galatasaray, Türkiye Kupası’nı müzesine götürürken Şampiyonlar Ligi’nde bir kez daha gruptan çıkma başarısını gösterdi. Klasikler arasında yer alan ve iki güne yayılan Juventus karşılaşması TT Arena’nın unutulmaz maçları arasına hemen kendini yazdırdı. 
 
İlklerin ve enlerin takımı Galatasaray, Türkiye’de armasına dördüncü yıldızı ekleyen ilk takım olmayı Türk Telekom Arena’da başardı. İç sahada sadece 1 maçta mağlup olan takımımız Türkiye Kupası’nı da müzesine götürerek sezonu duble yaparak tamamladı.
 
2015-16’da işler istenildiği gibi gitmese de sezonun finalinde Fenerbahçe’yi mağlup eden Galatasaray, müzesindeki kupa sayısını arttırmayı başardı. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’ya geçtiğinden beri 5 tam sezon geçiren Galatasaray bu süreçte 3 şampiyonluk, 3 Türkiye Kupası ve 4 Süper Kupa kazanarak bu kısa süreye 10 kupa sığdırmayı başardı.